Autor Wątek: mathews-reezen 6,5 regulacja a moze jakies problemyz tym lukiem  (Przeczytany 6512 razy)

kissielec

  • Gość
Odp: mathews-reezen 6,5 regulacja a moze jakies problemyz tym lukiem
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2009, 08:34:05 pm »
byla taka mysl aby te wszystkie literki zlikwidowac  bo tylko utrudniajo pisownie
A co na ten pomysł Francuzi, Niemcy, Czesi, Hiszpanie ?,.... Francuz bez akcentów nad i ogonków pod literkami - w życiu nie dogadałby się z rodakiem, a Niemcy bez odpowiedniego "u", nie byliby "ponad wszystkich" i popadliby w kompleksy... ;)
W temacie dodatkowych kreseczek - mamy w Europie wieeeelu przyjaciół... ;D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2009, 08:44:24 pm wysłana przez kissielec »

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: mathews-reezen 6,5 regulacja a moze jakies problemyz tym lukiem
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2009, 01:08:31 pm »
Hola, hola!
W niemieckim była juz solidna reforma i pisownie zostały dostosowane do alfabetów nieposiadających znaków diakrytycznych.
I tak: ß to ss, ä to ae, ü to ue, itd., itp. i są to formy powszechnie dopuszczalne.
Ja osobiście nie jestem dogmatykiem jeżeli chodzi o znaki diakrytyczne, bo czasami się zdarza, ze nie ma możliwości ich użycia, a ich brak nie jest jakiś specjalnie rażący i domyślić się nie trudno newat jak jset to tak npaiasne. Zresztą sam robie błędy, ale staram się ich unikać, a jak mi się jakiś wymknie to muszę przyznać, że trochę jest mi potem wstyd :) Jak później zauważę to edytuje.
Co innego kiedy wyraźnie jest widoczne lenistwo i niechlujność osoby piszącej - wtedy opieprzanie jest jak najbardziej słuszne. Przepraszam, ale razi mnie, kiedy ktoś każe mi coś włanczać (poprawnie jest włączać), albo każe mi coś wziąść (poprawnie jest wziąć). Poza Word'em jest mnóstwo innych możliwości sprawdzenia niepewnych słów, np. słowniki internetowe, google, itd.
Jak ktoś długo nie miał styczności z językiem lub nie jest Polakiem to oczywiście nikt nie będzie się przyczepiał, ale warto choć raz o tym, ze ma się trudności z językiem, wspomnieć. Do Hoblika nikt się przecież o pisownie nie przyczepia - notabene świetnie sobie z polskim radzi, ja bym tak z czeskim nie dal rady ;D

PS: Powinno być: "[błędy], które nas dopadają" ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 01:11:13 pm wysłana przez DDT »
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

kissielec

  • Gość
Odp: mathews-reezen 6,5 regulacja a moze jakies problemyz tym lukiem
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2009, 01:21:29 pm »
PS: Powinno być: "[błędy], które nas dopadają" ;)

 ;D Jasne, ...ale sens mojego zdania był taki - że to j. angielski dopada nas Polaków - na każdym kroku, a nie błędy... ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 03:13:28 pm wysłana przez kissielec »

math

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: mathews-reezen 6,5 regulacja a moze jakies problemyz tym lukiem
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2009, 07:59:35 pm »
Panowie  proponuje zakonczyc ten temat, postaram sie jak najmniej pisac

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: mathews-reezen 6,5 regulacja a moze jakies problemyz tym lukiem
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2009, 10:11:28 pm »
Słusznie kissielec, ale ja poprawiłem math'a który poprawił ciebie ;)
Przepraszam za dalsze wychodzenie poza temat, ale głupio mi się zrobiło jak math powiedział, ze będzie się starał jak najmniej pisać. Nie przejmuj się tym i pisz jak umiesz najlepiej i proszę cie nie traktuj tego za poważnie, raczej jako lekką dyskusję o poprawnej pisowni. Zrozum to jest nasz język ojczysty i chyba nic w tym złego w tym ze chce o niego dbać :)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2009, 10:14:42 pm wysłana przez DDT »
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

kissielec

  • Gość
Odp: mathews-reezen 6,5 regulacja a moze jakies problemyz tym lukiem
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2009, 10:29:53 pm »
Racja, wróćmy do Mathews Reezen - bo to ponoć łuk nie lada.
Mnie się bardzo podoba, z jego typowo myśliwskimi parametrami, chociaż wolałbym przynajmniej o cal dłuższy. Zwróćcie uwagę na zamontowany na cięciwie, tuż nad krzywką - przyśpieszacz. Pierwszy raz widzę to rozwiązanie w łuku typu single-cam.