Autor Wątek: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.  (Przeczytany 32182 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 01, 2015, 12:51:54 am »
Jakieś pomysły na zastąpienie insertów się sprawdziły? My teraz łupiemy do maty powiedzmy uznanego polskiego producenta (4x3, 12 insertów) i szybkość zużycia insertów jest wręcz zatrważająca. Wystrzelałem do każdego z insertów z halówek po 200-300 strzał i są dziury jak Berlin. Materiał insertu się kruszy i wypada, powstaje coraz większa dziura. Kupa śmiecia pod matą. No ale chyba nic nie wytrzyma grubego aluminium ładowanego ciągle w tak mała powierzchnię. Taka mata raczej niezbyt się nadaje do halowego strzelania. Ech jak zwykle skończy się na pilśni pewnie, bo koszt wymiany insertów to jedyne 1150 zł ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2015, 02:04:42 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 01, 2015, 09:00:38 am »
JA kupiłem matę bez insertów, wersja hard wychodzi niecale 400 za 80x80, jest w niej wiecej miejsca do OBSZCZELANIA do okołą jeżdząc tarczą niż w 9 insertach :) a za cenę 9ciu insertów można mieć kilka tych mat BEZ insertów ;), bilans jest prosty :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 01, 2015, 11:19:20 am »
A jak wychodzą strzały? Bo na naszych poza insertami wyciąganie niesmarowanych strzał to udręka.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 01, 2015, 02:42:52 pm »
hmm nie narzekam, albo silny jestem :P, no i używam chwytaka do strzał rękami samymi fakt moze byc cięzko ale z chwytakiem nie jest to coś co sprawa jakiś problem czy dyskomfort w zabawie. Z pilśni potrafi być DUŻO GORZEJ.

pzdr. Łukasz


Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 01, 2015, 03:26:03 pm »
Ja muszę kiedyś wypróbować taki patent o którymś wyczytałem,że sprawuje się całkiem dobrze(tylko nie mogę znależć gdzie).
Chodzi mianowicie o takie cuś:
http://allegro.pl/materac-do-lozeczka-120x60-kokos-pianka-super-cena-i5491181539.html
Jest to materac dziecinny składający się z utwardzonej pianki i warstwy maty kokosowej. Wymiary to 120X60X10 . Taki materac przecinamy na pół i uzyskujemy matę 60X60X20.
A że te materace są tanie to za 120 PLN mozna kupić 2 sztuki i otrzymamy naprawdę solidną matę o wymiarach 60X60X40 z 4 warstwami maty kokosowej.
Tak jak napisałem ktoś używał (do bloczka) i chwalił. Co Wy na ten pomysł ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 01, 2015, 04:17:15 pm »
Zaśmiecę trochę temat o matach HMA

Używam "maty" zrobionej z materacyka kokosowego zresztą zakupionego za 20 zł na olx.pl :P
Zalety to taniość i względna lekkość celu.
W moim były 4 warstwy maty kokosowej każda o grubości 1 cm. Wraz z tkaniną i poszewka przekroiłem na pół i owinąłem folia pakową.
Początkowo strzały z tradycyjnego wschodniego łuku 50# - 60# trafiały jak w deskę, zatrzymywały się ledwo po trafieniu w cel, po 500 może 1000 trafieniach potrafią przechodzić na wylot, zatrzymują się po 15-20 cm ale jednak wchodzą i zastanawiam się czy by tego kolejnym materacem nie wzmocnić.
Na arcusie jest manual z obrazkami jak zrobić matę z materaca.

Ozyrryz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 06, 2017, 05:53:41 pm »
Hej,

Po dłuższym zastanowieniu i przeczytaniu wszystkich tych "pozytywnych" komentarzy na temat mat HMA postanowiłem kupić matę... HMA :-)

W wyborze pomogły mi osoby, które używają je na co dzień oraz kontakt z samym producentem i rozmowa telefoniczna. Zostałem bez żadnego krętactwa poinformowany, że wszystkie problemy o których tutaj wyczytałem to prawda, że szczególnie z insertami było dużo problemów i reklamacji ale teraz ma być inaczej... może jestem naiwnym człowiekiem, a może... no właśnie, zdecydowanie wolałbym dać zarobić komuś tutaj czy na Węgrzech czy USA, oczywiście pod warunkiem, że maty trzymają poziom.

Zdecydowałem się na zakup maty z serii Profesional w wersji Strong z insertem o wymiarze 80x80x26 czyli dokładnie tę:
http://www.hma.com.pl/pl/sklep/maty-lucznicze-profesional/mata-lucznicza-profesional-standard-80-26-i-1-detail.html

Pierwsze wrażenia są takie, że po kilkuset metrach do i z metra z matą na barkach ta zaczyna być całkiem odczuwalna (jej waga z insertem to ok 13kg), no ale raczej nie do tego została stworzona... choć zdecydowanie mam zamiar zabierać ją gdzieś w plener kiedy temperatura trochę podskoczy i dzień się wydłuży. Póki co używał jej będę w domowych warunkach z łukiem o stosunkowo niewielkim naciągu (32#), pierwsze strzały z kilku metrów penetrują ją na max. 6cm co jak pewnie można się domyślić wiąże się z banalnym wyjmowaniem strzał - wychodzą naprawdę bez żadnego problemu przy użyciu minimum siły, kolosalna różnica i w penetracji i w sile potrzebnej do wyjęcia między nią a tarczami złożonymi z pasków z miękkiej płyty pilśniowej. Po wyciągnięciu strzały na grotach zostaje trochę "gąbki", w przypadku tarcz pilśniowych nie zaobserwowałem tego. Póki co to chyba tyle moich obserwacji... wiadomość dodałem po to żeby co jakiś dodawać kolejne spostrzeżenia i zdjęcia w miarę z wzrastającym "przebiegiem" maty.

Jak macie jakieś pytania pytajcie śmiało.
Piotrek

ps. niestety nie mogę dodać zdjęć... w limicie KB mieszczę się ale dostaję komunikat "Nie można uzyskać dostępu do ścieżki wysyłania załączników!". Testowałem pod 2 przeglądarkami i mam to samo.

https://drive.google.com/open?id=0B2uTiJtxgJ2ab3U3V0RSRUpKdXc
https://drive.google.com/open?id=0B2uTiJtxgJ2aOC1pRzF5VmJQbDQ
https://drive.google.com/open?id=0B2uTiJtxgJ2aRFJJazlINktKRm8
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2017, 06:37:18 pm wysłana przez Ozyrryz »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 06, 2017, 06:01:52 pm »
Cytuj
ps. niestety nie mogę dodać zdjęć... w limicie KB mieszczę się ale dostaję komunikat "Nie można uzyskać dostępu do ścieżki wysyłania załączników!". Testowałem pod 2 przeglądarkami i mam to samo.

Zdjęcia jak na większości for się wstawia na jakiś hosting i dopiero potem linkuje na forum w odpowiednich tagach.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: MATA ŁUCZNICZA HMA. Recenzja. Pomysły na ulepszenie.
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 10, 2017, 03:56:09 am »
Jeśli chodzi o insert wydaje mi się że pianka EVA zrolowana w tubę ciasno jako zamiennik będzie dobra
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2017, 11:44:06 am wysłana przez Akama »
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon