Autor Wątek: Zakup pierwszego łuku bloczkowego  (Przeczytany 7915 razy)

Zielony

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« dnia: Lipiec 26, 2011, 12:03:51 pm »
Cześć, dopiero co się zalogowałem, a już mam milion pytań do...
Zamierzam kupić następujący łuk:
http://www.e-luk.pl/luk_bloczkowy_iceman_-_bowtech-p-30,3-300.html
z tym, że o łucznictwie bloczkowym mam bardzo blade pojęcie.
Moja rozpiętość ramion to 192 cm, co z moich wyliczeń daje długość naciągu 30,2 cala, czyli łuk powinien zmieścić się w granicach normy, gdyż producent podaje maksymalną długość naciągu 30". Czy ten łuk nadaje się do zastosowań myśliwskich? Czy to w ogóle dobry łuk, czy szukać czegoś innego?
Hoyt Charger 2014


Zielony

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2011, 02:15:32 pm »
No filmy fajne, ale raczej nic mi nie mówią, tym bardziej, że z angielskim u mnie nie najlepiej.
Hoyt Charger 2014

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2011, 05:19:16 pm »
w tej cenie znajdziesz coś na pewno lepszego!! ja kupił bym to:
http://www.sklepluczniczy.pl/bloczkowe---hunting/1343-bear-carnage.html
niedawno widziałem iceman'a w kategori "the worst bow" na archerytalk forum co prawdza na szczęście nie "przodował w owej kategorii ale tam był ;D
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Zielony

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2011, 09:32:21 am »
Z tego co widzę, Niedźwiedź różni się jedynie prędkością początkową, w pozostałych parametrach jest podobny, czy jest on dużo lepszym łukiem od wymienionego przeze mnie BowTech, bo znowu Bowtech sprzedają z tym podstawowym osprzętem pokazanym na zdjęciu, a ja chciałbym zamknąć się cenowo wraz z osprzętem w granicach 3200 zł.
Hoyt Charger 2014

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2011, 07:06:36 pm »
tak naprawdę to Diamond :) ja bym wziął miśka zamiast Iceman'a,miśki mają baardzo dobre opinie! na tym forum też nie jeden z miśka strzela (większośc chyba nawet). a co do "podstawowego" osprzętu to i tak nawet taki lepiej samemu dopasować pod siebie.Tzw "zestawy" łucznicze nie są niczym dobrym moim zdaniem. Najlepiej to zadzwoń do sklepluczniczy.pl i spytaj co mogli by Ci do łuku dorzucić w kwocie jaką dysponujesz.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Zielony

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2011, 07:23:42 pm »
To jeszcze pytanie, skoro kupiłbym załóżmy miśka i osobno osprzęt, to czy sklepłuczniczy.pl, czy inne tego typu sklepy będą mi w stanie skalibrować taki łuk, bo sam sobie raczej nie poradzę, nie mam wprawy. Ewentualnie, czy znalazłby się ktoś tak miły ze Śląska lub Małopolski, kto mógłby mi taki zestaw zestroić?
Hoyt Charger 2014

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2011, 07:36:55 pm »
Jak najbardziej to wykonają na pewno dostaniesz RTS tylko wystarczy że o to  poprosisz w sklepie łuczniczym, generalnie celownik peep piny będziesz musiał już ustawić pod siebie ,możesz nawet dobrać strzały o odpowiednim spinie i długości ;) ps. Ja bym brał miśka z sympatii ;)
Jakiś tam łuczek jest .....

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2011, 07:37:05 pm »
Kolega Dawid zna się na rzeczy i wszystko otrzymasz poskładane w dobranych dla Ciebie parametrach i na pewno bardzo solidnie. To bardzo porządna firma.
Tylko czy Ty chcesz z tym łukiem polować czy strzelać tarczę ?
Warto zadać sobie to pytanie i uczciwie na nie odpowiedzieć, ponieważ według mnie to dwa różne narzędzia !!!!!!!!
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

Zielony

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2011, 07:43:58 pm »
Właściwie polować, ale głównie strzelać w tarczę. Trudne pytanie. Może tak, na razie polował nie będę, prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku, więc do tego czasu chciałbym opanować łuk myśliwski. Cholera, nie znam kolegi Dawida, bo jestem tu zarejestrowany chyba dopiero 2 dni.
Hoyt Charger 2014

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2011, 07:47:10 pm »

Pan Dawid zarządza tym interesem http://www.sklepluczniczy.pl/
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

Zielony

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2011, 09:05:50 pm »
Dzięki Vero, niebawem, się skontaktuję z Panem Dawidem
Hoyt Charger 2014

Zielony

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2011, 09:46:31 pm »
A co myślicie apropos http://www.sklepluczniczy.pl/ o takich łukach jak HOYT MAXXIS 31 lub HOYT ALPHABURNER? Warto inwestować?
Hoyt Charger 2014

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2011, 10:05:11 pm »
W Polsce generalnie polować za pomocą łuku jeszcze nie można  :D ;), a tak wracając do szpeju to masz bardzo dużą rozpiętość sprzętową.Generalnie dobrze by było, abyś przed zakupem mógł sobie postrzelać, dotknąć, obadać ,przymierzyć.  13 sierpnia są zawody w Potachach ,może wstrzymaj się z kupnem przyjedz pooglądaj a może nawet postrzelaj za pozwoleniem.Kwota jaką dysponujesz na kupno łuku jest dość sporą  kwotą, więc wydając ją musisz mieć świadomość zakupowanego sprzętu czyż nie?,a co jeśli zakup okaże się falstartem? :) Ale to tylko moja rada Pozdrawiam Adam
Jakiś tam łuczek jest .....

Zielony

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Zakup pierwszego łuku bloczkowego
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2011, 01:16:18 pm »
Dziękuję Panowie, coraz bardziej mnie uświadamiacie sprzętowo, PK dobrze to ujął, potrzebuję łuk o dużej, lub wielkiej sile i prędkości, w przyszłym roku planuję dwuosobową wyprawę na Syberię, więc jako tako zamiaru nie mam polować, ale nigdy nie wiadomo, czy łuk w takich warunkach się nie przyda, oby nie. Natomiast na pewno będzie wykorzystany do łowienia ryb. To musi być łuk mocny, solidny, żeby nie powiedzieć Survivalowy. Jednak przez większość czasu oczywiście będę strzelał dla treningu na różne odległości, do przedmiotów nieożywionych, zdaję sobie sprawę, że do tego najlepiej byłoby kupić łuk sportowy, ale na dwa łuki finansowo nie mogę sobie pozwolić, więc chcę się skoncentrować na porządnym, mocnym łuku myśliwskim. Chcę go jak najszybciej kupić i rozpocząć trening.
Hoyt Charger 2014