Autor Wątek: Ogólnie o Forum Luczniczym  (Przeczytany 5103 razy)

Rodrigues

  • Gość
Ogólnie o Forum Luczniczym
« dnia: Sierpień 24, 2013, 10:11:32 am »
Witam. Nie licząc tego wątku to zabierałem głos w 5-ciu tematach, z czego tylko jeden otworzyłem. W dwóch tematach przywitaniowych doczekałem się jednej odpowiedzi w stylu "poszukaj w google". W innym temacie niemal wszyscy zostali okrzyknięci "czerwonymi". W końcu w dwóch tematach, które mnie najbardziej interesowały (strzały dalekiego zasięgu i technika angielska) nie doczekałem się żadnego odzewu. Nikt nie odpowiada - rozumiem, ale nawet nikt nie czyta, a na innych forach łuczniczych moje tematy mają ponad 16 tys. otwarć. Poczekam do końca sierpnia i się pewnie stąd wypisze, mimo że nie łatwo było otrzymać tu konto. 

Kriczer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2013, 12:15:59 pm »
Nie zaglądam do części łucznictwa tradycyjnego, ale prawdę mówiąc nie mogę potwierdzić żadnego z tych zarzutów. Czasem jakiś off-top lub nagonka na mięsożerców z zapędami myśliwskimi... a konto było szybko i sprawnie uzyskane...

Jak byś pisał o innym forum...
PSE Rally (chyba 2013)

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2013, 01:49:33 pm »
Widocznie tematy które Cie interesują cieszą się tu trochę mniejszym zainteresowaniem.
Ale jeden z nich mnie trochę interesuje - czasem sobie lubię "walnać" kilka serii w pole i iść spacerkiem sprawdzić gdzie zaleciały :P Jednak jak mówię bez spiny na wynik....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Rodrigues

  • Gość
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2013, 04:18:48 pm »
Ooo, są szybkie odpowiedzi. @ Kriczer: To raczej nie zarzuty, ale fakty, które każdy może sprawdzić. Ok, możesz mieć inne odczucia, doświadczenia. @ Marcin: Fajnie, że tak na luzaka sobie "walisz" w pole i po spacerku znajdujesz strzały. Dla mnie to trochę większy wysiłek i bez pewnej, jak to nazwałeś "spiny" to bym się nawet z domu nie ruszył. Bądź zimny albo gorący - to jest moje motto, a ciepłe kluski są dobre na kolacje. Dzięki za odpowiedź.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2013, 11:19:44 pm »
Grzegorzu, przecież możesz przyjść i odejść kiedy zechcesz.
Te forum przeżywało swoje wzloty i upadki, i pewnie przeżyje jeszcze wiele, pisało na nim kilka osób o niepośledniej wiedzy łuczniczej połączonej z pasją, które prowadzą swoje fora bardziej zbieżne ich poglądom. W dziale "łuk tradycyjny" brakuje motoru napędowego, jakim jest "N", może jest mniej osób na forum zainteresowanych łucznictwem tradycyjnym niż bloczkowym itp. itd. Cóż zrobić? :) Szkoda, że nie znalazłeś tego czego tu szukałeś.
Sage 35#

Rodrigues

  • Gość
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2013, 09:16:32 am »
Tak, tak, najwyraźniej forum przechodziło różne etapy aktywności. Tradycja, tradycją, ale ja chciałbym również konkurować z bloczkami. Oczywiście nie w celności, a w osiągach.
    Marcin już podjął wątek.
Może i brakuje N w dziale tradycja - najwyraźniej łatwo się obraził. Może był w Grzybowie i przestanie się wreszcie mnie bać :-).

N

  • Gość
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2013, 05:15:21 pm »
Dzięki Dany :)


Może i brakuje N w dziale tradycja - najwyraźniej łatwo się obraził.

A może po prostu nie sprawia mi przyjemności konwersowanie z nieznoszącymi jakiejkolwiek krytyki egocentrykami nie przyjmującymi innych argumentów poza jedynie słusznymi tzn. własnymi ? ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Egocentryzm


Może był w Grzybowie i przestanie się wreszcie mnie bać :-).

;D ...nie byłem w Grzybowie ale sądząc po tej 40-tej lokacie to "raczej" nie mam absolutnie ŻADNEGO powodu by się "bać" podobnie jak i niektóre osoby z forum arcus ;)... tak na marginesie : jeśli wyciągasz z łuku 77# to jeszcze nie strzelasz z warbowa- musisz się trochę bardziej postarać ;)...77# ? tyle to ja naciągam z marszu bez żadnych "akrobacji"  ;D

PS

Cytuj
Witam. Nie licząc tego wątku to zabierałem głos w 5-ciu tematach, z czego tylko jeden otworzyłem. W dwóch tematach przywitaniowych doczekałem się jednej odpowiedzi w stylu "poszukaj w google". W innym temacie niemal wszyscy zostali okrzyknięci "czerwonymi". W końcu w dwóch tematach, które mnie najbardziej interesowały (strzały dalekiego zasięgu i technika angielska) nie doczekałem się żadnego odzewu. Nikt nie odpowiada - rozumiem, ale nawet nikt nie czyta, a na innych forach łuczniczych moje tematy mają ponad 16 tys. otwarć. Poczekam do końca sierpnia i się pewnie stąd wypisze, mimo że nie łatwo było otrzymać tu konto.

 :'(  ;)

Cytuj
Najlepszym dowodem jest pan "N". Obiecał on mi, powołując się na wewnętrzny kodeks moralny i honorowy, że  napisze sprostowanie etc, a tu nic!

Dobrze wiem co obiecałem(pomijając fakt, że groźbami i szantażem szanowny pan wymógł skasowanie jednego z tutejszych wątków na administratorze a na jeszcze innym zaś twierdził że ponoć uznałem pańskie teorie za historycznie prawdziwe co nie było/nie jest prawdą ) ale po prześledzeniu pańskiej burzliwej "działalności" na innym forum uznałem że byłoby to po prostu nie w porządku; innymi słowy : Może najpierw przeprosi pan kolegów z arcusa których potraktował -delikatnie mówiąc mało "elegancko" (oni do tej pory nie usłyszeli od szanownego pana żadnego słowa przepraszam- gdzie więc podział się pański "kodeks" ?) za co zresztą dostał od moderatora tamtejszego forum ostrzeżenie o następującej treści :

"Rodrigues - ostrzeżenie za obraźliwe zwroty do innych uczestników dyskusji (mam nadzieję, że wiesz, jakie określenia są obraźliwe dla innych, w razie czego, jak będzie trzeba, to Ci wytłumaczę).
To, że to karczma, nie oznacza, ze można każdego, kto się z Tobą nie zgadza, obrażać.

Jak znam życie, będziesz się bulwersował, ze to niesprawiedliwe i wyzywał mnie od dyktatorów, czy innych - zauważ, że nikt inny nie obraził łącznie 4 rozmówców..


dla zainteresowanych źródło poniżej

http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/viewtopic.php?t=3280&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=980cb07fd590cdbd22f594a57cce3291

tak przy okazji: 53 kg to "tylko" 116,6# a nie 177 ! ;)

1 lb = 0.453... kg

np. 177# x 0.453 = 80,181 kg ;)


http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=2300.msg40805#msg40805

no ale ponoć "bywa" że 2+2= 4.2... czyż nie ;) ?

Nie zamierzam z panem więcej dyskutować bo zwyczajnie szkoda mi na to czasu

Miłego popołudnia


PS 3

To mój ostatni wpis na tym forum, korzystając więc z okazji chciałbym podziękować forumowiczom za tych kilka wspólnych lat w trakcie których mogłem skorzystać z Waszej wiedzy i doświadczeń ... czasem dając w zamian coś od siebie -mam nadzieję że komuś w czymś tym pomogłem ;)

Jeśli kiedykolwiek ktokolwiek poczuł się urażony moimi wypowiedziami to szczerze go/ją/ich ;) za to przepraszam

Do postrzelania

N
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2013, 07:50:05 pm wysłana przez N »

Rodrigues

  • Gość
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2013, 10:45:54 pm »
Ostatecznie znowu Pan rozczarowuje. Popierając Danego wyciągnąłem do Pana dłoń, mimo że opluwał Pan mój wizerunek (i nadal to najwyraźniej robi).
    Moderator na którego się Pan powołuje też jest N..., więc ... . Zresztą jego interwencja była niewłaściwa.
Pańskie linki są już nieaktualne ha, ha, ha! Osoby rzekomo obrażone, chyba aż tak się nie obraziły, skoro z jednym piłem miód z jednego gąsiora, drugi zapraszał do swojej organizacji (przyjąłem), a trzeci nie odmówił malutkiej łuczniczej przysługi, a o czwartym to nawet nie wiem o kim Pan pisze.
    Mój wynik może i jest przeciętny, ale wbrew pańskim insynuacjom z "feralnego tematu" jakoś nikt mnie śmiechem nie zabił. Nie było tam Pana, więc się proszę nie wywyższać. Krytykując mój debiut "narażą" się Pan kilku znanym osobom, będącym za mną (notabene również pozostałej połowie stawki). Z drugiej strony wszyscy powyżej powiedzmy 10 miejsca czują się "przegranymi" i nic tak nie podnosi jak porażka.
Moje dwa łuki kreteńskie mają w funtach naciąg 77 i 117, więc palcówka (177) mogła się zdarzyć, tym bardziej, że liczbę tę poprzedzała prawidłowa wartość w kilogramach (53kG). Niektórzy żartują, że 2+2"="5, a ja kiedyś napisałem, że czasami 2+2=4,2. Chciałem tym uzmysłowić, że wiele parametrów takich jak wytrzymałość drewna, naciąg naturala itp. znamy z pewną dokładnością 4+/-0,2 (5% błąd to nie jest wcale tak dużo w pomiarach).  W mikroświecie (mechanika kwantowa) staje się to naturą rzeczy, ale czasem i w makroświecie też. Przykładowo o Panu N wiadomo tylko tyle, że jest z Warząchewki. Wiedzieć więcej nie chce, ale pomyślałem, że   godzi się z człowiekiem kojarzyć choć jedno pełne słowo, a nie tylko jedną literkę.       
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2013, 10:52:06 pm wysłana przez Rodrigues »

Wilk

  • Gość
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2013, 07:47:39 am »
nagonka na mięsożerców z zapędami myśliwskimi...

Chyba tych słów mi brakowało, dziękuję za to podsumowanie Kriczer.
Dziękuję za pomoc udzieloną mi na tym forum kilka lat temu, mam nadzieję że też mogłem czasem komuś pomóc a i w czasie dyskusji nikogo nie uraziłem, a jeśli tak szczerze teraz przepraszam.

Usuwam konto z tego forum a jeśli ktoś szuka "mięsożerców" wie jak nas znaleźć.
N, Nemo, Adam do zobaczenia w sobotę w Ciechanowie.

Rodrigues

  • Gość
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2013, 03:37:05 pm »
Cytat: Wilk
Usuwam konto z tego forum a jeśli ktoś szuka "mięsożerców" wie jak nas znaleźć.
N, Nemo, Adam do zobaczenia w sobotę w Ciechanowie.
Brzmi jak parada forumowych Nieboszczyków i to jeszcze mięsożernych ("Noc żywych trupów") :-). W sumie to sam jestem tutaj jak "żyjący nieboszczyk", jeśli uwzględnić ilość odczytów tematu "technika angielska" w porównaniu z ilością umieszczonego tam tekstu i pewnych materiałów.   

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2013, 08:36:44 am »
Nikt nie odpowiada - rozumiem, ale nawet nikt nie czyta, a na innych forach łuczniczych moje tematy mają ponad 16 tys. otwarć.
Myślę ze dla tego tak się stało, ponieważ przyszedł Pan tu jako ''świerzak'' i zaczął tupać nóżka na innych forumowiczów.
Poza tym jestem łucznikiem bloczkowym, ale swoje początki wzięły się od łuków tradycyjnych i przyznam ze czasem sobie lubiłem wejść w zakładkę związaną z lukami klasycznymi i poczytać co ma do powiedzenia  kolega ''N'' ( czuło się w nich wiedzę i doświadczenie). Niestety w moim odczuciu i podejrzewam ze podobne odczucie maja koledzy z forum, Pańskie posty nie budzą zainteresowania...

Poczekam do końca sierpnia i się pewnie stąd wypisze, mimo że nie łatwo było otrzymać tu konto.

Liczę że Pan dotrzyma słowa!!

Pozdrawiam
Darek
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2013, 08:57:48 am »
Cytat: Wilk
Usuwam konto z tego forum a jeśli ktoś szuka "mięsożerców" wie jak nas znaleźć.
N, Nemo, Adam do zobaczenia w sobotę w Ciechanowie.
Brzmi jak parada forumowych Nieboszczyków i to jeszcze mięsożernych ("Noc żywych trupów") :-). W sumie to sam jestem tutaj jak "żyjący nieboszczyk", jeśli uwzględnić ilość odczytów tematu "technika angielska" w porównaniu z ilością umieszczonego tam tekstu i pewnych materiałów.

Za mało głaskali w główkę za młodu ??, bo mam wrażenie, że jest tutaj jakiś niedosyt uwielbienia i leczenie kompleksów, oraz usilne wołanie "PATRZCIE NA MNIE" ja wiem naj, czytajcie moje posty !!, a jak nikt nie czyta to założę temat pt " dlaczego nikt nie czyta moich postów" ( to tak w wolnym tłumaczeniu co kryje tytuł ).

Nie wiem kto tu "PANA" ( bo zaraz będzie, że nie taktownie się zwróciłem bez PER PAN ), na siłę trzyma, i nie pozwala odejść, żal że praktycznie nikt się nie zgadza z tymi wypocinami PANA autorstwa na forum ??, to że większość użytkowników ma PANA dość ?? Bo nie rozumiem ??

Prawie nikt tego nie czyta, prawie nikt z PANEM nie dyskutuje, większość z klasyków uważa, że większość tego co pan pisze to bzdety, po kiego tu siedzieć na siłę ??, chyba, że PAN z tych co jak plują to mówi, że deszcz pada .....

Też mam nadzieję, dotrzymania tego słowa o skasowaniu konta, choć jakby było tak jak u nas na jednym z For modelarskich, za przeproszeniem dostał by PAN 1-2 ostrzeżenia potem BANA i krzyż na drogę i nikt by ani nie wnikał, anie nie odpisywał ani nic, gwarantuje, że nie wytrzymał by PAN tygodnia na tym forum o którym mówię a słuch po PANU zaginął po hmmm godzinie od bana....

pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2013, 09:03:17 am wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Rodrigues

  • Gość
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2013, 04:31:38 pm »
Cytat: Dariusz Gierek
Myślę ze dla tego tak się stało, ponieważ przyszedł Pan tu jako ''świerzak'' i zaczął tupać nóżka na innych forumowiczów.
Poza tym jestem łucznikiem bloczkowym, ale swoje początki wzięły się od łuków tradycyjnych i przyznam ze czasem sobie lubiłem wejść w zakładkę związaną z lukami klasycznymi i poczytać co ma do powiedzenia  kolega ''N'' ( czuło się w nich wiedzę i doświadczenie). Niestety w moim odczuciu i podejrzewam ze podobne odczucie maja koledzy z forum, Pańskie posty nie budzą zainteresowania...
Dziękuję za grzeczną odpowiedź. Zgadzam się z Pańskim zarysem sytuacyjnym. Uzupełnię tylko, że interwencja do której Pan nawiązał była zasadna i konieczna. Oczywiście była to okoliczność niesprzyjająca dyskusji. Po prostu pechowo się złożyło, nie tylko dla mnie.   
Cytat: Dariusz Gierek
Poczekam do końca sierpnia i się pewnie stąd wypisze, mimo że nie łatwo było otrzymać tu konto.

Liczę że Pan dotrzyma słowa!!
Hmm, podwójny wykrzyknik. Pozwolę sobie zauważyć dwa słowa "poczekam" (na co do końca sierpnia?) oraz "pewnie" (czy tak brzmi obietnica?). Otóż doczekałem się odezwu w najbardziej interesującym mnie temacie jeszcze w sierpniu. Ponadto również w tym temacie znalazłem odzew (i w sierpniu i teraz). Świadczy to, że forum żyje, co chciałem sprawdzić. Chciałem też mieć przekonanie, że czytelnicy wiedzą o istnieniu pewnych tematów. Zatem nie podejmuję decyzji o usunięciu konta.   

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2013, 05:45:41 pm »
Ehhh może niech PAN przemyśli sprawę raz jeszcze ...
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Andrzej Rubach

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ogólnie o Forum Luczniczym
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2013, 07:47:01 am »
 ;D Cześć - Pozdrowienia z Warząchewki  ;D

Darku i Łukaszu -"po jedenaste : nie karmić....."  bo nie będzie komu o łukach gadać