Autor Wątek: ZEN  (Przeczytany 29995 razy)

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
ZEN
« dnia: Lipiec 06, 2007, 10:11:43 am »
Koledzy, zobaczcie: http://www.allegro.pl/item211109415_zen_w_sztuce_lucznictwa_herrigel_.html

Mowę mi odebrało. "...Jest łuk, jest łucznik, jest strzała. A tarcza jest? Nie ma ku...a żadnej tarczy..."
Złota myśl Złotego Łucznika. Raczej Strzałnika, he he he...
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: ZEN
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2007, 11:14:43 am »
O ja pierdziu a ja myslalem, ze to byl zart taki z tym ZEN na zawodach:))
i ze pan Zloty to tylko tak gadal do tych swoich ucznikow:)

No normalnie jestem w mega szoku:))

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: ZEN
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2007, 01:40:24 pm »
Rozumiem, że licytujesz?
Też byłem zdziwiony...
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

TomeK

  • Gość
Odp: ZEN
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2007, 09:05:48 pm »
Nooo, i jest literatura naukowa ;D
Żeby nie powiedzieć filozoficzna ::)

astroleo

  • Gość
Odp: ZEN
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 07, 2007, 09:49:31 am »
Po co Ci tarcza jak nie wiesz na czym polega oddanie strzału HE HE jesteś z tych co walą jak "indianie" 20 strzał w tarczy i jedna w 10-ce co??? Do niektórych technik trzeba dorosnąć. Widziałem faceta który trafiał w cel z łuku japońskiego w który Ty nie trafiłbyś ze swojej "machiny"

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: ZEN
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2007, 12:53:07 pm »
>Po co Ci tarcza jak nie wiesz na czym polega oddanie strzału HE HE >jesteś z tych co walą jak "indianie" 20 strzał w tarczy i jedna w 10-ce >co???

A tak konkretniej to co chciales wyrazic?


Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: ZEN
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2007, 01:19:35 pm »
Ale o co chodzi z tymi Indianami i z tą tarczą jakoś nie dociera do mnie ten przekaz   czy Ty Pawle nie byłeś przypadkiem pod jakimś wpływem, klej albo coś innego :)

astroleo

  • Gość
Odp: ZEN
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2007, 08:51:52 pm »
Ale o co chodzi z tymi Indianami i z tą tarczą jakoś nie dociera do mnie ten przekaz   czy Ty Pawle nie byłeś przypadkiem pod jakimś wpływem, klej albo coś innego :)
;D HE HE fajne kleje i coś-tam :o wiesz że ja z dopingów- tylko to z pianką na zielu chmielowym pędzone zażywam. A ZEN no cóż trochę tego liznąłem w zamierzchłych czasach trenując "japońskie sorty" i wierz mi kiedy stoisz na środku, strzelając sam na sam o medal, a wszyscy na ciebie patrzą ,to sztuka "wytłumienia emocji i samokontrola" połączona z wewnętrznym wyciszeniem naprawdę się przydaje. Tego nasi trenerzy nie umieją nauczyć a koreańscy i japońscy tak. ;)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: ZEN
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2007, 10:32:05 am »
Wiesz jest taki dowcip apropo kotroli i stanow nerwowych.

" na egzamin przyszla studentka i zaczyna odpowiadzac.
Strasznie jej nie idzie, placze sie i ogolnie nie potrafi sensownego zdania sklecic.
Profesor pyta dlaczego sie nie nauczyla na co ona mowi , ze umie tylko ze zdenerwowania nie moze odpowiedziec.
Profesor mowi zeby policzyla do pieciu, wiec dziewczyna liczy: 1, 2, 3, 4, 5.
Profesor na to stawia jej pale mowiac- Widzisz jak sie umie to zdenerwowanie nie przeszkadza."

hehe, mozna to odniesc do strzelania- jak sie umie to zdenerwowanie nie powinno przeszkadzac. A jak przeszkadza o znaczy, ze sie strzelac nie umie tak jak powinno.

Oczywiscie troche zartuje sobie. Nie podwazam ZEN i innych zabaw ale akurat nasze nabijanie sie z Piotrkiem dotyczylo jednej konkretnei sytuacji na zawodach. Tym zawodnikom to nie tylko ZEN ale i blogoslawienstwo papieza by nie pomoglo. :)

Marek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2007, 10:35:29 am wysłana przez cypher »
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

astroleo

  • Gość
Odp: ZEN
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2007, 08:24:05 pm »
 ;D dowcip dobry, i racja jak się nie umie to kicha - lepiej sobie pograć w karty zamiast strzelać. Ja się też nie zamierzałem z nikogo nabijać. Ale doceniam pracę takich (wkurzających mnie) na przykład Koreańczyków. Na psychikę i koncentrację w treningach kładą tyle samo nacisku co na technikę samego strzelania. Nie wytrąci takiego z rytmu nawet spadająca bomba >:( a techniki koncentracji to u nich normalka. I nie ma co ukrywać nawet najlepsi w pojedynkach finałowych czasem wymiękają. 8) jak strzelasz "baraż" i masz jedną strzałę to zawsze stalowe nerwy zwyciężają

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: ZEN
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2007, 11:07:33 am »
Kupiłem, przeczytałem. Temat nie jest prosty. Ale od początku: byłem świadkiem, jak pewna "ikona polskiego łucznictwa" napominała swoje zawodniczki krzycząc, że trzeba było k...a przed zawodami zen poczytać. Bo tam jest napisane, że jest łuk, jest łucznik, jest strzała. A tarcza? NIE MA K...A ŻADNEJ TARCZY!!! Zawodniczki nie poczytały i teraz takie są wyniki. A trzeba było godzinę przed zawodami sobie poczytać. I wierzcie mi lub nie, obśmiałem się jak norka... No ale jak napisał rodzimy mistrz haiku:
"Zen to jedno
a Zenon to drugie".
Co do mojej lektury: znalazłem dwie myśli, które przykuły moją uwagę. I nawet jedną z technik wczoraj na treningu przetestowałem. I chyba działa.
Pozdrawiam!
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: ZEN
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2016, 10:05:16 pm »
Sory że odkopuje ale jestem w trakcie czytania tej książki, kupiłem ja długo przed zakupem łuku, a z racji wyjazdu służbowego i braku możliwości strzelania postanowiłem kontynuować "trening" w taki sposób.

Bardzo cieszy mnie fakt, że zanim zacząłem strzelać doszedłem do podobnych spostrzeżeń na temat łucznictwa co autor książki, a raczej jego mistrz Kenzo Awa.
Od dziecka interesują mnie tematy budo i feudalnej Japonii dlatego tekst jest przejrzysty i zrozumiały.
Jeśli ktoś w tym "sporcie" widzi coś więcej niż tarczę z punktami warto poświęcić chwilę tej lekturze.

maciej6619

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 197
Odp: ZEN
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2016, 10:15:21 am »
ZEN, Joga, metody koncentracji.... wszystko ładnie tylko należy pamiętać że pewne kwestie idą razem pod rączkę z kulturą w jakiej się wychowujemy.Zasadniczo to jak się chce można się wiele nauczyć, ale do niektórych rzeczy trzeba mieć predyspozycje, czyli po naszemu iskrę Bożą.W Japonii, Korei, Mongolii itp. są łucznicy i łucznicy wybitni, tak samo u nas. Zawody, turnieje to nie cały przegląd naszych łuczników znam kilku którzy dorównują światowej czołówce, przynajmniej w łucznictwie tradycyjnym.
Mathews Apex 7
celownik CBE 3D
Shibuya Ultima
carbon one 500

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: ZEN
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2016, 06:32:24 pm »
Sądzę że Ci najwięksi nigdy nie biorą udzialu w zawodach, jeśli sztuka lucznicza ma być sztuką nie może podlegać pod wąskie ramy przepisów sportowych, a przynajmniej łucznik powinien na chwilę zapomnieć o sprawach przyziemnych i komercyjnych.
Nasza kultura jest bardzo tolerancyjna i nie zabrania nam zgłębiania arkan innych kultur, co ciekawe w książce jest nawiązanie do tego ze wszelka twórczość kultur zachodnich swoje inspiracje szerokimi garściami bierze z zen.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: ZEN
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2016, 07:28:26 pm »
Sądzę że Ci najwięksi nigdy nie biorą udzialu w zawodach, jeśli sztuka lucznicza ma być sztuką nie może podlegać pod wąskie ramy przepisów sportowych


To mniemam żart ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)