Autor Wątek: OnTarget2 - parametry obliczeń  (Przeczytany 2493 razy)

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
OnTarget2 - parametry obliczeń
« dnia: Styczeń 09, 2014, 12:39:46 am »
Witam.
Większość z Was na pewno zetknęła się z tytułową aplikacją, która liczy wszystko, robi kawę i loda przy okazji, mnie się w każdym razie podoba i uważam ją za użyteczną... jeśli tylko wie się jakimi danymi ją karmić - i tutaj właśnie mam jeden drobny acz bardzo znamienny w skutkach dylemat:
jestem w stanie z dużą dokładnością zmierzyć, zważyć i wyznaczyć wszystkie parametry potrzebne do obliczeń poza "draw length" lub inaczej mówiąc długością naciągu.
Przejrzałem pod tym hasłem sporo materiału w internecie ale moich wątpliwości wcale to nie rozwiało.
Czy ktoś z Was byłby w stanie wytłumaczyć mi zasadę wyznaczania prawidłowej długości naciągu potrzebnej w tym programie? Niestety, parametr ten ma dosyć istotne znaczenie na uzyskiwane wyniki :)
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: OnTarget2 - parametry obliczeń
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2014, 07:37:33 pm »
Mierzy się wg standardu AMO:


Czyli mierzysz od wcięcia nocka do punktu podparcia ręką, dodajesz 1.75 cala i wynik wklepujesz do OnTarget
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 07:50:06 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: OnTarget2 - parametry obliczeń
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2014, 12:24:17 pm »
Witajcie
Czy mógł któryś z bardziej doświadczonych użytkowników tego programu opisać krok po kroku jak ustawiać poszczególne parametry przy tworzeniu łuku i strzał których nie ma w bazie danych?
Nigdy do tej pory nie miałem potrzeby używać tego programu i poruszanie się po nim jest mocno zakręcone zwłaszcza, że w żadnym z okien poszczególnych rzeczy nie widzę zakładki z dostosowaniem ustawień łuku czy strzał pod swoje potrzeby.
A planuję zacząć używać "trawy" na promienie i ciężkich 160 gr kutych field grotów i chciał bym się dowiedzieć od jakiego parametru ugięcia brać te bambusowe promienie, za twardy mi nie przeszkadza ale z zza miękkim mogę mieć już trochę problemów.
Dziękuję za pomoc

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: OnTarget2 - parametry obliczeń
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2014, 01:03:29 pm »
W zakładce "equipment" zaznaczasz opcje "shaft not in database" i wypełniasz swoimi parametrami.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)