Autor Wątek: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!  (Przeczytany 3517 razy)

jack07

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« dnia: Listopad 13, 2016, 05:22:57 pm »
Witam,

Przynmieżam się do zakupu łuku bloczkowego  - bedzie to pierwszy i pewnie przez długi czas jedyny łuk więć chciałbym coś przyzwioitego w okolicach 3-5tyś za cały zestaw.
I tu kilka pytań:
Czy ktoś może wie czy w okolicach Białegostoku jest jakiś sklep w którym bym mógł się "przymieżyć" a nawet oddać kilka strzałów?
Jeżeli nie to gdzie polecacie złożyć wizytę - gdzieś gdzie jest wybór sprzętu i sprzedwaca się odpowiednio zna, doradzi, podpowie .....
A może ktoś z forum jest w stanie nakierować mnie na sprzęt który można brać w ciemno - bo na pewno się nie rozczaruję....
....dla ułatwienia mam 185cm/95kg....

Pozdrawiam

GrozaIV

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2016, 08:26:11 pm »
pierwsze co to czy ci sie strzelectwo spodoba kolego musisz wiedziec że bedziesz musisl bawic sie z regulacja sprzetu a nie tylko odawal strzaly w tarcze czy w cokolwiek tam chcesz strzelac.Duzo osob wydawało duża kase a potem żałowało "słomiany zapał" bo cos sie przestawiło...a to tak nie odstawało.... wpierwej postrzelaj gdzieś potem myśl o zakupie no i do czego ten łuk tarczowo czy hunting musisz byc bardziej sprecyzowany osobiscie wiedziałem jaki model szukam i jestem z niego zadowolony.

jack07

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2016, 08:53:43 pm »
Fakt, że nie strzelałem z łuku (kilka strzałów się raczej nie liczy), natomiast strzelectwo jako takie to od dawna moje hobby (wiatrówka, broń ostra). Co do przeznaczenia to w przyszłości hunting - ale trzeba się najpierw nauczyć na tarczach :)

Co do modelu to nie wiem czego szukam bo na chwilę obecną moja wiedza nie pozwala mi tego ocenić, mogę tylko ocenić wygląd to to sprawa drugorzędna. Wiem co bym chciał tzn. niezawodny, nieawaryjny, szybki i celny ;)

Nie ma w okolicy (a przynajmniej ja takowych nie znam) żadnych profesjonalnych strzelnic pod łucznictwo więc raczej zostaną mi tylko kursy wyjazdowe a tam chciałbym już pojechać z własnym sprzętem i być trochę ostrzelanym.


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2016, 09:16:05 pm »
W tej kwocie jaką dysponujesz przyzwoite będą tylko używki. Wbrew pozorom to nie za dużo jak na łuk z całym osprzętem. Nowe przyzwoite łuki to koszt od 4k w górę.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

jack07

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2016, 09:21:33 pm »
Na jakich markach i modelach powinienem się skupić - przyjmijmy że łuk 4k + osprzęt, i gdzie powinienem udać się na zakupy??

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2016, 09:27:08 pm »
Osprzęt to też często parę tysięcy ;) Szczególnie tarczowy. Generalnie tysiąc na osprzęt to mało. Poza łukiem potrzebujesz jeszcze podstawki, celownika, stabilizatorów, spustu, strzał, kołczanu, jakiegoś pokrowca, trochę narzędzi. Ja bym na twoim miejscu czaił się na używaną tarczówkę, szkoda bo niedawno było parę fajnych ofert. A jak Cię stać to nowa Supra EXT 60# + tarczowy osprzęt. (6,5-7k całość) Na myśliwski łuk o ile w ogóle zaczniesz polować bo to nie takie proste przyjdzie czas.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2016, 09:37:51 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


jack07

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2016, 10:11:09 pm »
Dzięki za odpowiedz i propozycję.... ale raczej będę celował w myśliwski. Docelowo to on ma być i tak jak pisałem planuję zakup jednego na dłuższy czas - nie chciałbym go zmieniać za rok czy dwa.... Może coś z myśliwskich zaproponujesz??

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2016, 10:47:19 pm »
Ja na początku przygody z bloczkiem proponuję jakiś tańszy ale dobrej firmy model. Na przykład na Fb w dziale targowisko łucznicze gośc sprzedaje używanego PSE Stinger za 700 PLN.
Kup taki łuk(całkiem niezły bloczek) do tego niezły osprzęt(bo zły,najtańszy potrafi bardzie wnerwiać niż słaby łuk), postrzelaj i zobacz czy to dla ciebie. Jak poczujesz,że cię wciągnęło to sprzedaż ten łuk z mała stratą i kupisz sobie coś lepszego.
Co do bowhuntingu,to zapewne wiesz,że u nas polowanie z łukiem jest niedozwolone. Jest prężna organizacja,która stara się o zmianę przepisów. Ale naprawdę nie wiadomo kiedy i czy w ogóle przepisy się zmienią. A za granicą to naprawdę dośc drogo kosztuje. Więc nie trzeba być specjalnie jasnowidzem,by rzucić przypuszczenie,że i tak w 99% będziesz walił do tarczy. A mocny myśliwski łuk będzie cię w tym ograniczał. Ale każdy ma prawo do swojej wizji i nie brania pod uwagę porad bardziej doświadczonych Kolegów (sam też to przeszedłem i straciłem przez to parę PLN).
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2016, 11:26:55 pm »
Stinger za 700 już sprzedany, ogłoszenia nie ma.

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2016, 12:43:18 am »
Na jakich markach i modelach powinienem się skupić - przyjmijmy że łuk 4k + osprzęt, i gdzie powinienem udać się na zakupy??
Kolego w kwestiach bowhuntingu to tylko centrum-lucznicze.pl i ewentualnie bowhunting.pl ale  tam to zależy kto odbierze telefon, pozostali sprzedawcy to teoretycy w kwestiach bowhuntingu.

Szukaj wsród łuków Hoyta, Matthewsa, Prime czy Elite Archery. ATA nie wieksze niż 32 cale, siła naciagu 50-60lbs. Jest tego mnóstwo do wyboru więc w okolicach 4tyś masz w czym przebierać.

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2016, 09:18:37 am »
Ciezko polecic docelowy luk mysliwski z ktorego na 100% bedziesz zadowolony.
Proponuje nauczyc sie strzelac na polecanym nowym lub uzywanym niedrogim PSE Stinger o mniejszej sile naciagu 50# (z dobrym osprzetem ktory sobie pozniej przelozysz na nowy luk) a po roku lub dwoch sam bedziesz wiedzial co potrzebujesz/podoba Ci sie - o "mysliwskiej" sile 60# - 70#.
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

jack07

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 14, 2016, 05:15:23 pm »
Dzięki koledzy za pomoc i rady... ale tak czuję, że bez wizyty w sklepie i przymiarki do ręki to się nie uda....

...a może macie jakieś namiary na przyzwoitą strzelnicę w okolicach Białegostoku +- 100km....



vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 14, 2016, 06:55:44 pm »
Dzięki koledzy za pomoc i rady... ale tak czuję, że bez wizyty w sklepie i przymiarki do ręki to się nie uda....

...a może macie jakieś namiary na przyzwoitą strzelnicę w okolicach Białegostoku +- 100km....

Prawda jest taka, że jak już koledzy wspomnieli - na początek niekoniecznie trzeba iść aż tak na bogato, bo dany model może nie przypasować i trzeba będzie szukać czegoś innego.
Wiem to po sobie - najpierw postrzelałem z Phenoma, trochę liznąłem tematu i teraz już wiem co ew. chciałbym innego lub co mogę poprawić łukiem :)

Wizyta w sklepie na pewno nie zaszkodzi, a jak już musiałbyś się wybierać na południe Polski do nas to zapraszamy - tutaj znajdziesz tak dużo ludzi, że tygodnia by nie starczyło, żeby pogadać :) Chłopaki z Rybnika na pewno by pomogli, my w Rudzie też znajdziemy chwilę, Toszek też się pewnie przygarnie.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

jack07

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 14, 2016, 08:12:04 pm »
Przedział cenowy nie wziął się z nadwyżki gotówki tylko z dwóch innych powodów:
1. Poczytałem trochę forum zanim sam coś napisałem i wielokrotnie przewijał się tekst że za 1500zł to nie kupi się nić porządnego....
2. Kolejny powód to nie chciałem "chińczyka" który nie będzie miał powtarzalności i co chwila będzie miał awarię i zniechęci mnie do dalszej zabawy ....

ps.
dzięki vellkan za zaproszenie.... jak będę w okolicach to z przyjemnością się przypomnę. :)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuk bloczkowy w okolicach 5tyś - pomocy!
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 14, 2016, 09:44:20 pm »
Jedno jest pewne. Czego byś nie wybrał to kupując używki conajmniej 30-50% kasy zostaje w kieszeni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.