Autor Wątek: do kogo po kable i cieciwe ??  (Przeczytany 6394 razy)

lansky

  • Gość
Odp: do kogo po kable i cieciwe ??
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 21, 2010, 12:54:21 pm »
Myślę że kolega Mgo zrobi to dobrze i solidnie i nie puści z torbami ,na pewno warto spróbować  ;) , wszystko i tak będzie zależało od użytego materiału na cięciwe ,ale to już pytanie do Mgo to jego kawałek tortu .

@(o.o)@

  • Gość
Odp: do kogo po kable i cieciwe ??
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 21, 2010, 01:22:10 pm »
Przy robieniu cięciwy ważny jest:
- materiał, z jakiego jest zrobiona. Do bloczków używa się na cięciwy materiałów Brownell i BCY Fibers. Pisząc "używa" mam na myśli, że wszyscy szanujący się producenci cięciw, począwszy od producentów łuków na osobach robiących cięciwy na własny użytek kończąc robią z tego cięciwy. W obydwu przypadkach - firmowego Winner's Choice, Fuse będziesz miał ten sam materiał, co od "pana Kazia".

- sposób wykonania. Cięciwa powinna być dobrze naciągnięta i utrzymana w takiej pozycji. To zapobiegnie układaniu się cięciwy na łuku (obracaniu się peep sighta, wydłużaniu, rozsynchronizowaniu, itd.). I tutaj też firma "pana Kazia" jest w stanie zrobić dobrej klasy wyrób.

lotharek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
    • www.lotharek.pl
Odp: do kogo po kable i cieciwe ??
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 21, 2010, 02:48:48 pm »
czy znajdzie sie zyczliwa dusza, ktor moglaby mi na priva (lotharek@mmj.pl) poslac namiary na Pana MGO ??


pozdrawiam

ps. ktos zna ?? http://allegro.pl/item1162290741_profesjonalne_cieciwy_cieciwa_do_luku_i_kusza.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 10:45:57 pm wysłana przez lotharek »
łuk:Martin SLayer X 60#
podstawka:Spot Hogg Whammy
celownik:Sure Loc Challenger +Site Vegas Top Gun 4x Scop
spust: Fletcher 3-D
strzały: Easton Powerflight 500 + Easton Fatboy 340

widelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: do kogo po kable i cieciwe ??
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 22, 2010, 09:24:49 am »
Jeśli z mgo nie możesz się skontaktować to zgłoś się do kolegi reaktora,robił mi(i nie tylko) cięciwę+kable i akurat nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.Co prawda nie zgadzał się kolor z zamówienia i parę drobnych szczegółów ale stosunek jakość/cena-rewelacyjny.
łuk:Martin Bengal 65#
podstawka:NAP QuikTune 2100 Drop-Away
celownik:Trophy Ridge flatliner
spust:scott caliper
strzały: easton powerflight

lansky

  • Gość
Odp: do kogo po kable i cieciwe ??
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 22, 2010, 12:12:35 pm »
Cytuj
Co prawda nie zgadzał się kolor z zamówienia i parę drobnych szczegółów ale stosunek jakość/cena-rewelacyjny.
Skąd ja to znam . ;D

widelec

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: do kogo po kable i cieciwe ??
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 22, 2010, 12:24:02 pm »
Lansky-a co z twoimi Martinami? wiem ,że też maiłeś bengala-nie byłeś zadowolony ?
łuk:Martin Bengal 65#
podstawka:NAP QuikTune 2100 Drop-Away
celownik:Trophy Ridge flatliner
spust:scott caliper
strzały: easton powerflight

lansky

  • Gość
Odp: do kogo po kable i cieciwe ??
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 22, 2010, 08:32:39 pm »
Bengal jest fajny ,ma dobrą cięciwe to dobry łuczek strzela z niego mój brat ,a drugi poszedł do innego właściciela był zbyt mocny  i nabawiłem się kontuzji stawów barkowych ,cholernie bolało teraz strzelam z Hoyta 50# i wydaje mi się że jest to optymalna siła.