Autor Wątek: Luk Phantom bearpaw  (Przeczytany 7201 razy)

BaJER

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 07, 2016, 11:25:55 am »
Fajne te hybrydy.

Zamówić oczywiście można, ale nie mam jeszcze takiego doświadczenia żeby kupować w ciemno. Muszę najpierw pomacać, sprawdzić co to toto jest na własne oczy.

Jeżeli chodzi o Europę to gdzie można spotkać te od Cupido? Widziałeś może gdzieś te łuki?
W necie poza ich internetowym sklepem nic za bardzo nie mogę znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2016, 11:40:24 am wysłana przez BaJER »

Munin

  • Gość
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 08, 2016, 12:34:51 am »
Cupido widziałem na jednym turnieju w UK, zwrócił moją uwagę zaczepami cięciwy głównie, dopiero później jak właściciel założył cięciwę i mu się przyjrzałem to mnie zaskoczył zupełnie wyglądem i pracą.
Ospreye z KG Archery częściej można spotkać w UK bo to ich produkcja "lokalna" jest, tez bardzo fajny łuk i można go mieć za 325 funtów +25 funtów doręczenie ale czy po całej europie czy tylko tej ich bliższej to nie wiem.
Też lubię mieć w łapach łuk przed dokonaniem zakupu ale niestety przeważnie jest to ruletka w sklepach online. Będzie mi pasował czy znowu coś mi nie "siądzie", będzie miał za mały/duży/garbaty/płaski grip albo coś jeszcze innego.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 08, 2016, 12:50:24 am »
Ciekawe jak te droższe ragimy się spisują albo buck trail podobno ten buck trail caribou jest bardzo dynamicznym łukiem ale to wiem tylko z opinii
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

BaJER

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 08, 2016, 10:13:29 pm »
Sprawdziłem

Fregatę, Lonbow z Łukbisu i coś zagranicznego (niestety nie pamiętam nazwy :( ).

Pierwsze wrażenie jest takie......, że mają Hand Shock.
Mój jest wykonany z bambusa i chyba dlatego praktycznie nie ma tego efektu.

Drżą jak dzwon po uderzeniu serca, Fregata dużo mniejszy efekt, delikatnie ale wyraźnie drży po strzale, Łukbis kopie jak koń :).
Ten trzeci, co nie pamiętam nazwy, wywarł najkorzystniejsze wrażenie, ale miał jako jedyny tłumiki na cięciwie i jakoś mnie poza tym nie zainteresował. Bardzo podobny do Fregaty, jednak jak bym miał kupować któryś z nich to nabył bym łuk od Rozmanowskiego. Czysto patriotyczne podejście. Może tłumiki na cięciwę załatwiłyby sprawę.

Poza tym jak się zafiksuję na czymś to muszę sprawdzić, czyli do obadania pozostał Cupido i Bearpaw z półką - obie firmy stosują bambus, ale jak się okazało można trafić na łuk z innego drewna, który nie będzie trząsł całym łucznikiem.

Oczywiście trochę wyolbrzymiam, ale jeżeli mogę kupić łuk, który wcale nie ma tego efektu, to myślę, że warto się rozejrzeć.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2016, 10:15:50 pm wysłana przez BaJER »

Munin

  • Gość
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 08, 2016, 10:55:22 pm »
Longbowy jakie by nie były D-shape, modern czy hybrydy wymagają cięższych strzał, standardowo około 11-15 GPP w zależności od modelu co przy strzałach karbonowych czasem ciężko spełnić. Bo weźmy na ten przykład łuk 40# @ 28" naciągany na 28" czyli teoretycznie strzała powinna ważyć od 440 gr do skrajnych 600 gr a tym czasem mamy Power Flighta 500 (7.3 GPI) o długości 29.5" (strzała 2" dłuższa bo celujemy na grot), super nock 15 gr, insert 20 gr, grot 100 gr i lotki 3 sztuki powiedzmy po 5 grain każda, do tego kleju 5 gr. czyli
29.5 x 7.3 + 15 + 20 + 100 + 15 + 5 = 370 gr : 40# = 9.25 GPP
Załóż 2 strzały na cięciwę, podejdź do tarczy i strzel, zobaczysz czy będzie hand shock czy go nie będzie.

Inna rzecz, że niektóre łuki są tilerowane na strzelanie metodą  "3 pod" (3 under) pod string walking, wtedy przy splicie (nasadka strzały między palcem wskazującym a środkowym) ramiona nie są równomiernie naciągnięte powodując efekt hand shocka.

BaJER

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 09, 2016, 12:57:50 am »
Wszystko się zgadza, nawet z Fregaty strzelałem dokładnie takimi strzałami, z promieni Power Flight 500, a łuk 40# jeżeli dobrze pamiętam (na pewno nie mniej niż 40# bo każdy z nich był mocniejszy niż mój 35# i miały od 40# do 50# w tym 50# miał longbow od Łukbisu). Nie wiem tylko jakiej były długości.
Standardowo od producenta mają 31" wiem dokładnie bo chcę sobie zrobić zestaw właśnie na tych promieniach.

Czy rzeczywiście Hand Shock był spowodowany zbyt lekkimi strzałami, być może ale...

strzały w przypadku tego łuku co nazwy nie pamiętam też karbonowe ale duużo cieńsze i wyraźnie lżejsze jak wziąłem do ręki (złudzenie? może, nie ważyłem), a łuk jakieś 45# i brak drżenia.

Ze swojego łuku 35# w tym tygodniu niechcący strzeliłem 2 razy strzałą bez grotu, więc z tych 370gr zostało 270gr (używam strzał 24 gramy, 30"). Wcześniej została w ziemi i ja zapomniałem odłożyć. Nie zauważyłem różnicy w działaniu łuku, tylko strzała poszła metr nad celem. Drugi raz już specjalnie z niej strzeliłem. Na pewno nie było takiego Hand Shocku jak przy Fregacie, która wyraźnie drżała po strzale w ręku.

Strzelam tradycyjnie z trzech palców, jeden powyżej strzały.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2016, 01:28:21 am wysłana przez BaJER »

Munin

  • Gość
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 09, 2016, 08:23:13 am »
Może to nie był longbow a recurve jakiś a w recurvach trochę inaczej działa przekazywanie energii i można lżejszych strzał używać.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 19, 2016, 12:45:49 pm »
To ja może spytam jeszcze o łuk faun od lukbisu strzelał ktoś z niego widziałem że jest możliwość wybrania opcji carbon i bambus wydaje się , że powinien być dość dynamiczny
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 19, 2016, 01:44:25 pm »
Widziałem kilka opinii chłopaków z Arcusa ale nie było podziału bambus czy karbon zakładam, że zwykły ;)
Ogólnie nie było zastrzeżeń aczkolwiek dynamika i była tak jak cena, średnia.