Autor Wątek: Dobór strzał  (Przeczytany 23425 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 27, 2013, 09:37:17 am »
Nie wkurzaj mnie znowu Ł. Jeśli piszę, że rekord świata flight należy do recurve, a nie do bloczka, to takie są fakty, a nie moje widzimisie! Proszę tylko nie wciskać kitów, że rekordowa strzała nie leciała z rekordową prędkością. W necie można znaleźć te prędkości, przy których osławiane tutaj 350fps to tylko duży fiacik.


A to przepraszam ty masz wyłączność na wkurzanie ??

Nie twierdzę, że rekord świata nie należy do recurve , ba sam to napisałem wyżej, nie mniej jednak bloczek o 60# robi praktycznie tak samo co bóg wie jakiej siły recurve.

Skoro dla ciebie te osławione 350pfs to duży fiacik to proszę POKAŻ mi te FAKTY i pomiary tych ferrari z recurve.


Kup chrono i zmierz, możemy zrobić inaczej ja kupie chrono wpadniesz z tym specjalistycznym kijem wydam kasę udostępnię ci za FREE, natomiast jak okaże się, że to cudo specjalnego zamówienia i troski, nie strzeli tyle co duży fiacik oddajesz mi kasę za chrono, ale chrono zostaje u mnie bądź mężczyzną masz okazję i ponieś konsekwencję swoich górnolotnych "racji".

Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Rodrigues

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 27, 2013, 10:11:54 am »
Chłopie: piszesz same offtopy, brak Ci wiedzy, już raz mnie zwyzywałeś bez konsekwencji! Uzupełniłeś post o niekomplentne informacje! Ponad wszystko zaś znowu imputujesz coś komuś. Mianowicie, że to ja miałbym strzelić ponad 350fps, a nie Don Brown czy Harry Drake podczas bicia rekordów świata. Jest Pan niemiłosiernie niedorzeczny!

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 27, 2013, 10:36:40 am »
Drogi panie podsumujmy:

1. pisze pan o strzały dla klasyka w dziale bloczków. więc z definicji robi pan offtop w nie tym dziale.
2. strzały dla klasyków i bloczków robią te same firmy, selektory doboru są na stronach, może pan to pisać w odpowiednim dziale, i tam się spuszczać, nad wyższością klasyka nad bloczkiem a nie odwrotnie, jest pan na naszym "podwórku".
3. pan zaczął offtop odnośnie top speed pisząc jeszcze, że bloczek 350 to duży fiacik.
4. nikt pana nie zwyzywał bez konsekwencji, chyba, mama pana trzymała za długo przy spódnicy być może dalej to robi i na tyle chroniła przed światem zewnętrznym, że po przyrównaniu do ciemnego słoika w piwnicy, musi pan się zapisać na terapię gdyż tak ciężkich słów nie jest pan w stanie znieść, i wziąć przez palce, to najmocniej przepraszam nie wiedziałem.
5. Chyba pan nie zdaje sobie sprawy co znaczy kogoś zwyzywać.


Fakt nie spodziewam się, że pan strzeli te 350fps, było to napisane z pewnym przekąsem, obniżam poprzeczkę dla pana specjalistycznego patyka 300fps, może być też więcej niż mój, lekko odpuszczony tarczowy bloczek ( w max sprzyjających warunkach robi 300 z groszem ), mój pewnie zrobi ze 280-290 MAX.

I dalej nie pokazał pan tych super hiper szybkich recurve przy których 350FPS bloczki są co najwyżej dużymi fiacikami. Chętnie zobaczę, może być i na PW.

Nie mniej jednak założył się pan, że do konca weekendu dostanę bana, i to były pana warunki, ja podałem moje kontr-warunki zakładu, że jak nie dostanę to pan odejdzie z forum, mimo to dalej brak panu "jaj" do jakiejkolwiek męskiej decyzji.

pzdr. Łukasz

Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Rodrigues

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 27, 2013, 01:15:40 pm »
I) W temacie pytałem o najsztywniejsze promienie do łuków bloczkowych, bo te o spinie 200 i 250 są przeznaczone właściwie tylko do bloczków.

II) Pytam o standardy prędkości AMO i IBO łuków bloczkowych.

III) Analizuję algorytm odbierania strzał do łuków bloczkowych.

Nie dostał pan nawet warna w weekend, ale to nie znaczy, że się panu upiecze. Akurat nie było Admina. Nie tylko mi podpadł pan poważnie na tym forum. Niech pan sobie poczytata odpowiedzi wielu osób. Poza tym nieźle odbiliśie od tematu później.

Nie pan sobie sam doszuka info o offtopowych dygresjach. Dlaczego mam za free edukować kogoś niewyuczalnego. W rzekomo w swojej profesji nie podał pan ani jednego linku, a jedynie negował linki z tekstem przepisanym z Bochenka. Oświecę nieco pana: prędkość 350fps nie wystarczy do pobicia rekordu świata flight nawet w próżni :):):). Oczywiście nikt tam nie dbał o standardy 9gpp, czy 5gpp.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 27, 2013, 02:23:34 pm »
Add 1.

Powtórzę bo chyba pan nie zrozumiał :), posłużę się przykładem NP FIRMA EASTON, robi strzały wszelakiego rodzaju a na ich STRONIE jest selektor promieni, i można tam śmiało poszukać wybrać ŁUK itp itd i sobie popatrzeć co selektor zaproponuje. I pan wybaczy znaleźć strzały poniżej 400 nie jest jakimś wyczynem.


Add2 i 3, to nie ten dział ciut..... ale ok to nie pan robi offtop....


Co do czytania wypowiedzi i podpadania, pan wybaczy :), pan podpadł praktycznie wszystkim, łącznie z tym, że ludzie nie chcieli tu być z pana powodu i pokasowali konta, na innych forach czytałem jeden temat z pana udziałem ( nick rodriques czy jakoś tak ), i tam obrażał pan ludzi tak, że hoho, szkoda się rozpisywać o pana wyczynach ale finalnie panu podziękowali za udział, a to nie jedyne forum gdzie mieli dość pana bzdur i sposobu bycia.

Co co bycia niewyuaczalnym pan raczy żartować, albo mówi pan o sobie, ja nie podawał linków bo musiał bym podawać linki do zagranicznych artykułów, często płatnych 20-30$ bo niestety na zachodzie za odpowiednią i artykuły czy też prezentacje o wysokim impactfaktorze są płatne, to na co pan się powoływał z bochenkiem, to powiem panu raz jeszcze, po pierwsze nie ogarnia pan tematu, może jak kiedyś pan zgłębi go więcej i się zastanowi na tym co pan pisał odnośnie tamtych analiz spojrzy pan na temat inaczej czego panu życzę, a ta prezentacja z przypisami Bochenka, też dziwie się panu z racji, że pracuje pan w oświacie i nie potrafi odróżnić wartościowej prezentacji czy też wiedzy a powołuje się na jakieś strzępy wyrwane z kontekstu bez ładu i składu jeszcze dobrane w nie odpowiedni sposób na potrzeby wcześniejszej analizy. To, że ktoś zacytował z Bochenka opisy jakiś mięśni nie znaczy, że prezentacja jest ok. Chyba, że pan studiując pisząc prace końcowe posiłkował się na wiedzy tego typu to szczerze ubolewam, u mnie np w pracy MGR 80% była to praca zagraniczna, aktualna z artykułów anglojęzycznych. Jak by mój Dr który mnie prowadził zobaczył, że posiłkuje się na wiedzę jaką pan próbuje tutaj podciągać pod tamte analizy to wybuchnął by śmiechem, szkoda, że pan nie widział jak Profesor mój recenzent, na obronie innego studenta zrównał go z kurzem na podłodze po samej bibliografii a była ona lepsza niż to na co pan się próbował powoływać.

Co do oświecania mnie, ja nie negowałem że rekord nie należy do recurve, ale prosiłem pana o podanie mi faktów odnośnie tych rekordów, bo stosunkowo ciężko mi coś znaleźć o FPS w recurve itp.

Do admina, prosił bym o przeniesienie tej dyskusji na oddzielny temat w odpowiednim dziale.

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 27, 2013, 03:42:37 pm »
standardy 9gpp, czy 5gpp.

Nie dbając o standardy nie ma o czym mówić..

Okazuje się, że mamy nowego rekordzistę prędkości.. z gwarancją ;)



Cam                                        X-2

Limb                                       12 3/4″ Quad Force Split

Axle-to-Axle                           32.5″ inches

Brace Height                           6″ inches

Peak Draw Weights               50, 60, 70 and 80

Draw Lengths**                         25″ to 30″ modular

Speed                                      up to 355 FPS IBO *  (* at 30″ draw)

                                                up to 405 FPS with the Speed Pro Arrow

- See more at: http://highcountryarchery.net/products/compound-bows/x-treme#sthash.HiM5LPh6.dpuf

Łuki bez bloczków nigdy nie dościgną niestety parametrami łuków bloczkowych.
Sam fakt gromadzenia ilości energii, jest na wielką korzyść rozwiązań bloczkowych.
zapalony łucznik

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 27, 2013, 03:57:42 pm »
to są te strzałki 5.5 gpi



http://highcountryarchery.net/products/arrows/speed-pro-shafts-001

..aż strach pomyśleć.
zapalony łucznik

Rodrigues

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 27, 2013, 06:09:44 pm »
Jest ciekawie:).

Okazuję się, że do pobicia rekordu odległości nawet w próżni nie wystarczy prędkość 355fps :) :) :) :). Mam zastrzeżenia do producenta o naginanie naciągu z 30" do 32.5". Również BH jest niskie 6", ale to dozwolone.

A jeśli chodzi o Vmax na lekkiej strzale 405fps to proszę sobie wyobrazić, że z recurve Harrego Drake'a Don Brown pojechał 507fps  ;D  ;D   ;D.

Jaką sztywność mają te strzałki 5.5gpi?

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 27, 2013, 07:47:33 pm »
Jest ciekawie:).

Okazuję się, że do pobicia rekordu odległości nawet w próżni nie wystarczy prędkość 355fps :) :) :) :). Mam zastrzeżenia do producenta o naginanie naciągu z 30" do 32.5". Również BH jest niskie 6", ale to dozwolone.

A jeśli chodzi o Vmax na lekkiej strzale 405fps to proszę sobie wyobrazić, że z recurve Harrego Drake'a Don Brown pojechał 507fps  ;D  ;D   ;D.

Jaką sztywność mają te strzałki 5.5gpi?

Jak naginanie naciągu przez producenta??

Czy możesz powołać się na jakieś źródło odnoście prędkości specjalnej strzałki flight-ingowej?

Sztywności są podane tu:
http://highcountryarchery.net/wp-content/uploads/2011/02/Fastest-Arrow-Ad-copy-2.pdf
zapalony łucznik

yokai

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 27, 2013, 09:31:22 pm »
Z czystej ciekawości się pytam.
Na jaką odległość strzelamy? Z wiatrem czy pod wiatr?

Rodrigues

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 27, 2013, 10:37:15 pm »

Jak naginanie naciągu przez producenta??

Zauważ, że w specyfikacji podaje 355fps dla 30", natomiast wcześniej jest napisane: "Take a 350 FPS * bow fit it within 6" Brace and 32,5" ATA".

Cytuj
Czy możesz powołać się na jakieś źródło odnoście prędkości specjalnej strzałki flight-ingowej?

Tak oczywiście:  http://www.historia.gildia.pl/sredniowiecze/wojskowosc/bron-miotajaca/luk/osiagi-lucznicze
Dodam, że wartość podanej prędkości ma sens przy tym zasięgu, w sensie fizyki.
Cytuj
Sztywności są podane tu:
http://highcountryarchery.net/wp-content/uploads/2011/02/Fastest-Arrow-Ad-copy-2.pdf

Z tego co widzę to najmniejsze ugięcie/spin to 320.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 10:44:18 pm wysłana przez Rodrigues »

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 27, 2013, 11:39:17 pm »
"Osiem lat wcześniej Don Brown, 2.08.1987 r. strzelając z łuku o naciągu 60 kg (132 lb), specjalnie do tego spreparowanego przez Harry Drake (który był również wykonawcą łuku użytego w 1995 r. UPCCB), osiągnął dystans 1.222 m (1.336 jardów, 1 stopy i 3 cali) - strzała leciała z prędkością 154 m/sek  (507 stóp na sekundę)."

132 funty naciągu.. tu pies pogrzebany jest.. :) Czemu taka krótka strzałka, bo waży pewnie "jak najmniej" i musi jej sztywność to wytrzymać, nie może wchodzić w paradoks, to też nie strzelają z palców.. wszystko jest do osiągnięcia. Ten sprzęt co oni tam używali, był bardzo specyficznie wyśrubowany..
..ale, znajdź tu takiego karka, co strzeli z 132 funtów.
To dla tego konstruktor sam nie bił rekordu.  ;D

analizując wyniki.. bloczki w grupach do jakiegoś naciągu są jednak dalej strzelające..

Podejrzewam, że ten przypadek Unl Compound   1,320-1-3/1,207.39m   Kevin,Strother   7/31/1992
który, osiągnął niewiele mniej nie miał naciągu takiego jak klasyk 132 lbs.. nie potrafię się doszukać w necie ile miał konkretnie.

"MALE WORLD FLIGHT RECORDS      
CLASS
YDS.-FT-IN/METERS
NAME
DATE SET

Unlimited Recurve   1,336-1-3/1,222.01m   Don Brown   8/2/1987
40kg(88.2lb)   1,177-1-2/1,076.60m   Alan Webster   8/14/1983
33kg(72.8lb)   1,066-2-0/975.36m   Dennis Riley   9/12/1981
25kg(55.1lb)   1,072-2-6/981.01m   Harry Drake   9/12/1986
18kg(39.7lb)   646-0-0/590.70m   Rick Valdez   9/12/1981

Unlimited Compound   1,320-1-3/1,207.39m   Kevin,Strother   7/31/1992
40kg Compound   1,162-0-10/1,062.79m   Barry A. Groves   7/26/1997
33kg Compound   1,206-0-10/1,103.03m   Buddy DeConnick   8/1/1992
25kg Compound   934-0-6/854.2m   Barry A. Groves   7/25/1997
18kg Compound   619-0-3/566.09m   Colton Jones   9/5/2003"

źródło:
http://www.usaarcheryrecords.org/FlightPages/2007/worldrecords07.htm

Mimo, że najdalszy strzał jest wykonany z łuku klasycznego, nie dowodzi to temu, że klasyczne łuki są szybsze.
Przy zestawieniach "normalnych" toż samych, siła naciągu i masa pocisku, nie dogonią prędkością i energią kinetyczną bloczków.

keine szanse  :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 11:43:54 pm wysłana przez Piotr Pietraszun »
zapalony łucznik

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 27, 2013, 11:47:22 pm »
W sumie to tylko ten dalej strzelił.. :)

analizując.. :)

33kg Compound   1,206-0-10/1,103.03m   Buddy DeConnick   8/1/1992

Zastanawia mnie natomiast jedno.. czemu już ludzie się tym nie zajmują? Mając do wykorzystania takie nowe technologie..
Te rekordy byłyby do pobicia spokojnie.

Czytając trochę, gdzieś trafiłem, że są tam ścisłe reguły gry, co do materiałów, bodajże wymiarów itd..
zapalony łucznik

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 27, 2013, 11:49:43 pm »

Jak naginanie naciągu przez producenta??

Zauważ, że w specyfikacji podaje 355fps dla 30", natomiast wcześniej jest napisane: "Take a 350 FPS * bow fit it within 6" Brace and 32,5" ATA".



to jest podane ATA łuku.. 32,5 cala od osi do osi.. wyrażenie 350 fps.. już zawiera w sobie, że jest to prędkość IBO" 70 funtów/30 cali naciągu/nieopierzona strzała 350 grainów.
zapalony łucznik

Rodrigues

  • Gość
Odp: Dobór strzał
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 28, 2013, 01:01:11 am »
Ok, ATA, czyli inny parametr.

Jakby coś to tutaj rozpracowywałem temat: http://kusznictwo.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=20&start=10

Spójrz obiektywniej na swoje dane. W kategoriach najmniejszych 18kG, 25kG oraz największej nielimitowanej wygrywa recurve. Twierdzenie o przewadze naciągu zatem upada.