Autor Wątek: Transport sprzętu na rowerze  (Przeczytany 11777 razy)

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 15, 2014, 08:11:35 am »
Mocowanie do majdanu może być dobre (bo takie na pewno jest) ale nie koniecznie celownik musi być ustawiony dobrze w 3 płaszczyznach. Jeśli nie jest ustawiony może być skopane np tylko przy strzelaniu w cele wyżej i niżej postawione.
Jednak nie każdy celownik ma takie regulacje...
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 15, 2014, 08:53:08 am »
Cytuj
ZNALAZŁEM coś do transportu:
http://alarisconcepts.com/Installation%20Bow.htm Tylko jak coś takiego zbudować i z czego żeby nie wyglądało obskurnie.
   Fajne,, ale już wolałbym kupić ..
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 15, 2014, 09:43:54 am »
Nie woziłbym łuku w ten sposób, zbyt duże zagrożenie jak ktoś w ciebie wjedzie lub się przewrócisz.
Ja na przyszły sezon kupuje przyczepkę i odpowiednio łuk zabezpieczę.

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 15, 2014, 11:49:27 am »
No jak już tak się uzbroisz ,to i zabranie mat nie będzie problemem..
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 15, 2014, 01:31:24 pm »
No jak już tak się uzbroisz ,to i zabranie mat nie będzie problemem..

I właśnie to jest dla mnie ważnym argumentem, który zadecydował o zakupie przyczepki  ;D

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 16, 2014, 09:40:18 am »
Czytając,, skręcenie ,,miałem na myśli że,, łuk ucieka Tobie podczas strzału,, z innej pozycji,,, niż ta którą ustawiamy według poziomicy ..  Mocowanie celownika  idzie bezpośrednio do majdanu i musi być ok.. A reszta to już wyważenie ,tak że jak trzymasz łuk swobodnie w dłoni to ten sam ,powinien przybrać odpowiednią pozycję zawsze taką samą .Poziomica dla kontroli i korekty..


Nie zawszę ;), ilu zawodników tyle teorii i ustawień :), łuk wcale nie musi przybierać idealnie pionowej pozycji podczas luźnej ręki :), możę opadać np na lewo, i "mięśniami" można zamknąć układ i ciągnąc go do poziomu ( poziomicy ), to takie wg mnie kontrowanie z 2 stron, z jednej ciągniesz go do góry do poziomu tarczy a z drugiej zamykasz układ od boku dokręcając lekko rotację ramienia i trzymasz poziom. ALE to nie wszystko odnośnie skręcania łuk :), na samym chwycie majdany może skręcić się w osi długiej ( pionowej ) i skręcić w tej że osi w prawo albo w lewo, tutaj pozostaje powtarzalność chwytu + wypadało by przestrzelać podstawkę w teście na odchodzenie ;).


a co do celownika AXIT jak chesz to podeślij mam sprzęt to ci mogę perfekt ustawić wszystkie osie za free jedyny koszt to wysyłka do ciebie z powrotem ;)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 16, 2014, 09:55:17 am »
Nie ustawisz Łukasz bo w nim się 2 i 3 osi niestety nie da ustawić, to podstawowy tani model bez bajerów.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 16, 2014, 11:07:40 am »
Cytuj
ALE to nie wszystko odnośnie skręcania łuk :), na samym chwycie majdanu może skręcić się w osi długiej ( pionowej ) i skręcić w tej że osi w prawo albo w lewo,
     Właśnie ten rodzaj skrętu  przyszedł mi na myśl ,, gdy kolega AXIT opisywał  problem ze skręcaniem łuku...                 
Cytuj
,tak że jak trzymasz łuk swobodnie w dłoni to ten sam ,powinien przybrać odpowiednią pozycję zawsze taką samą .Poziomica dla kontroli i korekty..
Cytuj
Nie zawszę ;), ilu zawodników tyle teorii i ustawień :), łuk wcale nie musi przybierać idealnie pionowej pozycji podczas luźnej ręki :), możę opadać np na lewo, i "mięśniami" można zamknąć układ i ciągnąc go do poziomu ( poziomicy ), to takie wg mnie kontrowanie z 2 stron, z jednej ciągniesz go do góry do poziomu tarczy a z drugiej zamykasz układ od boku dokręcając lekko rotację ramienia i trzymasz poziom.
   I tu też racja bo po czasie ręka łuczna na pamięć obiera pozycję,, pod poziomice,, i można mieć wrażenie, że to   łuk sam  się układa ..Jednak jeśli trochę nie, to można chyba pomóc tendencji skręcania, i korygować to wagą bocznych stabil..???
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 06:09:42 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 16, 2014, 01:30:41 pm »
a co do celownika AXIT jak chesz to podeślij mam sprzęt to ci mogę perfekt ustawić wszystkie osie za free jedyny koszt to wysyłka do ciebie z powrotem ;)
pzdr. Łukasz
A jaka jest Wasza lokalizacja - bo moze się zdarzyć że bede jechał w wasza stronę. W przyszłą sobote np jadę do Warszawki.
Samick Polaris 70" 36#

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 16, 2014, 01:38:05 pm »
Panowie czy można tak "złapać" łuk - tzn obejmą za ramiona.
Obejma mniej więcej taka: (oczywiście oklejona lub obleczona czymś miękkim typu owijka do rakiet lub do kierownic rowerowych)


i przytwierdzona do "rury" o przekroju prostokątnym. Przykładałem wstępnie wyglada na równo. Oczywiście chwyt za oba ramiona.


Proszę się nie śmiać z arcydzieła  ::) na czerwono cybant i nakrętki. Schematycznie  ::)

Samick Polaris 70" 36#

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 16, 2014, 02:02:02 pm »
   
Cytuj
Panowie czy można tak "złapać" łuk - tzn obejmą za ramiona.
  Jeśli docisk  obejm  do ramion będzie na tyle bezpieczny ,dla nich samych, to dlaczego nie , chociaż  umocowanie łuku mogłoby też dodatkowo obejmować majdan ,tak dla bezpieczeństwa ramion .. Albo może, głównie  sam uchwyt za majdan ,a ramiona lekko dodatkowo..   
Cytuj
Proszę się nie śmiać z arcydzieła  ::) na czerwono cybant i nakrętki. Schematycznie  ::)
Kto by śmiał się śmiać .. Jak już tak się do tego projektu przykładasz ,,to jak widać coś z tego  powinno być.. A jeśli nie to nie.. Próbować trzeba, początki  czasami bywają nie obiecujące . Pomysł rodzi pomysł, więc wynik przed Tobą ...
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 02:44:44 pm wysłana przez Robson »
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 16, 2014, 04:24:04 pm »
Nie ustawisz Łukasz bo w nim się 2 i 3 osi niestety nie da ustawić, to podstawowy tani model bez bajerów.

no to 2 osie, one i tak są najważniejsze jak wali się do tarczy,  3cia najbardziej w fildzie/3d się przydaje ;)

AXIT jestem z Wolina więc od warszawki kawał drogi ... ;)

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2014, 04:29:07 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Transport sprzętu na rowerze
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 17, 2014, 12:37:19 am »
  Kto by śmiał się śmiać .. Jak już tak się do tego projektu przykładasz ,,to jak widać coś z tego  powinno być.. A jeśli nie to nie.. Próbować trzeba, początki  czasami bywają nie obiecujące . Pomysł rodzi pomysł, więc wynik przed Tobą ...

Chodziło m raczej o "arcydzieło" sztuki malarskiej  ;). Jak juz cos w końcu urzeźbię to na pewno przedstawie wyniki.
Samick Polaris 70" 36#