Autor Wątek: Browing Rage-One  (Przeczytany 1740 razy)

Maciekelo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Browing Rage-One
« dnia: Czerwiec 03, 2010, 12:50:22 pm »
Witam was wszystkich. Przymierzam się do kupienia sobie pierwszego łuku bloczkowego i znalazłem wydaje mi się dość atrakcyjną ofertę na allegro:

http://www.allegro.pl/item1058510986_luk_browninga_model_rage_one.html

Pytanie brzmi jednak czy ten łuk będzie odpowiedni dla mnie i czy nie jest to jakaś tandeta ? Dodam że mam 189cm wzrostu.

Pozdrawiam ;)

PK

  • Gość
Odp: Browing Rage-One
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2010, 03:46:57 pm »
Poza ryzykiem wynikającym z kupna łuku używanego - łuk przyzwoity. Mój pierwszy łuk też był tej firmy, model b. podobny - z tą sama krzywką. Strzelało się extra. W sam raz do samodzielnej nauki w terenie.
Wątpliwość może budzić tylko max. siła łuku - 50# w sam raz dla kobiety i młodszego nastolatka, trochę mało jak na dużego chłopa, ale opis na allegro jest tak ekstremalnie niefachowy  :) - że trudno na nim polegać. Musisz wziąć pod uwage, że jeśli łucznictwo Cię wciągnie,...z pewnością będziesz ten łuk zmieniał na model bardziej współczesny, o lepszych osiągach.
Pozdrawiam. 

N

  • Gość
Odp: Browing Rage-One
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2010, 04:06:07 pm »
[...]Wątpliwość może budzić tylko max. siła łuku - 50# w sam raz dla kobiety i młodszego nastolatka, trochę mało jak na dużego chłopa...

W wydaniu tradycyjnym te 50#, b.często przerasta możliwości wielu dużych chłopów, że o kobietach i nastolatkach już nie wspomnę ;)
Wybacz PK nie mogłem się powstrzymać :)
Pozdrawiam

Maciekelo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Browing Rage-One
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2010, 07:42:49 pm »
Rzecz w tym że w tej chwili nie posiadam ogromnej kwoty do przeznaczenia na nowy fajny łuk, a poza tym nie chcę inwestować kilku tysięcy w coś co może mnie nie wciągnąć. Na początku chciałbym kupić sobie coś przejściowego dla ogólnego przyswojenia tematu ( na jakieś 2-3 miesiące ) i dopiero potem kupić coś porządnego :)