Autor Wątek: podstawka do fobow  (Przeczytany 8258 razy)

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 23, 2010, 10:55:42 pm »
Spróbuję bezpośrednio. Wysyłka kosztuje tylko niecałe 4$. @(o.o)@ a strzelasz jeszcze z FOB'ami? jak się sprawują?

@(o.o)@

  • Gość
Odp: podstawka do fobow
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 23, 2010, 11:17:00 pm »
Z tego, co pamiętam, to na wysyłkę mają "flat rate" czyli stała cena niezależnie od lokalizacji.
FOBy... hm...
Strzelałem z FOBami i jeżeli chodzi o strzelanie treningowe to moim zdaniem mają więcej wad niż zalet. Nie da się nimi strzelać na skupienie, bo łatwo się niszczą. Wiem, że w sieci są filmiki pokazujące pickupa, który wjeżdża na FOBa i który się od tego nie niszczy - i tak faktycznie jest - jeżeli nacisk jest w osi FOBa. Ale jeżeli nie jest centryczny - to pękają. Czasem, jak nie zauważysz, że FOB jest pęknięty i strzelisz to efekt jest taki, że w momencie strzału coś plastikowego pizdnie w powietrzu i nie wiadomo, gdzie ląduje strzała.
Drugi minus (poniekąd to też minus mojej ponad rocznej pianki) jest taki, że czasem strzały przelatują na wylot pianki, jak ta jest mocno wybita. Strzała z lotkami przeleci na wylot - natomiast FOB spada i zostaje przed matą. Po kilku(nastu) razach nasadki zaczynają dosyć luźno siedzieć w strzałach.
Trzeci minus jest taki, że FOB spowalnia strzałę w stosunku do lotek - zwiększa się krzywizna paraboli.

Ale to w przypadku strzelania na treningu. Na polowaniu strzelałbym właśnie Easton AFMJ albo z QuickSpinem albo z FOBem. :) Odpadanie FOBa w miejscu trafienia zwierzyny to bardzo przydatna sprawa. Po jednym strzale nie zrobią się luzy na nasadce. Nie strzela się na skupienie...