Autor Wątek: Prośze o opinię  (Przeczytany 2505 razy)

HaynVonCzirne

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Prośze o opinię
« dnia: Maj 08, 2016, 04:37:12 pm »
Ave
Chciałbym się dowiedzieć czy miał ktoś w ręku łuk Grozera- Hunting recurve bow D ?( Czytałem, że ostatnio ten producent jest dość mocno krytykowany ze względu na gorszy towar na rynek wschodni, problemy z gwarancją etc. Niemniej może to tylko szykany zazdrosnej konkurencji :).
Jeśli ktoś miał w łapie to proszę również o opinię łuków "Turków" od Sylwka Styrczuli ?
Pozdrawiam   

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Prośze o opinię
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2016, 07:53:58 pm »
O Grozerze napisano już wszystko co istotne. Niestety nic nie zmienia się na lepsze.

Co do Turka Sylwestra Styrczuli, trzeb strzelić aby zrozumieć.
Strzelałem z kilku jego turków o różnej sile (30# do 90#) i nie mam do czego się doczepić. No może mogły by być tańsze to kupił bym sobie kilka a tak muszę ograniczyć się na razie do dwóch.
Pozdrawiam Paweł

Munin

  • Gość
Odp: Prośze o opinię
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2016, 08:07:18 pm »
Sylwka turka miałem jednego w garści, praca bardzo przyjemna, łuk bardzo stabilny przyjemnie pracujący przy 32" długości naciągu, jedynie ten garbaty (tradycyjny rzekomo) uchwyt mi zupełnie źle leżał w łapie. Nie bardzo wiem jak to coś złapać, czy szczyt garba ma być pod palcem wskazującym czy jak...
Cena jest zbliżona do "światowych" czas oczekiwania niestety też.

HaynVonCzirne

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Prośze o opinię
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2016, 09:41:33 am »
 Cieszą mnie pozytywne opinie  łuków od Styrczuli zwłaszcza, że pół roku temu zamówiłem u niego łuk(podobno ma być gotowy pod koniec czerwca). Niestety jeśłi chodzi o ceny to już nie jest tak wesoło.
 1800 zł - Styrczula laminat malowany   
 1000 zł - Grozer laminat malowany
Oczywiście Grozer to już manufaktura, a u Sylwestra wciąż typowy Handmade, także porównywanie było by dość krzywdzący.
Pozdrawiam

Munin

  • Gość
Odp: Prośze o opinię
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2016, 10:13:44 am »
Przy tym okresie oczekiwania na laminat to już nie jest handmade, no chyba że Sylwek pod zamówienie drzewko ścina i je przez pierwszych 9 miesięcy suszy :D
Naprawdę nie wiem na co się tyle czeka, na przykład u Thomasa Duvernay na laminat koreański czekasz do 10 tygodni z doręczeniem włącznie. Ja czekam na pierwsze historie z gwarancją u Sylwka, bo jeśli na nówkę od zamówienia do otrzymania trzeba czekać rok to ile będzie się czekać na naprawę / wymianę gwarancyjną? Też rok a może tyle co u Grozera? :D
Moim zdaniem to już jest fabryka, Sylwek fascynat się skończył, teraz mamy Sylwka przedsiębiorcę ale taka jest kolej rzeczy. Wszyscy się w jakiś tam sposób rozwijamy i pewna profesjonalizacja jest nieunikniona.

sebo434

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Prośze o opinię
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2016, 10:07:06 pm »
A dołączę się do tematu bo nie chcę tworzyć nowego wątku. Ile kosztuje taki łuk? i czy wiecie ile by kosztowała tak mniej wyrafinowana wersja

Munin

  • Gość
Odp: Prośze o opinię
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2016, 12:11:04 am »
Taki czyli jaki? Turek od Sylwka w wersji podstawowej kosztował 1.200 zł,  tersz jest podobno dużo droższy, Hwarang od Thomasa 450$.