Autor Wątek: Łuk Browning Micro Midas (I)  (Przeczytany 4627 razy)

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2014, 02:41:17 pm »
To prawda dobra zabawa to motor, aby nie nudziło. Z czasem człowiek sam wpada w "pułapkę" i chce dalej, lepiej ,celniej to przychodzi z czasem ale na początek dobra zabawa.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Munin

  • Gość
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2014, 06:27:46 pm »
Można to spokojnie podciągnąć pod tradycyjne łucznictwo tureckie gdzie naciągi rzędu 24"-26" to standard, bo więcej z tych krótkich łuków nie dałoby się bezpiecznie wyciągnąć :)

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2014, 06:31:06 pm »
maciej6619
Cytuj
To prawda dobra zabawa to motor, aby nie nudziło. Z czasem człowiek sam wpada w "pułapkę" i chce dalej, lepiej ,celniej to przychodzi z czasem ale na początek dobra zabawa.
   Wielu  w padło w tą pułapkę i nie chcą z niej wyjść. :D
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2014, 08:07:10 pm »
Moja małżonka patrzy na mnie z politowaniem jak taszczę różne pianki i inne cuda i pyta czy sklep ogólnobudowlany chcę otworzyć, a raz w tygodniu regularnie każe mi wy.......nosić ten cały geszeft bo wywali na śmieci. Na szczęście nie ma tyle siły :)
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2014, 08:21:51 pm »
Można to spokojnie podciągnąć pod tradycyjne łucznictwo tureckie gdzie naciągi rzędu 24"-26" to standard, bo więcej z tych krótkich łuków nie dałoby się bezpiecznie wyciągnąć :)
te małe patyki da się bezpiecznie rozciągnąć do 30"
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 16, 2014, 08:51:16 pm »
Marcin ma rację, osobiście widziałem faceta ze 2 m jak walił z łuku wschodniego, na moje oko to miał naciąg nawet ponad 30". To raczej kwestia konstrukcji refleksa i oczywiście zawsze łuk można zrobić czy zamówić pod siebie.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 16, 2014, 08:56:55 pm »
Parę razy miałem przyjemność siekać ze wschodniego też piękna sprawa..
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Munin

  • Gość
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 16, 2014, 11:11:05 pm »
Można to spokojnie podciągnąć pod tradycyjne łucznictwo tureckie gdzie naciągi rzędu 24"-26" to standard, bo więcej z tych krótkich łuków nie dałoby się bezpiecznie wyciągnąć :)
te małe patyki da się bezpiecznie rozciągnąć do 30"
Laminowane owszem, naturalne w większości przypadków nie przeżyją przeciągnięcia. Inna rzecz, że przy łuku który ma 50# @ 26" przy 30" spokojnie można dodać z 15# - 18# do nominału. Mało kto to na kciuku uciągnie, na 3-ch palcach też jest nieprzyjemnie ;)
Ja swojego 48" długości koreańskiego laminowanego patyka naciągam na 32" ale jego konstrukcja to przewiduje.

Marcin ma rację, osobiście widziałem faceta ze 2 m jak walił z łuku wschodniego, na moje oko to miał naciąg nawet ponad 30". To raczej kwestia konstrukcji refleksa i oczywiście zawsze łuk można zrobić czy zamówić pod siebie.

Pod pojęciem łuk wschodni jest ogromna ilość konstrukcji, ja natomiast napisałem turecki nie wschodni gdyż w założeniu tradycyjnego łucznictwa tureckiego są krótkie naciągi. Obecnie strzelam tylko z łuków "wschodnich" technikami i łukami z azji z ich długościami naciągów, "przeogromnych" jakie są w japońskim łucznictwie, "długich" w tradycyjnym łucznictwie koreańskim i takich sobie w chińsko - mongolskich konstrukcjach. To jest tylko mikro wycinek azji a gdzie łucznictwo wschodnie z europy? A teraz Macieju powiedz mi z jakiego rodzaju łuku wschodniego walił tamten facet? ;)

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2014, 12:26:54 pm »
 Munin..Obiecałeś kiedyś foto swych łuków ..Czasu trochę upłynęło a tu nic.... ;)
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2014, 09:21:30 pm »
Szczerze to nie wiem, ale jak na moje oko to był jakiś seryjniak a nie kompozyt. Na cacuszko ręcznej roboty to on nie wyglądał, a i z takiego cukiereczka to żal strzelać raczej na ścianę powiesić , konserwować i upajać się myślą techniczną i umiejętnościami fachury który to dzieło wystrugał i pokleił.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2014, 09:26:54 pm »
Mumin jeśli chodzi o konstrukcję, to aż takim znawcą nie jestem, w "ręcach" go nie miałem ale jak miał bym do czegoś porównać to postawił bym na krymsko - tatarski.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2014, 10:38:58 pm »
Łuk jako dzieło sztuki ..Trochę szkoda nie móc korzystać ,, nie czuć jak pracuję..
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

hermestan

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 18, 2014, 08:20:51 pm »
Dokładnie strzelam dla zabawy nie na zawody, w tarcze trafiam wiec nie jest tak źle, przyszły moje nowe karbonowe strzały, pierwszy grot został w korzeniu, musiałem go wykręcić bo bym połamał strzałę, jutro pójdę z kombinerkami by go wyciągnąć.

A tak poza tym, to normalne, że jak wbije mi się strzałą w coś twardzego to przy próbach wyciągnięcia trochę większą siła wypada mi insert z grotem? tzn raczej wychodzi, czy to wina moja czy tak ma być? czy kupić klej do insertów i przykleić po prostu?

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 18, 2014, 08:30:12 pm »
Zdecydowanie tak nie powinno być :) Przyklej porządnie insert

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: Łuk Browning Micro Midas (I)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 18, 2014, 08:45:43 pm »
Wklejenie, wklejeniem ale trzeba mieć zawsze w plenerze zestaw pomocniczy do wyjmowania strzał z pniaków . Mój to nóż typu kukri z gumowaną rękojeścią i 40 cm śrubokręt jako klin. może być krótszy ale taki z możliwością uderzania w niego. Bardzo przydatna rzecz.   
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500