Autor Wątek: Poszukuje prezentu dla meza.  (Przeczytany 1305 razy)

Patka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Poszukuje prezentu dla meza.
« dnia: Marzec 29, 2017, 10:07:56 pm »
Hejka, przeglądając internet natrafiłam na to forum więc może tu znajdę odpowiedź. Poszukuje łuku na prezent dla męża, najprawdopodobniej bloczkowy, nie jestem geekiem w tych sprawach więc pewnie/na pewno się mylę. Chodzi na wzór czegoś jak miał "Rambo", gdyż mąż jest, że tak powiem fanem i fajnie by było jakby miał coś takiego. Więc moje pytanie brzmi jaki łuk?? Z tego co wyczytałam na innych stronach to do określenia łuku potrzebne są te dane:
Wzrost: +/- 182
Waga: 125
Rozpiętość od palców środkowych(?): +/- 180 (sprawdziłam go na szybko jak mierzył się pod garnitur :D )
Jak patrzyłam to przy łuku są tylko 2-5 strzał, więc pewnie też by się przydało dokupić tak do 10-20 szt. Wiem, że kiedyś strzelał z łuku. Doradzilibyście coś w miarę dobrego, a nie drogiego? Nie stać mnie żeby wydać 5000zł, jak to też widziałam na stronach.
Patrzyłam na łuki ze strony militaria, nadają one się do czegoś?
Proszę o pomoc, gdyż nie zostało za wiele czasu...
Pozdrawiam Patrycja :*.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poszukuje prezentu dla meza.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2017, 10:34:23 pm »
Na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź na forum. Tyle razy było.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Patka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Poszukuje prezentu dla meza.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2017, 10:50:17 pm »
Na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź na forum. Tyle razy było.
Być może, nie korzystam z tego forum i chce się tylko dowiedzieć tego czego potrzebuje, ale skoro udzielenie odpowiedzi to problem to już nie będę przeszkadzać, myślałam, że od tego jest forum aby pytać i dostawać odpowiedzi, a nie szukać podobnych zapytań i czytać kilkadziesiąt/set odpowiedzi pod postem by może dostać odpowiedź na swoje pytania.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Poszukuje prezentu dla meza.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2017, 11:11:55 pm »
Forum nie jest po to aby wałkować w kółko to samo i udzielać w kółko tych samych odpowiedzi. Nikt Ci nie każe czytać całego forum, jest przecież wyszukiwarka. Gdybyś choć trochę poszukała to byś znalazła że nie polecamy chińskich łuków, najczęściej polecanym łukiem bloczkowym na początek jest PSE Stinger itd a kwota potrzebna na cały zestaw to przynajmniej 2000 zł.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 11:19:10 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poszukuje prezentu dla meza.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2017, 11:18:13 am »
Na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedź na forum. Tyle razy było.
Być może, nie korzystam z tego forum i chce się tylko dowiedzieć tego czego potrzebuje, ale skoro udzielenie odpowiedzi to problem to już nie będę przeszkadzać, myślałam, że od tego jest forum aby pytać i dostawać odpowiedzi, a nie szukać podobnych zapytań i czytać kilkadziesiąt/set odpowiedzi pod postem by może dostać odpowiedź na swoje pytania.
Koleżanko,przede wszystkim musisz określic budżet. Nic nam nie mówi określenie "nie drogi", bo to dla każdego znaczy cos innego i w innym przedziale.
Tych chińskich łuków z militaria my nie polecamy. Tak jak Kolega już napisał,potrzeba koło 2000 żeby cos w miarę sensownego(ale oczywiście mocno budżetowego) sklecić.
Ewentualnie można spróbowac z tym łukiem(znam parę osób które z niego strzelają ):
http://www.bowhunting.pl/sklep/bowmax/k/82253
Do tego osprzęt plus strzały i powinnaś się zmieścić w 1200 PLN
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Avis

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Poszukuje prezentu dla meza.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2017, 03:52:30 pm »
A z mojej strony taka rada- nie kupuj mężowi zabawek. Lepiej mu powiedz, żeby sam sobie coś kupił tak do 1000 (a do tego krawat za 50 czy cokolwiek innego- taniego). Wtedy pewnie wyda 2, 3x więcej kłamiąc, że to kosztowało 1000, może 1200 pln, ale za to będzie zachwycony. Zabawką i Tobą.

BTW, jakby mi żona kupiła budżetowy łuk, to bym podziękował a w myślach klął na wyrzucone pieniądze.
Jakby kupiła drogi, ale nie taki, jaki chcę- patrz wyżej.
Mathews Apex 7