Autor Wątek: Kontuzja ??????  (Przeczytany 9338 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 09, 2014, 09:39:31 pm »
Panowie ostatnio jak miałem tą wodę w barku to: zostało to stwierdzone właśnie przez USG. Następnie zalecenie lekarza właśnie okładać zimnym okładem i wykonywać ćwiczenia. Przyznam że z tego co pamiętam że po miesiącu okładów / ćwiczeń i ciężkiej pracy rękami przeszło. Aż do zeszłego tygodnia.
Samick Polaris 70" 36#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 09, 2014, 10:20:33 pm »
AXIT,,, jeśli więc ta dolegliwość, jest tylko nawrotem tego, co miałeś poprzednio, to nic strasznego . I tym lepiej dla Ciebie, bo wiesz dokładnie co i jak, by sobie z tym poradzić.. I oby następne badania potwierdziły, że nic nowego w tym temacie ...
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2014, 10:48:33 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 09, 2014, 11:05:03 pm »
to nie jest takie hop.... w przypadku barku może być szereg problemów, począwszy od pierdół powysiłkowych, do groźniejszych urazów powstałych z microurazów ciągle się powtarzających, powodujących różne stany patologiczne. Po przez takie problemy jak uszkodzenia stożka rotatorów, zwłaszcza mieśnia nadgrzebieniowego, obrzęk kaletki barkowej, zespuł GIRD, problemy z obrąbkiem aj naprawdę mogę tak z 10 albo lepiej rzeczy wymienić o których i tak nie będziesz miał pojęcia ;). Ciężko wymyślić czy to to samo co było czy coś nowego, czy to to samo ale już w 10x gorszym stadium gdyż wcześniejsze leczenie zaleczyło chwilowo problem z racji odpoczynku a patologia mechanizm powstawwania mikrourazów pozostał nadal.... aj długo tak mogę ;)..... tylko co to da :), jakbyś był na miejscu można by cię pomacać posprawdzać + usg :), chcesz pomocy to idz na to cholerne usg. Albo okładaj sobie zimnem lub rób pajacyki ( choć to chyba najgłupsze co można robić tak naprawdę w przypadku problemów z barkiem :) )

pzdr.Łukasz
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2014, 11:11:35 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2014, 10:53:18 am »
Panowie nie chce zapeszać, ale jż jest lepiej Nie wiem czy dlatego że wiem co to mogło być i zacząłem szybko przeciwdziałać Czy po prostu było to jakieś nadwyrężenie związane z budową.
Teraz mam inny problem dopadły mnie korzoneczki. Dziś już po pierwszym zastrzyku jestem. Niestety chorobowe niedopuszczalne więc na noc do pracy Wczoraj jak byłem postrzelać to musiałem klękać żeby strzały z ziemi wyciągać W każdym razie z jednym lepiej z drugim gorzej.
Samick Polaris 70" 36#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 13, 2014, 11:05:20 am »
Ale się poświęcasz ..Musisz cholernie lubić to strzelanie ;D ;D ;D ;D   Pewnie że budowa mogła w dużej mierze przyczynić się do kontuzji i stare metody zadziałały ... Jednak jak Łukasz pisał,, powinieneś całkiem konkretnie się  za to wziąć ,bo cały czas  jak będziesz utrzymywał ten bark na  małej granicy kontuzji  ,to łatwo będziesz ja w stanie przekraczać...    Dlaczego nagle Twe strzały lądują w ziemi .??
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2014, 11:25:11 am wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 13, 2014, 11:37:17 pm »
Ale się poświęcasz ..Musisz cholernie lubić to strzelanie ;D ;D ;D ;D   Pewnie że budowa mogła w dużej mierze przyczynić się do kontuzji i stare metody zadziałały ... Jednak jak Łukasz pisał,, powinieneś całkiem konkretnie się  za to wziąć ,bo cały czas  jak będziesz utrzymywał ten bark na  małej granicy kontuzji  ,to łatwo będziesz ja w stanie przekraczać...    Dlaczego nagle Twe strzały lądują w ziemi .??

Co do "lubienia" strzelać - tak nie tylko strzelać, ale wyrwać się z huku / hałasu / szumu. Na moich strzelanicach jestem sam - czasem ewentualnie gapie i ..... szum wiatru.
Nad ręką pomyślę jak zacznę normalnie się ruszać - w związku z korzonkami.
Strzały nie lądują naglę w ziemi tylko znalazłem fajne miejsce gdzie odległość 50m + jest osiągalna bez problemu i chwile mi zeszło zanim dostroiłem celownik do tego żeby strzały choćby trafiały w okolice tarczy. Pierwsze 10 wylądowało sporo przed więc i na ziemi.
Do widocznego łuku jest 20 m a do słupa w rogu 55m. Po drodze wbita jest jeszcze strzała na 30m które starałem sie ogarnąć.

Foto z 55 m


Wyniki z 30 m (1)


I ostatnie trafienia też z 30m - jak to jest ze dobre wyniki zaczynam uzyskiwać dopiero po około godzinie ~ 50 strzałów (i wtedy dzwoni telefon  >:( )



Swoją droga chyba zrezygnuje z noszenia ze sobą maty i będę zabierał tylko krążki. Może coś się stać ze strzałami od strzelania w ziemie?

Samick Polaris 70" 36#

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 13, 2014, 11:42:27 pm »
Może. Jak trafisz na kamień to ze strzały może się zrobić palma :P
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 14, 2014, 12:01:23 am »
Szkoda strzał . Mata jakakolwiek ,,aby większa niż krążki ..A swoją drogą co kolejka czyścić strzały,,, dodatkowa robota..
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 14, 2014, 12:05:18 am »
Szkoda strzał . Mata jakakolwiek ,,aby większa niż krążki ..A swoją drogą co kolejka czyścić strzały,,, dodatkowa robota..

No właśnie to czyszczenie było irytujące ostatnim razem.
Samick Polaris 70" 36#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 14, 2014, 08:35:51 am »
Cytuj
Swoją droga chyba zrezygnuje z noszenia ze sobą maty i będę zabierał tylko krążki. Może coś się stać ze strzałami od strzelania w ziemie?
                   Jak widać na foto ,masz bardzo dobry teren, by móc zostawiać na miejscu , bardzo tanio wykonaną matę..
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 08:50:16 am wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 14, 2014, 01:19:51 pm »
Cytuj
Swoją droga chyba zrezygnuje z noszenia ze sobą maty i będę zabierał tylko krążki. Może coś się stać ze strzałami od strzelania w ziemie?
                   Jak widać na foto ,masz bardzo dobry teren, by móc zostawiać na miejscu , bardzo tanio wykonaną matę..

Niestety nie, zaraz po tym jak bym sie oddalił matę "wetnie" , lub coś ja wypatroszy.
Samick Polaris 70" 36#

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 14, 2014, 01:50:56 pm »
Nie zazdroszczę, nasze pilśnie stoją niepilnowane na ogólnodostępnym terenie od 2 lat i odpukać nikt ich jeszcze nie uszkodził.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 14, 2014, 01:59:34 pm »
Chyba na jakiś zwykły karton nikt się nie połaszczy. A jeśli już raz,czy dwa, jakiś ciekawski przekona się że to nic cennego ,to po jakimś czasie już nikt nie będzie reagował na nowy obiekt w terenie ..To tylko kwestia czasu ...
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 14, 2014, 05:25:00 pm »
Nie zazdroszczę, nasze pilśnie stoją niepilnowane na ogólnodostępnym terenie od 2 lat i odpukać nikt ich jeszcze nie uszkodził.

Też bym tak chciał. No może będę chował gdzieś w worku.

BTW mam do Ciebie pytanie. Dziś okazało się ze śruba regulacyjna lipko w poziomie lata sobie luzem (to chyba ta z której podbierałeś elementy) niestety co jeden strzał obraca się o około 5 stopni. Więc po jakimś czasie strzały zaczynają wychodzić coraz bardziej w lewo. Da się jakoś zabezpieczyć ten gwint tak żeby się nie obracał tak lekko, ale żeby dało się go regulować.

Dziś zanim doszedłem OCB to mnie mało nerwa nie telepnęła.

To ta z naniesionymi cyframi - najbardziej w prawo.
Samick Polaris 70" 36#

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kontuzja ??????
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 14, 2014, 07:16:12 pm »
Tak, wziąłem stamtąd kulkę i przełożyłem do regulacji pionowej. Jej brak faktycznie może powodować przestawianie się regulacji poziomej. Ja bym na Twoim miejscu poszukał takiej kulki ze sprężynką i wstawił.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)