Autor Wątek: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU  (Przeczytany 17070 razy)

Munin

  • Gość
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 15, 2016, 12:37:59 pm »
Ja to widzę w taki sposób. Łatwiej będzie mi kupić używkę z regulowanym DL w zakresie +/- 5" niż w zakresie +/- 0.5" z modułem 29.5". Co do nówek to wiadomo jak jest.

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 15, 2016, 01:47:46 pm »
Wiadomo większość z nas lubi fajny drogi sprzęt, ale też większość z nas operuje w ramach ograniczonego
budżetu. Nie uważam, żeby stinger na początek mógł zniechęcić do sportu. Jest to wystarczająco dobry łuk.
Nie dziwi mnie też, że ludzie do nowego hobby od strony finansowej podchodzą ostrożnie... to jest drogi sport a fajnych rzeczy, na które można wydać kasę jest dużo...
Ja stoję na stanowisku, że instytucja łuku rozruchowego za rozsądne pieniądze jest wartościowa...

Co do dużego zakresu regulacji to sobie myślę o tym do wczoraj i wnioski są takie:
- Do łuków, w których dl zmienia się przez zmianę camów i modułów nie dobiera się innych majdanów i innych ramion - ot zmieniasz cam czy moduł i czasem sznurki i koniec.
- Jeżeli duża regulacja ma mieć efekt uboczny to będzie on występował tylko w obrębie samego camu - większa masa to jedyna różnica, która rzuca mi się w oczy.
Myślę, że współczesne łuki optymalizuje się pod najpopularniejszy DL i draw weight - pewnie koło 28-29 cali i 60 funtów.
Do tego dodatkowy model dla wielkoludów i tyle...
I nie ma tu znaczenia czy jest regulacja na bloczku czy zmiana camów/modulów. Po prostu - jesteś niski - pewnie łuk nie będzie super pracował... masz pecha.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 15, 2016, 03:16:09 pm »
to nie tak że występuje ona tylko w obrębie camu, bo zmienia się UGIĘCIE ramion, o ile jak ktoś ma łuk co ma np 29-30" to tam ta różnica jest nie znaczna, tak jak jest 25 a 30 to inaczej ramiona się ugną na 25" inaczej na 30, i pytanie, w którym zakresie jest optymalniej, generanie ci co robią wyniki to mają te naciągi w okolicach 29-30". W Hoycie np żeby prawidłowo przeskoczyć np z CAMA nr 4 na Cam nr 5 trzeba by tak naprawdę zmienić, sznurki ramiona i camy, własnie ze względu na zakres ugięcia i optymalnej pracy.

Trzeba by zmierzyć ile to jest  np MAX mocy w SUPRZE przy 25" a ile przy 30", bo napewno nie tyle samo i różnica może być wyraźna, przy Hoycie jak zakres  regulacji jest na poziomi 1-1.5" ta różnica też będzie ale właściwie minimalna albo pomijalna. Śmiem twierdzić, żę supra pracuje lepiej w górnych granicach naciągu w okolicy 29-30 niż w oklicy 25" ... Choć pytanie czy nie za agresywnie dla samego łuku który się rozkręca i pękają odciągi. W okolicy 25" może to dłużej działać bezszkodowo ale już nie pykać tak fajnie.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 15, 2016, 03:19:58 pm »
Ja bym to podsumował krótko. Z łukiem jest dokładnie jak z samochodem ;) musi się podobać, a że ma takie czy inne dodatkowe "wyposażenie" jak nie szkodzi to niech jest :)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 15, 2016, 03:28:49 pm »
Nie nie tutaj trend sprowadza się do tego, żeby kupić takie AUTO  (łuk ) które jest najbardziej pospolite, jest go najwięcej, i najłatwiej je potem sprzedam, fantazja upodobania itp spychane są tutaj na dalszy plan ;)

W skrócie jak większość jeździ golfem tdi to ja też takiego biorę bo najłatwiej kupić, najłatwiej sprzedać ;)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Munin

  • Gość
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 15, 2016, 03:50:50 pm »
Nie nie tutaj trend sprowadza się do tego, żeby kupić takie AUTO  (łuk ) które jest najbardziej pospolite, jest go najwięcej, i najłatwiej je potem sprzedam, fantazja upodobania itp spychane są tutaj na dalszy plan ;)
A co w tym złego? Lepiej kupić coś co nie jest pospolite ale drogie odda 500 strzałów a potem się do niego dorzuca spust w gratisie?

Tak długo jak ludzie będą oglądać każdą wydaną stówkę należy im się rzetelne przedstawienie opcji i to do wydającego kasę zależeć będzie jak spożytkuje własne pieniądze. I nie zapominajmy że dla początkującego większość mądrości jest zwykłym bełkotem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 03:54:03 pm wysłana przez Munin »

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 15, 2016, 03:52:54 pm »
Jak kupisz dobrą używkę, w cenie rynkowej to jednak nie stracisz wiele albo relatywnie nic ;).  bo głównie o używkach tu gadamy


Widzę, żę modyfikujesz posty po odpowiedziach innych :), mówisz o łuku mojej żony, tak ona chciała dostałą sprzęt top, ale strzelać jej się najzwyczajniej nie chce i już to powiedziała oficjalnie bez płaczu zostaw bede w lato :), trudno bede w plecy świat się nie zawali, a ktoś kupi prawie nowy sprzęt gdzie w tej cenie licząc osprzęt po cenach używanych to łuk tam w gratisie jest ;).

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 03:59:46 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 15, 2016, 03:56:44 pm »
Generalnie, jesteśmy społeczeństwem niezbyt zamożnym, a do tego nauczonym ostrożnego kalkulowania. Większość ludzi, nawet jeśli może sobie pozwolić na kosztowniejszą zachciankę, to spośród opcji wybierze tę, z której w miarę łatwo się wycofać, gdyby sytuacja życiowa się skopała. To już niemal w genach siedzi ;)
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 15, 2016, 03:58:50 pm »
Łukasz w pewnym sensie masz rację, ale często jak kupujemy nasze zabawki mamy jakiś określony budżet i to sprowadza się do pewnych schematów no i ograniczeń sprzętowych. Natomiast jeśli budżet nam pozwala wtedy jedzie się do takiego sklepu i kupuje sprzęt na wymiar ;D
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 15, 2016, 04:02:21 pm »
Mówimy o używkach jakbym miał kupić za 2500 albo wiecej lekko uzywany łuk w zakresie regulacji 25-30" albo za 3000, używanego hoyta z naj półki w moim zakresie, to dla mnie oczywiste jest co bym kupił. I nie dla tego, że mam coś do supry, ale jednak wole coś bardziej dedykowanego do mnie ;)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 15, 2016, 04:18:43 pm »
Ja też nie mam nic do PSE choć gust mam nieco inny, ale życie płata różne figle i czasem różnie bywa ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 15, 2016, 04:23:19 pm »
No to się sprzedaje i tyle jak się kupi używkę za np 3000 to nagle po 2 miechach nie jest warta 1500... :)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Munin

  • Gość
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 15, 2016, 04:30:55 pm »
Widzę, żę modyfikujesz posty po odpowiedziach innych :), mówisz o łuku mojej żony, tak ona chciała dostałą sprzęt top, ale strzelać jej się najzwyczajniej nie chce i już to powiedziała oficjalnie bez płaczu zostaw bede w lato :), trudno bede w plecy świat się nie zawali, a ktoś kupi prawie nowy sprzęt gdzie w tej cenie licząc osprzęt po cenach używanych to łuk tam w gratisie jest ;).
Dopisałem tylko tę linijkę po odstępie, pierwszej nie ruszyłem, poza tym to aż 4-y minuty między publikacją a zmianą nie spodziewałem się odpowiedzi, w Twojej jest tych minut sześć ;)
Tak piszę o łuku Twojej żony. Niestety ale tak to właśnie wygląda i każdy początkujący podświadomie się z tym liczy, że jak nie połknie bakcyla to będzie w plecy i to jest między innymi powodem poszukiwań i ciągłego wałkowania tematu.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 15, 2016, 04:35:59 pm »
Co do relacji długości naciągu i siły naciągu, np str 22:
ftp://ftp.pse-archery.com/2014%20Manuals/2014_PSE_Users_Guide_web.pdf
Czyli te informacje są błędne? Bo ja tam widzę że dużo modeli trzyma siłę naciągu niezależnie od DL. Owszem w jednych modelach siła naciągu spada jak zmniejsza sie DL ale to nie znaczy że we wszystkich. Ja jak miałem Stingera to bez problemu osiągał pełne 60# przy 27,5" W C4 już owszem tak nie ma bo tam regulacja DL jest rozwiązana w zupełnie inny sposób, moduł jest na stałe, przekłada się zaczepy cięciwy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2016, 04:46:15 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: POMOC W WYBORZE SPRZĘTU
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 15, 2016, 04:38:09 pm »
ale ONA mocno chciała :), naprawdę ;) stwierdziłem, że lepiej kupić LEPSZE, bo zaraz by było A TY MASZ takie a mi to jakies gówno kupiłeś, a to pewnie dla tego mi nie idzie bo celownik do dupy xD, albo staby nie te, albo podstawka której sie nie da tak ładnie wyregulować jak twojej.... ble ble ble :),  dlatego właściwie ma osprzęt identyko jak ja na łuku :), a jedynie Łuk ma inny bo ona dość niska i słaba jest :). Co nie oznacza, że łuk ma zły bo klasowo to stinger  w wykonaniu i materiałach przy tym jest słabyyyy ;). Jeszcze Cena jest taka, że właściwie każdy moze to kupić w tej cenie dla samego osprzętu a łuk dać komuś w prezencie i nie stracić na tym. Podobnie zrobił mój kolega wydał na sprzęt bodaj 12k, a wyprzedał ze stratą mała, choć na łuku straci najwiecej, ale za nowego pro compa XL + camy + torba za bodaj 600, prasa za jakies 250zł i inne duperele do tego za łacznie około 1000zł + dodatkowe nowe CAMY za 250Euro, myślę, że na ebayu można je pogonić łatwo za 100E. To ja dalej się dziwie, że NIKT TEGO nie kupił do tej pory tylko targują się za używane supry czy biorą nowe stingery itp. U niego akurat nie tyle znudzenie itp co mial mocne problemy ze stopą i właściwie nie mógł nawet stać dobrze stąd postanowił po ponad roku leczenia sprzedać bo po prostu nie podoła z przyczyn niezależnych.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350