Autor Wątek: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół  (Przeczytany 8311 razy)

N

  • Gość
Odp: prośba opomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2011, 11:51:08 am »
Stefan ty jestes lepszy jak rzecznik rządu

Jak najbardziej się z tym zgadzam :D

Temat pojawił się też tutaj

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Interwencja-ws-mongolskiej-rodziny-zagrozonej-deportacja,wid,13079043,wiadomosc.html

PS
Ale jak się czyta zamieszczone tam komentarze to... aż się topór w kieszeni otwiera...
To tym bardziej amoralne, żenujące i obłudne że w kraju w którym ponoć aż 95% jego obywateli deklaruje swoją głęboką wiarę (sądząc po komentarzach w większości przypadków tylko na tym się kończy) coraz bardziej szerzy się rasizm i nietolerancja ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2011, 12:17:52 pm wysłana przez N »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: prośba opomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2011, 12:44:11 pm »
 Nazwałbym to obłudą w kolebce "solidarności" ,coś takiego jest nie do przyjęcia,... Kiedy na Białorusi Łukaszenka pałował opozycję w mediach huczało jakie to nieludzkie,grożono sankcjami i odwoływano się do organizacji broniących praw człowieka,a człowiek to człowiek,czy obywatel czy nie,nasza "demokratyczna" władza nie szanuje ani jednych ani drugich,... tylko że Ci ludzie nie przyjechali do Polski kraść czy żebrać,... Gdyby tak postępowała Irlandia lub Wielka Brytania bezrobocie mielibyśmy kilka procent wyższe,...tylko że ich nie boli to że miliony funtów rocznie trafiają do Polskich rodzin,bo znacznie więcej trafia do ich funduszy emerytalnych
Samick Woodsman 50#

PK

  • Gość
Odp: prośba opomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2011, 08:22:55 pm »
Ja również nie jestem za przesiedlaniem do Europy... najbardziej bezradnej części innych, egzotycznych społeczeństw. Ci emigranci tworzą już na Zachodzie potężne społeczności, które nie zamierzają się asymilować,...a wręcz domagają się dla siebie wyjątków prawnych i specjalnego traktowania. Można śmiało powiedzieć, że są tam już społecznym problemem w dużych miastach. Europie Zachodniej, której nie chce się samemu brudzić rąk pracą - "głodni" emigranci są potrzebni jak tlen, ale nie ci - obcy kulturowo,...którzy np. w najwieksze muzułmańskie święto, będą na balkonie w środku miasta, zarzynać barana i obdzierać go ze skóry.
Stąd nasz polski "hit eksportowy" - w postaci młodych, żądnych pracy i kasy, a przy okazji lepiej wyedukowanych mas, które dodatkowo walentynki i halloween już obchodzą ochoczo - jak swoje  ;).


Jednakże wszystko to o czym wspominam powyżej... ma mało wspólnego z przedmiotowym przypadkiem tej zasiedziałej mongolskiej rodziny. To po prostu cyniczna biurokracja, świadcząca o totalnym rozmijaniu się naszych partackich gryzipiórków... z misją - jaką mają pełnić urzędy państwowe.
Dlatego bez wahania podpisałem petycję o pozostawienie ich w Polsce. 
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2011, 05:44:47 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: prośba opomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:20:08 pm »
@PK
Dokładnie, problem jest zbyt złożony, żeby go krótko podsumować na forum w trzech zdaniach. Nawet nie będę próbował. Wystarczy spojrzeć na kraje takie, jak Francja  - gdzie w Paryżu jest w zasadzie więcej innych nacji niż rodowitych Francuzów.... Dziękować, że Polska nie miała kolonii.

Nasz "polski hit eksportowy" a.k.a. "Polska ssie to wyjeżdżam. Niech się inni martwią co dalej. Jak wymyślą, że będzie krajem miodem i mlekiem płynącym to może wrócę...".

P.S.
- Jakie miasto jest stolicą Algierii?
- Marsylia

PK

  • Gość
Odp: prośba opomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:50:22 pm »
...w Paryżu jest w zasadzie więcej innych nacji niż rodowitych Francuzów.... Dziękować, że Polska nie miała kolonii.

To trochę nie na temat, ale w ramach dygresji:
Znałem dość urokliwy Paryż z lat osiemdziesiątych, ze stażu studenckiego. Ta niewątpliwa stolica europejskiej kultury...zrobiła na mnie, młodym architekcie - niesamowite wrażenie.  W 2002 pojechałem tam na targi budowlane Batimat, na zaproszenie francuskiej firmy. Po dotarciu do wskazanego hotelu kilka kilometrów od centrum - byłem zniesmaczony i oburzony, że zakwaterowano mnie (pewnie z wrodzonej u Francuzów oszczędności) w jakiejś "kolorowej" dzielnicy - gdzie na widok białego - odruchowo aż chciało się ukłonić.
Dopiero po pierwszej po wielu latach podróży metrem - do centrum miasta i parogodzinnym spacerze po znanych miejscach - okazało się, że to nie było skąpstwo zapraszającego,...ale tak właśnie wygląda cały Paryż :-\...
(w sezonie ogórkowym, jest nieco lepiej, bo przylatuje tam na wycieczki 1/2 białej Ameryki  i poprawiają statystykę  :D)


Dlatego przekładanie na polski grunt tych zachodnich, postkolonialnych bolączek - (jak wśród niektórych zwolenników deportacji mongolskiej rodziny) - ja osobiście traktuję z rozbawieniem.    
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 01:12:56 am wysłana przez PK »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: prośba opomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 31, 2011, 12:27:36 pm »
Sprawa jest cały czas aktualna więc odświeżam temat,wszystkim zainteresowanym dziękuję:) Pozdr.
Samick Woodsman 50#

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 31, 2011, 06:15:47 pm »
TVP 2 Panorama reportaż za chwilę!
Samick Woodsman 50#

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 01, 2011, 04:02:17 pm »
Jak ktoś oglądał to wie ,jak nie wie zapraszam                             http://www.petycjeonline.pl/zewnetrzny/dlakhasha.strefa.pl/  dzięki pozdr.
Samick Woodsman 50#

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2011, 03:07:58 pm »
Liczba odwiedzin imponująca,porządni z was ludzie ;D pozdr.
Samick Woodsman 50#

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 04, 2011, 10:37:42 am »
Sprawa jest cały czas aktualna więc odświeżam temat,wszystkim zainteresowanym dziękuję:) Pozdr.
Samick Woodsman 50#

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 04, 2011, 10:54:53 am »
Dołożyłem swój autograf  :)

Pozdrawiam
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 05, 2011, 04:15:43 pm »
Mongolska rodzina otrzymała zgodę na pobyt w Polsce

Mongolska rodzina Batdavaa otrzymała zgodę na pobyt tolerowany w Polsce - poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu Elżbieta Pikor. Informację potwierdziła rzeczniczka Urzędu ds. Cudzoziemców Ewa Piechota.
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2011, 04:23:46 pm »
 ;D To między innymi WASZA robota!:) I potwierdzenie teorii" siły głosu zbiorowości", do przemyślenia dla tych co lubią ponarzekać,... jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym:) Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 04:28:17 pm wysłana przez Świstak »
Samick Woodsman 50#

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2011, 07:19:19 pm »
to teraz żeby  tak samo bowhunting przepchnąć i po zawodach ;).
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: prośba o pomoc od przyjaciela dla przyjaciół
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 16, 2011, 10:01:01 pm »
No ja cię ;D, nie wiedziałem, że aż tutaj dotrze (bo akurat nie czytałem w styczniu forum) ta sprawa, widziałem w Tv reportaż o tych ludziach i choć głosu poparcia nie oddałem to popieram całym inwentarzem. Prócz tego dr (może już profesor?) Uryn popiera, nie ma o czym mówić 8) I przepraszam, że przegapiłem. :'(
Sage 35#