Autor Wątek: Witam i pytam:)  (Przeczytany 18744 razy)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 27, 2014, 10:17:09 pm »
Jak się dopasowałeś do A7 to możesz być zdziwiony jak odpalisz A8. Mnie zajęło sporo czasu zanim lepsze wyniki z niego zacząłem uzyskiwać.
Teraz myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, ale A8 był już blisko sprzedaży.
W 2015 będę strzelał z A8 ale po odrobinie czasu z A7 też byłyby dobre wyniki
Więc jak nie musisz "kusić losu" to pozostań przy A7

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 27, 2014, 11:05:33 pm »
Więc może ,przed zakupieniem  jakś próba dla przekonania ...A może Marcin już wie jak jest ...
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

Mati11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 29, 2014, 02:38:45 pm »
Siemka. Ja posiadam attitude wersję 60# odkręconą 4 obroty i jest to mój pierwszy łuk (niestety nie strzelałem z innych ). Strzela się z niego całkiem przyjemnie, tylko ja wymieniłem podstawkę na opadającą. Naciąga się płynnie i łagodnie. Jedyne co mogę zarzucić to kiepskie sznurki bo peep się przekręcał, a po wymianie ich na sznurki od Jaca z naszego forum, strzały zaczęły latać trochę wyżej:)
Wiadomo, że osprzęt startowy przy nim dupy nie urywa. Także mogę ci go polecić, a jeżeli myślisz o polowaniach to łuk jest dość cichy. W tej cenie na pewno znajdziesz jeszcze inne dobre łuki, ale ile ludzi tyle opinii. A tym czy siła się zmienia czy nie wraz ze zmianą długości naciągu się nie masz co martwić, bo próbowałem nim strzelać z różnych naciągów i jakoś tego nie zauważyłem, więc jeżeli tak jest to pewnie nieznacznie, tyle że dynamometrem tego nie sprawdzałem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2014, 10:40:14 am wysłana przez Mati11 »

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 29, 2014, 03:30:34 pm »
Wielkie dzięki Mati. A możesz mi napisać jakich strzał używasz do tak ustawionego łuku, , bo ja na początek ( jeśli ostatecznie się na ten model zdecyduje), też na pewno będę miał 60# odkręcona 4 obroty.

Mati11

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 05, 2014, 04:40:16 pm »
Strzały mam easton powerflight 400(8.4gpi). Jakbyś chciał coś więcej wiedzieć to pisz.

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 11, 2014, 06:32:46 pm »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Aby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. czy ktoś z Was miał do czynienia z tym sklepem http://www.bogensportwelt.de/Startseite-1 ? Z tego co już wyczytałem, przynajmniej pierwszy łuk warto kupić osobiście ,a nie on-line. Niestety nie znalazłem żadnego sklepu w Polsce w okolicach Szczecina, a ten w Niemczech mam w miarę blisko.

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 11, 2014, 06:37:20 pm »
Z tego co mi wiadomo to w Anklam też nie mają wszystkiego na miejscu... dobrze byłoby do nich zadzwonic/napisać żeby mieli te modele na sklepie co Cię interesują.
Jak ze Szczecina to zapraszamy na trening do nas - na żywo dowiesz się czego Ci trzeba...
https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf?ref=bookmarks
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 11, 2014, 06:42:16 pm »
Dzięki Marcin. No właśnie napisałem ostatnio maila którego  gdzieś do Was znalazłem  z pytaniem gdzie i kiedy się spotykacie, ale nie dostałem jeszcze odp. Miałeś jakiś kontakt z tym sklepem mówią może po angielsku, bo ja po niemiecku nie bardzo.

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 11, 2014, 06:45:58 pm »
Po angielsku chyba też się dogadasz. Ja kiedyś do nich pisałem maila moim łamanym "dojczem" i zrozumieli o co mi chodziło i odpisali. Oni też mają swoją "stronę" na FB i tam możesz zagadać :P
Co do miejsca treningu już Ci na PW pisze.
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 28, 2014, 11:25:53 am »
Tak się zastanawiam, czy ktoś z Was drodzy forumowicze myślał o zrobieniu strzałochwytu z grubej liny. Jestem w pracy i właśnie z takimi linami mam styczność i tak mnie jakoś naszło. Zastanawiam się czy mogłoby to zadziałać, gdyby zwinąć ją tak jak są robione te słomiane "krążki" do łuków tradycyjnych. Mnie się wydaje że powinno być ok no i nawet w miarę estetycznie. Mam tylko obawy czy taka lina nie będzie za twarda i czy nie będzie niszczyła strzał?
Pozdrawiam

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 28, 2014, 12:25:41 pm »
witam. według mnie to będzie za bardzo kosztowne. ja jako tarcz używam sprasowanego czyściwa dostępnego w sklepach BHP. ok 30 zł za 10 kg. taką kostkę owijam i ściskam jeszcze folią STRETCH i jest naprawdę porządna tarcza. mam takie 4 szt i jeszcze se trochę dokupię. polecam

http://allegro.pl/czysciwo-kolor-10-kg-tanio-i4915215253.html
jak by co.

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 28, 2014, 12:37:38 pm »
Ja do takiej liny miałbym dostęp za darmo, wiec nie chodzi o koszty, jedyny minus to dziwne spojrzenia kolegów w drodze do domu jak bym brał kawał liny ze sobą do kraju;). Zastanawiam się tylko czy to by zdało egzamin jako tarcza, bo te liny są z włókien syntetycznych i jako że używane to dość twarde.

Ps. o czyściwie tez myślałem ale przydały by się większe gabarytowo worki, przynajmniej na początek;) a takich nie widziałem.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 28, 2014, 12:58:48 pm »
Gdzieś się natknąłem na info że to działa. Jak masz za darmo to się nie zastanawiaj tylko działaj ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 28, 2014, 03:42:59 pm »
jeżeli masz za darmo ta tak jak kolega wyżej stwierdził DZIAŁAJ. mi się wydaje że z tych lin to grubość tej maty musiała by być ze 15 cm. osobiście sprawdzone, 4cm lina nie stanowi problemu, a dokładniej przestrzeliłem zwitek tej grubości, co prawda strzałę zatrzymało ale dopiero przy lotkach. myślałem kiedyś o linie cumowniczej, takiej gróbej ale do takiej nie mam dostępu a koszta ogromne. pozdrawiam

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Witam i pytam:)
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 28, 2014, 07:55:47 pm »
No ja właśnie myślę o linie cumowniczej. Jutro się sprawdzę co my tu ciekawego mamy. Zobaczę jak ciasno mi się uda ją zwinąć na samym środku, jak cos mi się uda to się pochwalę efektami.