Autor Wątek: MATA STRZELNICZA z pianki 140  (Przeczytany 6577 razy)

psbj

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
MATA STRZELNICZA z pianki 140
« dnia: Maj 16, 2010, 12:45:57 pm »
Witam
Zainteresowałem się tematem zrobienia sobie maty samodzielnie. Poszperałem, podzwoniłem i jestem na progu zamówienia czegoś takiego:

Wymiary: 800x800x250mm
Waga ok. 22kg
Materiał: pianka wtórnie spieniana o gramaturze 140kg/m3
Cena - niższa od mat strzelniczych w handlu detalicznym

Nie wiem jak to będzie się spisywać pod względem trwałości na ilość oddanych strzałów, czy to się nie wykruszy? Czy któryś z kolegów strzela do tego typu półproduktu?? Jak Wam się to spisuje?? Przeszkodą w zakupie jest konieczność zamówienia minimum 4szt. Jesli znajdę chętnych pozałatwiam wszystkio i na terenie Wrocławia dowiozę mate gratis. Ja biorę 1szt i 3 zostają do podziału. Ktoś chętny??
Zaznaczam że to nie jest oferta sprzedaży tylko grzecznościowe zapytanie o "współudział"  :) :) :)

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2010, 12:57:30 pm »
Co to dokładnie jest za pianka i ile kosztuje?
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

psbj

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2010, 01:07:56 pm »
to jest pianka poliuretanowa
o cene pytajcie prosze mailem, bo to nie jest oferta sprzedaży, i dział forum też nie od handlowania - email taki jak po kliknięciu w login.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2010, 01:21:28 pm »
to jest pianka poliuretanowa
o cene pytajcie prosze mailem, bo to nie jest oferta sprzedaży, i dział forum też nie od handlowania - email taki jak po kliknięciu w login.

Podobno najlepsze są pianki nie z poliuretanu, lecz ze spienionego polietylenu
(Ethafoam). Lecz poza sklepami łuczniczymi nie sprzedają tego w grubych płytach, lecz w cienkich 5 mm. Przynajmniej ja nie znalazłem.
Może tu?
http://www.tekspol.com.pl/produkty_materialy.php

lansky

  • Gość
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2010, 06:45:55 pm »
Do strzelań 3D do wypełnień celu  używam naturalnych materiałów jak wełna owcza lub zawartość  ze starych materaców wojskowych wrzucone i ubite w worku jutowym ,trwałość jest dość wysoka oczywiście można użyć kartonu zamiast worka a front okleić mikrogumą , nie znam lepszych rozwiązań i tańszych.

psbj

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2010, 07:21:28 pm »
mam mate DELTA ARCHERY DEADSTOP PRO COMPETITOR - w tej chwili wyglada jak psu z gardła wyjęta. Pakuły i jakieś szmaty stanowiace wypełnienie, poubijały się w niej do tego stopnia że środek jest 1,5 raza cieńszy niż brzegi, i nie da się tego wypełnienie nijak rozproadzić równomiernie. Kiedy strzała uderza i trafi w grubszą część to wbija się pod różnymi/losowymi kątami i nie moge wstrzelić 10 wykałaczek które byłyby równoległe do siebie i lini strzału jednocześnie - ja w ten sposób ustawiam sobie łuk, żeby zachować równoległość strzał i lini strzału z różnych oległości od 10 do 30m (dalej chyba nie ma sensu bo lot strzały jest prostowany oporem powietrza). uważam że tego typu mata będzie bardziej przyzwoita od tej dotychczasowej i jednoczesnie kilkadziesiąt pln TAŃSZA.

to jest zdaje się ta pianka o której piszę:
http://www.diymotorcycleseat.com/images/foamtype_1.jpg

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2010, 07:34:50 pm »
Do strzelań 3D do wypełnień celu  używam naturalnych materiałów jak wełna owcza lub zawartość  ze starych materaców wojskowych wrzucone i ubite w worku jutowym ,trwałość jest dość wysoka oczywiście można użyć kartonu zamiast worka a front okleić mikrogumą , nie znam lepszych rozwiązań i tańszych.

Ile wytrzyma tski worek?

Mam taki w piwnicy i planowałem go również wykorzystać, ale jeszcze się za to nie zabrałem.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

lansky

  • Gość
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2010, 08:09:03 pm »
Ile wytrzyma tski worek?Dość długo , wnętrze tylko przepakowujesz do nowego worka , wcześniej używałem jako obudowy kartonu ale ten dość szybko się niszczył  ,worek powinien pociągnć jakieś 3 miesiące ale wnętrze jest niezniszczalne.
Najlepiej użyć kilku worków ,jeden w drugi .
Ja strzelam od 50-do 100m nigdy nie schodzę poniżej 50.

Ta pianka raczej nie nadaje się w takim stanie , jest zbyt lużna ,za mała gęstość.

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 17, 2010, 03:52:46 am »
Osobiście wykonałem strzało chwyt z pudła kartonowego po mikrofali i pianki montażowej, wystarczy po wkładać sporo kartonu do środka a cała wolną przestrzeń wypełnić pianką-proste w transporcie i bardzo dobrze się spisuje.

lansky

  • Gość
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2010, 08:56:15 pm »
Jeśli już musimy używać do wypełnienia kartonów to należy pamiętać aby układać je czołami do przodu nigdy bokami inaczej mówiąc strzała nie powinna przebijać wszystkich kartonów po kolei jedynie wsuwać się między nie.

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2010, 03:27:26 pm »
Witam.
Zrobiłem sobie strzałochwyt z pudła po starym amplitunerze. Ma toto 5o X 60 cm front i jakieś 25 cm grubości. Od przodu wpakowałem taką żółtą piankę z jakiej są robione ściany warstwowe ( blacha-pianka-blacha ) a resztę szczelnie wypełniłem starymi, bawełnianymi ciuchami. Wszystko dobrze ubiłem i wsadziłem w worek jutowy ( łatwiej się przenosi ).  Całość wytrzymuje jakieś 500 - 600 strzałów, potem trzeba "przepakować" i ewentualnie uzupełnić szmaty, bo w środkowej części jest zbyt dużo dziur. Jak na razie oddałem do tego jakieś 2500-3000 strzałów ( bloczek 60 funtów ) i dołożyłem tylko 2 stare ręczniki oraz wymieniłem worek zewnętrzny. Z 15 metrów strzały jeszcze ani razu nie przebiły całego pudła.
Może to i nie jest zbyt eleganckie rozwiązanie, ale nie kosztowało mnie ani złotówki a sprawdza się całkiem nieźle.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2010, 03:32:58 pm wysłana przez jmarcinkowski »
Hoyt HyperForce

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2010, 03:51:57 pm »
A tak to wygląda :



Pozdrawiam.
Hoyt HyperForce

lansky

  • Gość
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 18, 2010, 07:27:44 pm »
Bardzo praktyczne i rączka nawet jest , zdjęcie już nie aktualne ta 1000 Pro Series jest już przy moim Martinie  ;) . Pozdrawiam.

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2010, 06:00:47 am »
Zgadza się  ;D
Zdjęcie z jesieni zeszłego roku. W tej chwili wygląda podobnie - zmieniony jest worek zewnętrzny, bo tamten nie przetrzymał strzelania  :'(
Hoyt HyperForce

PK

  • Gość
Odp: MATA STRZELNICZA z pianki 140
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2010, 12:34:41 pm »
W tej chwili wygląda podobnie - zmieniony jest worek zewnętrzny, bo tamten nie przetrzymał strzelania  :'(

Najpraktyczniejszy sposób do terenowego strzelania...