Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 201495 razy)

Bowhunter

  • Gość
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 15, 2011, 05:42:59 pm »
A jeżeli chodzi o siłę naciągu to na początek jaki najlepiej wziąć? Myślałem nad 14 bądź 15kg, ale nie wiem czy nie będzie to za dużo. I odrazu ponawiam prośbę o odpowiedź na pytanie czy łuk "DIANA" nie będzie dla mnie za duży? Mam 163cm wzrostu, a łuk ma długość 171cm, więc nawet licząc odgięcie będzie prawdopodobnie opierał się o ziemie przy strzelaniu przed siebie.

P.S.
Czy istnieje różnica którą ręką będę trzymał łuk?


Nie bedzie za dlugi :) strzelasz podnoszac luk (a trzymasz go w polowie)i masz reke w poziomie.
ja osobiscie polecalbym na poczatek okolo 20- 24 lbs , sa tez inne opinie na ten temat...
Potrzebujesz ochrone na ramie(karwasz) skorke na palce albo lucznicza rekawice i oczywiscie strzaly.jezeli masz prawe dominujace oko -trzymasz luk w lewej rece przy lewym odwrotnie  ;)

prot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 15, 2011, 05:58:45 pm »
Mhm...
Czyli kupiłbym Łuk Tradycyjny "DIANA" z naciągiem 11kg i do tego ew. ochraniacz na palce i ochraniacz na przedramię tylko jak to założyć i czy nie będzie przeszkadzało?

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 15, 2011, 06:13:08 pm »
moze tak - lewa reka trzyma luk i na przedramie zakladasz karwasz a ochraniacz na palce prawej reki czyli tej ktorą trzymasz strzale wraz z cieciwą i nic nie bedzie przeszkadzalo
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

prot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 15, 2011, 06:23:25 pm »
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale mam jeszcze jedno pytanie. O co opiera się strzałę? o rękę czy jak?

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 15, 2011, 06:34:56 pm »
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 15, 2011, 07:23:55 pm »
podstawka  przyklejana do luku http://www.sklepluczniczy.pl/podstawki-pod-strzay/113-cartel-hunter.html

Podstawka Cartela ma trochę za sztywne ramię i strzałki, zwłaszcza wystrzelone z lżejszego łuku mogą znacznie udziwnić tor lotu.

Jak co to ta ma elastyczniejsze ramie: http://www.sklepluczniczy.pl/podstawki-pod-strzay/111-hoyt-hunter.html

Choć strzelać z Dianki można (i wszyscy których znam tak robią) opierając strzałkę (z lotkami pierzastymi) na ręce.

Pozdro
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 07:27:08 pm wysłana przez Wookie »

prot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 15, 2011, 08:14:16 pm »

Choć strzelać z Dianki można (i wszyscy których znam tak robią) opierając strzałkę (z lotkami pierzastymi) na ręce.

Pozdro

Tak też będę czynił i ja.

P.S.
W co najlepiej strzelać tak żeby strzały się trzymały, ale też nie złamały?
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 08:23:22 pm wysłana przez prot »

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 16, 2011, 07:37:16 pm »
P.S.
W co najlepiej strzelać tak żeby strzały się trzymały, ale też nie złamały?

Jeżeli masz trochę więcej pieniędzy to słomianka jest dobra, a jeżeli chcesz wykonać tarczę za grosze to najlepsze będą kartony. Istnieją różne sposoby wykonania maty z kartonów:
1.Do pudełka po np. PC-cie napchać różnych szmatek czy foli tylko pamiętają o tym aby od strony z której będą wbijały się strzałki dodać parę warstw kartonów tak by strzałki wbijały się i zostawały na miejscu nie powodując np. "zwisania" z konkretnego punktu co może łatwo doprowadzić do trafienia jej inną strzałką.

zajrzyj tu: http://archeryschool.republika.pl/maty.html

Bowhunter

  • Gość
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 17, 2011, 06:29:12 am »
Kostka sprasowanej slomy tez dobze dziala tylko trzeba trafic na milego rolnika ktory ma jedna za duzo ;)

prot

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zółtodziób
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 17, 2011, 06:22:47 pm »
Bardzo dziękuje za podpowiedzi.
Najprawdopodbniej moją "tarczą" będą kartonowe pudła ze szmatkami w środku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 06:27:57 pm wysłana przez prot »

Alpha1983

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Pierwszy łuk
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 03, 2011, 08:09:15 pm »
Witam
Zamierzam kupic łuk , najlepiej drewniany , historyczny , nie o wydajnosc mi tu chodzi ale o poznanie prawdziwego łucznictwa ,choc troche ewentualnych  unowoczesnien (laminat) mi nie przeszkadza.
Najpewniej Longbow , ale biore pod uwage i wschodnie/tatarskie , ze wzgledow kosmetycznych (cholernie mi sie podobaja)
Na co zwrocic uwage ? Jaki łuk wybrac i ktorego producenta ? zamierzam wydac do 600zl.
Wiem ze dopiero zaczynam ale szukam czegos mocnego , zebym nie uznal szybko ze jest "za slabe" , a jestem duzym chlopcem wiec z naciagiem nie bedzie problemow, wzrost to 187cm wiec zasieg ramion powinien byc ok.
Mieszkam za granica wiec osobiscie nie jestem w stanie wybrac sie do sklepu i przetestowac sprzetu , dlatego prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Sarmin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 26, 2011, 11:57:30 pm »
Witam.
Chciałbym prosić o poradę przy wyborze pierwszego łuku.
Nie miałem wcześniej styczności z tym sportem dlatego nie chce popełnić błędu przy zakupie a będę wdzięczny za ewentualne porady.
Podobają mi się łuki tradycyjne ewentualnie wschodnie.
Mój wzrost to 180 cm waga ok 78kg. o sile naciągu myślałem w granicach 28lbs(13kg) lub oczywiście może być inna. Może być to drewno lub laminat.
Niestety nie dysponuje jakimś super budżetem. Ale myślę że coś w granicach +- 400zł mógłbym przeznaczyć.
Chwilowo mam kilka na oku ale może ma ktoś inna propozycje lub doradzi z tych co podałem.
http://luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=524&category_id=127&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=31

http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?cPath=1_32_98&products_id=46

http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?cPath=1_32_98&products_id=45

http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?cPath=1_32_95&products_id=48
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 02:23:58 am wysłana przez Sarmin »

mwait

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 27, 2011, 08:48:34 am »
Polecam Dianę :) Sama strzelam z niej od dwóch tygodni i zabawa jest naprawdę przednia.

Irish

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 27, 2011, 10:53:10 am »
Również polecam  Dianę na początek jest najlepsza.
Rexbow 35#
PSE Vision

Sarmin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pomoc przy wyborze
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 27, 2011, 12:15:59 pm »
a siłę naciągu zostawić 28lbs(13kg) czy może zwiększyć lub zmniejszyć?