Autor Wątek: WOLNI STRZELCY  (Przeczytany 39534 razy)

astroleo

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 10, 2009, 01:39:28 pm »
 ;D Trochę mnie rozbawiły niektóre posty...spoko nie obraziłem się...to fakt każdy ma swoje etapy w życiu i karierze. Obojętne czy łuczniczej czy zawodowej. Dzięki Adamie za wsparcie. Dla ciekawości powiem Wam że gdy się rozeszło że opuściłem klub Czarna Strzała Bytom, mam  już trzy propozycje wstąpienia do innych dużych klubów łuczniczych i trochę mnie to denerwuje. >:(
Odszedłem z Czarnej Strzały bo mam poważne kłopoty zdrowotne z łokciami. I dziwne że to do niektórych nie dociera że nie będę już strzelał i trenował na wysokim poziomie sportowym  >:( Dlatego inicjatywa kiełbasiano- grillowa! :D. notabene -super określenie-bardzo mi odpowiada. Nie zamierzam porzucić łuku i szukam ludzi podobnych sobie do towarzystwa i strzelania tylko dla przyjemności. ;D I to cała tajemnica tego pomysłu. Do niego może przystąpić każdy jak już pisałem nawet zawodnik kadry [jak Darek W] jeśli ma ochotę postrzelać dla frajdy już po treningu mnie to wcale nie przeszkadza. Chyba że trenerom którzy woleli by bym robił coś dla nich, nie dla siebie i sobie podobnym samotnym łucznikom. A jest sporo takich którym klub i związana z nim dyscyplina, opłaty, wyjazdy,itp. po prostu nie odpowiadają. Czy wszystko musi być sformalizowane w tym kraju?? nic dla przyjemności?? Zaraz prezesi- składki- rejestracje-sponsoring ?!? Ja wole zimne piwko fajne towarzystwo i strzelanie dla przyjemności nawet jeśli będzie miało formę mini turnieju w ostatecznym wyglądzie- byle na luzie  ;D Adamie a do Twojego domku na skraju lasu jeszcze się zjedziemy...zobaczysz- ;D  z grillem oczywiście i łukami ;D i odkręcimy taką imprę - łuczniczo - grillowo-kiełbasianą że HEY[ a już wiem gdzie jest ten twój masaż z takimi smacznymi wyrobami] ;D
pozdrawiam wszystkich i WESOŁYCH ŚWIĄT :D
 :D Sam nie wiem gdzie w tym przedsięwzięciu widzicie aspołeczność? przecie to dla ludzi nie tylko dla mnie :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 01:50:15 pm wysłana przez astroleo »

mat_owy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 10, 2009, 06:41:21 pm »
Panowie "zawodowcy", zawodnicy i Ci, ktorym niepodoba sie zadna inicjatywa, ktora, albo nie wyszla od nich samych, albo jest im nie po mysli... Na szczescie jest tak, ze jest wolnosc slowa, zrzeszania sie lub nie, przystepowania do grup tak formalnych jak i "luznych kup"! Kazda inicjatywa, ktora pomaga, ktora cokolwiek pokazuje, uczy itd - jest wlasciwa. Wolnosc dziala w dwie strony!! Ci, ktorym niewsmak "strona" nie musza na nia zagladac, czytac, interesowac sie, zostawic ja w spokoju i co najwazniejsze nie przeszkadzac i nie krytykowac.  Kazdemu wedlug potrzeb! Mnie np. klub sportowy nie kreci, wyczyn tez nie, bloczki tez nie, a strzelanie z luku uwielbiam!! i klimaty grillowo-kielbasiane sa dla mnjie wymarzone. Wiec pozwolcie mnie i takim jak ja  podobnym amatorom czytac, korzystac, podpatrywc i uczyc sie. Tak na marginesie "Wolni.." sa bardziej przyjazni, chocby dla oka, niz Forum..
Zyczac Wszystkim dobrych zdrowych i wesolych Swiat - pozdrawim - Maciek

astroleo

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 10, 2009, 06:45:13 pm »
 ;D a żeby było ciekawiej to na stronie http://wolnistrzelcy.socjum.pl
w Blogu umieściłem pierwsze swoje przepisy na Grilla .... na najbliższą imprezkę...to forum jest łucznicze nie gastronomiczne to nie wypada... 8) musicie sobie poczytać u mnie na stronie  ;D Potem umieszczę tam nowe wykombinowane przeze mnie konkurencje nie nadające się na zawody z regulaminami  :D tylko do zabawy..... 8)

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2009, 10:32:41 am »
to była polemika z kolegą DDT.
Trochę nie rozumiem czemu, nie widzę nic aspołecznego w moim poście.
Co do "sportu" to również nie mogę znaleźć niekonsekwencji. Sport to sport, a np. łucznictwo jest jego dyscypliną. Niezależnie czy jest on uprawiany rekreacyjnie (sport rekreacyjny), czy wyczynowo (sport wyczynowy), to pozostaje sportem :)
Dodatkowo nie specjalnie poważam ideologie: "Albo jesteś z nami, albo przeciw nam", te czasy mam nadzieje się skończyły i każdy może być ?letni? jak tylko ma na to ochotę.
Nie uważam tez jakoby astroleo pluł jadem na wszelkie kluby, także rozumiem jego rozbawienie.
Wydaje mi się bardziej prawdopodobne, ze "Wolni Strzelcy" mogą okazać się poczekalnią (przed wstąpieniem do klubu) dla niezdecydowanych, niż będą od wstąpienia żarliwie odżegnywać, a to też nie jest specjalnie aspołeczne ;)
Smacznego jajka, mokrego Dyngusa i wiecej dystansu!  8)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2009, 08:37:02 pm wysłana przez DDT »
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 11, 2009, 08:27:09 pm »
to była polemika z kolegą DDT.
Trochę nie rozumiem czemu, nie widzę nic aspołecznego w moim poście.
Co do "sportu" to również nie mogę znaleźć niekonsekwencji. Sport to sport, a np. łucznictwo jest jego dyscypliną. Niezależnie czy jest on uprawiany rekreacyjnie (sport rekreacyjny), czy wyczynowo (sport wyczynowy), to pozostaje sportem :)
Dodatkowo nie specjalnie poważam ideologie: "Albo jesteś z nami, albo przeciw nam", te czasy mam nadzieje się skończyły i każdy może być ?letni? jak tylko ma na to ochotę.
Nie uważam tez jakoby astroleo pluł jadem na wszelkie kluby, także rozumiem jego rozbawienie.
Wydaje mi się bardziej prawdopodobne, ze "Wolni Strzelcy" mogą okazać się poczekalnią (przed wstąpieniem do klubu) dla niezdecydowanych, niż będą od wstąpienia żarliwie odżegnywać, a to też nie jest specjalnie aspołeczne ;)
Smacznego jajka, mokrego Dyngusa i wiencej dystansu!  8)

Amen.

astroleo

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 12, 2009, 01:04:30 pm »
 :D W jednym serialu polskim faset z takim samym brzusiem jak ja powiedział pijąc smaczne piwko......DOBRZE PRAWI...... ;D O to mi chodzi o zabawę i rekreacje a jak się da wystartować w zawodach, to czemu nie....z chęcią jak zdrowie i czas pozwoli a że wynik będzie mizerny i nie tak wysoki jak u zawodników z klubów to lepiej chyba dla nich...nie???... ;D WESOŁYCH ŚWIĄT

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 13, 2009, 10:37:07 pm »
Nazbierało się przez Święta... Po kolei:
mam wrażenie, że niektórzy koledzy dołączyli się do dyskusji nie przeczytawszy wcześniej całego wątku - wiem, wiem, jest wolność, swoboda wypowiedzi więc można sobie pisać po się chce. Ale wychodzi trochę śmiesznie: to tak, jakby zacząć polemikę z ostatnim usłyszanym zdaniem z Wiadomości, które brzmiało "A teraz wieści ze świata..."
Co do aspołeczności: jeśli piszę "strzelam sobie dla swojej przyjemności a nie dla robienia czegoś dla łucznictwa" to właśnie reprezentuję postawę aspołeczną. Może sparafrazuję wcześniejsze zdanie, będzie łatwiej zrozumieć, o co mi chodzi: "interesuje mnie wyłącznie moja przyjemność a pozostali mnie walą". Oczywiście nikt nikomu nie broni takiego zachowania, mamy tę wolność itd i możemy. Ja jednak pozostanę przy swoim: nie jest to postawa, którą MOIM ZDANIEM wypada się chwalić.
Pozwolę sobie wrócić do początku dyskusji: uważam, że łucznictwo w Polsce jest w takim a nie innym miejscu bo jest rozproszone, rozdrobnione. Bo jest sportem niszowym. Pójście w "partyzantkę" jest krokiem wstecz.
Pozdrawiam.

PS Odniosłem wrażenie, że niektórzy z nas uważają, że wolność słowa polega na niekrytykowaniu, niezaglądaniu i nieprzeszkadzaniu oraz na zachwycaniu się lub milczeniu. Źle uważają.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

astroleo

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 14, 2009, 12:47:14 am »
 :) Zgadzam się z Tobą ale to forum już tak ma, ktoś coś naskrobie nie przeczytając do końca. Z tond moje rozbawienie niepoważnymi oskarżeniami o anty-społeczność i sianie recesji lub rozłamu 8)  Nadal pomagam i będę pomagał w pracach Polish Archery 3D  ;D Przypuszczam że jeśli Heniek Patlewicz mnie poprosi o jakąś pomoc organizacyjną w Czarnej Strzale to nie odmówię, bo szanuję ten klub i mam tam sporo przyjaciół, mimo że nie strzelam w nim już. Jeśli ktoś z mojej strony Wolnych Strzelców poprosi o pomoc w dostaniu się do jakiegoś klubu to też mu pomogę bo w telefonie mam sporo numerów od Trenerów łuczniczych 8) z którymi znam się osobiście.
Jestem w tym sporcie już 14 lat a nie rok. Jeśli chcę coś zrobić by zebrać do jednej paczki ludzi odrzuconych przez kluby, lub takich którzy nie chcą do tych klubów należeć [ z prywatnych powodów] to tylko palant widzi w tym działanie przeciw łucznictwu. Bo ci ludzie chcą strzelać i robić swoje imprezy, nawet jeśli będą to kiełbasiane strzelania, to i tak prędzej czy później wybiorą się na zawody 3D  :P  A niejeden z Was chętnie postrzela dla frajdy niekoniecznie na punkty.  Pisałem już o swych założeniach teraz to właściwie powtarzam, może niepotrzebnie. Oczywiście napisałem że nie mam ochoty już pracować dla klubów i się z tego nie wycofuje, ale to nie znaczy że tego postanowienia nie zmienię. Postawa moja wynika z kilku osobistych doświadczeń których nie wymienię [by nie rozpętać niepotrzebnej polemiki], oraz możliwości czasowych i zdrowotnych, o czym też pisałem. Socjum.pl to portal społecznościowy.
Co oznacza że są na nim kluby, klasy szkolne. społeczności rozmaitej maści fanów muzycznych, czy nawet społeczności erotyczne. Teraz pojawiła się społeczność łucznicza. Uważam że dobrze skoro są tam karatecy, żużlowcy i inni.
Dziwi mnie że właśnie łucznikom to przeszkadza ale to nie problem.
Socjum oferuje opcję zamknięcia danej społeczności hasłem, dostępnym tylko dla członków. Oczywiście nie mam zamiaru jej zamykać bo nie o to mi szło gdy ją zakładałem. >:(  Jestem przyzwyczajony do krytyki moich poczynań przez frakcję wystraszonych nimi "twardogłowych- niezatapialnych" :D Dlatego nie zamierzam już z nimi polemizować.

 I z Ostatniej chwili portal główny http://www.socjum.pl/   poinformował mnie że są problemy z rejestracją nowych członków, ponoć nie zawsze otwiera się panel rejestracji, lub rejestracja jest przerywana . Wynika to prawdopodobnie z przynależności klienta do niektórych portali pocztowych które nie mają umowy z Socjum. Proszę spróbować rejestracji z zastosowaniem innego adresu e-mail lub skopiować poniższy link i ręcznie wkleić do okienka przeglądarki powinien się otworzyć panel rejestracyjny. Za tą niedogodność w imieniu administracji Socjum przepraszam ma to być w najbliższym czasie naprawione.
oto link do przekopiowania:

http://wolnistrzelcy.socjum.pl/zapros/dolacz/ebbe771af53de6025b49e0678ebb5326
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 12:55:23 am wysłana przez astroleo »

Wilk

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 14, 2009, 07:47:29 am »

Co do aspołeczności: jeśli piszę "strzelam sobie dla swojej przyjemności a nie dla robienia czegoś dla łucznictwa" to właśnie reprezentuję postawę aspołeczną.


Na innym przykładzie ale chodzi o to samo. Czy jeśli ktoś kupuje sobie motocykl to od razu musi jeździć sportowo, wyczynowo, należeć do klubu brać udział w zawodach żużel, cross, freestyle, wyścigi ?? Czy musi wstąpić do klubu i jeździć w czyichś barwach, nawet znienawidzonych klubów MC ?? A może nie robiąc tego też jest aspołeczny czy anty-motocyklowy?? Czy nie może po prostu jeździć dla swojej własnej przyjemności.  Otóż może. Dzięki forum motocyklowym http://motodriver.eu/ poznałem wielu ludzi takich jak ja i bardzo się z sobą zżyliśmy. Od kilku lat organizujemy zloty forumowiczów i wspólne wyjazdy, nosimy nasze własne naszywki i barwy.

I tak samo może przecież stać się z ludźmi nie przynależącymi do klubów z czasem staną się klubem i zapragną brać udział w zawodach sportowych, pomóc we wprowadzeniu możliwości polowania z łukiem, tak jak mój zaprzyjaźniony leśnik którego zaraziłem łucznictwem. Jednostki odnajdują się i tworzą z czasem coraz silniejsze wspólnoty.

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 14, 2009, 08:40:41 am »
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2441578

Paweł, widzę ewolucję, albo stanowiska albo sposobu mówienia o Twoim pomyśle. Wg mnie w dobrym kierunku.
Pozdrawiam - Palant.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:00:37 am »
Zastanawia mnie tylko Wasza wzajemna chęć udowodnienia sobie wzajemnie swoich racji.
Jak dzieci... W moim mniemaniu każdy z Was przedstawił swoje stanowisko - i dobrze (ja swoje też mam). Teraz już cała ta dyskusja sprowadza się do wyścigu, które zdanie jest bardziej "mojsze niż twojsze".
Pozdrawiam
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

astroleo

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2009, 12:28:59 pm »
 :D Fakt dlatego kończę  8) Pozdrawiam. ;)

Wilk

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 14, 2009, 06:16:52 pm »
Hassassin ma racje, a za przykład z moto przepraszam  :-\

astroleo

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 17, 2009, 02:19:31 pm »
 ;D Za to ja wycofałem wpis powitalny na stronie Wolnych strzelców....... :P
ten o opozycji....... :D

astroleo

  • Gość
Odp: WOLNI STRZELCY
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 05, 2009, 07:32:48 pm »
 >:( Ostatnio odwiedził moją stronkę Wolnych strzelców znajomy- prawnik z zawodu i zapalony strzelec z broni czarno-prochowej....potem zajrzał na naszą 3darchery i zdębiałem na jego reakcję, :o, Facet jest zainteresowany łukiem i strzelaniem ale nie o tym mówił....pierwsze słowa były OSZALELIśCIE!....
Ja na to o co Ci chodzi, a on: na 20% zdjęć widać puszki z piwem.... i opowiada...: zaprosili rok temu na "Bańków" Katowicka maekka czarno-prochowców ...dziennikarzy na wspaniałą imprezę...strzelanie kowbojskie, zawody, stroje z epoki nawet żonki się ubrały pod epoką i okazję. Były wspaniale ciasta wypiekane według starych amerykańskich receptur, pieczeń z dziczyzny na ognisku itp.... i co na jednym stoliku stała puszka z piwem obok facet nabijał colta i.... ??? w prasie pokazał się artykuł mniej więcej w tej materii.... pijani cowboje bawią się bronią, kto na to pozwala w naszym kraju...? :o Nie ważne było co działo się i jak fajna była impreza, oraz to że nikt nie chodził pijany na niej... :-\ ważne że na zdjęciu był pistolet i piwo i ani jednego innego zdjęcia z imprezy. 8) Co dalej..ano każda impreza odwiedzana przez policję [ nasłana przez pewnego posła chcącego się wybić na temacie bezpieczeństwa nazwiska nie podam] kontrola za kontrolą, odmowy wynajęcia terenu, wycofywanie się sponsorów...bo to niebezpieczne towarzystwo... :-\ Znajomy na to wszystko:.. jesteście szurnięci!... zamieszczając zdjęcia z imprez gdzie ktoś strzela a obok inny pije piwo..jak Was namacją to sobie zrobią sensacje dla kasy i po waszych imprezach się ktoś przejedzie, a nawet pielęgniarki nie macie na zawodach.... >:( Ma niestety facet rację....są u nas tacy którzy nie czują tego i przeginają całkowicie....może czas by nasi sędziowie na zawodach trochę ruszyli głowami..... :P A z serwisów powinniśmy usunąć niepewne zdjęcia, nie tylko łucznicy je odwiedzają. :-X