Autor Wątek: Tradycyjny łuk refleksyjny Windfighter + akcesoria  (Przeczytany 2115 razy)

razoreus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Tradycyjny łuk refleksyjny Windfighter + akcesoria
« dnia: Wrzesień 05, 2011, 07:43:44 pm »
http://warszawa.gumtree.pl/c-Sprzedam-sport-rekreacja-Tradycyjny-luk-refleksyjny-Windfighter-akcesoria-W0QQAdIdZ310305372 

Witam!

Mam na sprzedaż koreański łuk refleksyjny Windfighter z akcesoriami: - 8 strzał - 2 drewniane (81cm), reszta aluminiowe (5x84cm i 1x77cm). Jedna strzała niezbyt nadaje się do użytku, resztą da rade strzelać, w idealnym stanie są 3 strzały (jak na zdj).
- Cięciwa FastFlight
- Ochraniacz palców firmy Cartel z regulowanym paskiem na palec środkowy.
- Kołczan Cartel Lite Junior
- Gratis mogę dorzucić cel jak na zdjęciu, wymiary 54cm szer. x 54cm gł. x 63cm wys.
Opis łuku ze sklepu łuksport :
'W Windfightery o różnych siłach naciągu wyposażeni byli wszyscy zawodnicy z Polski uczestniczący w konnych Mistrzostwach Niemiec w Dauchingen 2007, Mistrzostwach Europy w Bambergu 2008 i 2009 oraz międzynarodowych zawodach w Sokho, w Korei 2009. Przy czym nie obylo się bez sukcesów (np. złote medale drużynowo i indywidualnie w Korei). Łuk zbudowany z nowoczesnych materiałów - kompozytu włókna szklanego z drewnianym rdzeniem, ale kształtem i sposobem pracy dokładnie wzorowany na tradycyjnym koreańskim łuku refleksyjnym.

Bardzo duży refleks ramion (przed założeniem cięciwy odgiętych daleko w stronę grzbietu), daje znaczne napięcie wstępne cięciwy. Ramię posiada przegrubienia dzięki którym, podobnie jak w łuku historycznym, najwięcej zgina się jego środkowa część, długości 20-25cm. Taka konstrukcja, aby była odpowiednio elastyczna wymaga najlepszej jakości materiałów. Sztywne końce, z mostkami pod cięciwę, zmieniają efektywną długość cięciwy najpierw zapewniając płynny, przyjemny dla łucznika wzrost siły przy napinaniu a potem, po zwolnieniu gwałtownie przyspieszając strzałę. Niezwykle elastyczny, mimo niewielkich wymiarów można go napinać na całą długość typowej, 32 calowej strzały drewnianej! Lekkie, cienkie i dość wąskie ramiona dzięki wysokiej jakości materiałom i tradycyjnej dla łuków wschodnich budowie dają ogromną dynamikę strzału, przy minimalnym "kopnięciu".

Bardzo dobrze strzela się z niego strzałami drewnianymi, warto jednak zwrócić uwagę tym, którym nie przeszkadza stosowanie nowoczesnych strzał, że znakomicie pracuje na cienkich strzałach karbonowych, na przykład Cartel Plus (oczywiście na naturalnych piórach). Łuk jest tak lekki, że prawie nie czuje się go w ręku, bardzo krótki i poręczny, świetny do strzelania pieszo i rewelacyjny przy strzelaniu z konia. Dzięki symetrycznemu majdanowi mogą z tego łuku strzelać osoby prawo- i leworęczne, używając techniki europejskiej ("z trzech palców") jak również wschodniej ("z kciuka", z użyciem zekiera). W komplecie znajdują się dwie cięciwy: oryginalna cięciwa korańska. oraz wykonana przez nas cięciwa z FastFlight, nieco krótsza. Cięciwa oryginalna jest dość długa, co skutkuje niewielką wysokością cięciwy (niewielką odległością między cięciwą w spoczynku a majdanem). Przy koreańskiej technice strzelania występuje niewielka rotacja łuku, która zabezpiecza przedramię łucznika przed uderzeniem cięciwy; osoba strzelająca "normalnie" może mieć z tym kłopoty.

Krótsza cięciwa jest bardziej odpowiednia do typowej u nas techniki. Wymaga nieco uwagi przy zakładaniu cięciwy, aby nie skręcić bardzo elastycznych ramion. Przy wyjątkowo nieuważnym obchodzeniu się z nim (na przykład przy szarpnięciu za koniec ramienia) cięciwa może się wypiąć. Dość mocno odczuwa również błędy w zwolnieniu cięciwy.
Nie jest bardzo trudny do używania, ale z wymienionych względów nie polecamy go osobom całkiem początkującym.'

Był to mój pierwszy łuk, pomimo zastrzeżeń bardzo dobrze uczyło mi się z niego strzelać. Sprzedaję, ponieważ nie mam już czasu na łucznictwo. Łuk jest w stanie bardzo dobrym, a strzelanie z niego daje wiele satysfakcji. Naciąg to 25 lub 30 lbs.
Cena do negocjacji, rozważę każdą ofertę :)
 
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, mogę podesłać dodatkowe zdjęcia.

e-mail hubertdabrowski7@googlemail.com, gg 4118668, zwykle niewidoczny