Autor Wątek: różnica w długości strzał  (Przeczytany 6280 razy)

tygrysjch

  • Gość
różnica w długości strzał
« dnia: Sierpień 03, 2007, 11:07:44 am »
Witam.
Moja długośc strzał to 29"-mierzona tak jak sie powinno mierzyc. Bede miał strzały 31". Czy ta róznica w długości jakoś wpłynie na celnośc strzałów, lub jakkolwiek na przyjemnośc strzelania?

White Eagle

  • Gość
Odp: różnica w długości strzał
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2007, 05:30:18 pm »
Witam serdecznie
Całkowiecie zgadzam się z przedmówcą. Wszystkie strzały jakie posiadam mają taką samą długość. W ten sposób mam ten sam ciężar strzał. Rozumiem, że masz również ten sam ciężar grota i takie same lotki.
W ten sposób strzały powinny trafiać w ten sam punkt na tarczy czyli 11 (inni nazywają go X) - środek tarcz w 10..
Stosowanie różnego rodzaju długości strzał powoduje, że mają onne inny ciężar co powoduje inne trafienie na tarczy.

Ja wiem, że tą informacje to dobrze znasz, ale na forum wchodzą też inni, młodzi łucznicy, którym ten problem może być obcy.

Pozdrawiam serdecznie

jeż

  • Stowarzyszenie
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: różnica w długości strzał
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2007, 01:52:52 am »
... Stosowanie różnego rodzaju długości strzał powoduje, że mają onne inny ciężar co powoduje inne trafienie na tarczy.

I znowu kolego White Eagle wprowadzasz zamieszanie. Kolega tygrysjch wcale nie chce strzelać z różnych długości strzał, tylko pisze, że jego naciąg zmierzony to 29" a będzie miał strzały 31" i o tę różnicę pyta. Czytaj ze zrozumieniem!

Pozdrawiam

tygrysjch

  • Gość
Odp: różnica w długości strzał
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2007, 08:45:17 pm »
Cze
Kolega "Jeż" ma rację .Chdziło mi o to że moja optymalna długość stzrały to 29". A będę miał strzały 31". Nie chodzi mi o to że w jednej serii strzelania będę strzelał oboma rodzajami strzał. W serii strzał będę używał tylko strzał o długości 31 ". I zastanawiam się czy bedzie to mocno uciążliwe. Jężeli się jasno nie wyraziłem w moim zapytaniu to przepraszam.
Pozdrownienia

White Eagle

  • Gość
Odp: różnica w długości strzał
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2007, 11:42:31 pm »
Witam serdecznie.
No to chyba ja coś źle zrozumiałem.
Przepraszam za zamieszanie.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: różnica w długości strzał
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2007, 10:16:16 am »
 >I zastanawiam się czy bedzie to mocno uciążliwe.

Nie, nie bedzie to uciazliwe. Jesli masz dobrze dobrane strzaly pod wzgledem twardosci to nei robi to specjalnej roznicy.
Gdybys strzelal z luku klasycznego to taka zmiana dlugosci raczej uniemozliwialaby strzelanie:)


Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE