Łucznictwo klasyczne > Tematy związane ze sprzętem

Łuk do 2300zł

<< < (4/5) > >>

doozers:

--- Cytat: hepi0327 w Kwiecień 05, 2022, 05:32:33 pm ---Mam jeszcze jedno pytanie. Czym różni się ta cięciwa: https://www.centrum-lucznicze.pl/cieciwy-i-kable/1669,cieciwa-bcy-x-do-luku-klasycznego-premium
od zwykłej fast flight?

--- Koniec cytatu ---

Materiałem, z którego jest zrobiona ;)
I nie powiedział bym, że FF to zwykła cięciwa,
najzwyklejsza (najtańsza) to dacron.

FF jest trochę miększa niż BCY-X (takie mam odczucie w palcach jak plotę cięciwy).
W moim odczuciu BCY-X jest przez to trochę "głośniejsza" bo cięciwa wychodzi sztywniejsza.
Ale obie są nierozciągliwe, więc porównywalne w użytkowaniu.
Sam mam teraz większość cięciw z BCY-X
bo mi się 8190F skończyła (przestali ją produkować :( )   

hepi0327:
Jasne, zamówiłem BCY X ze względu na moje własne upodobania i wariacje kolorystyczne. Bo FF ich na sklepie nie miało, zakupiłem tez tłumiki na ramiona właśnie żeby zredukować hałas i drgania,
Powiedz mi, na czym po przyjściu sprzętu do mnie powinienem się skupić? Jaki następny cel zakupowy ustalić?


--- Cytat: doozers w Kwiecień 06, 2022, 09:02:32 am ---
--- Cytat: hepi0327 w Kwiecień 05, 2022, 05:32:33 pm ---Mam jeszcze jedno pytanie. Czym różni się ta cięciwa: https://www.centrum-lucznicze.pl/cieciwy-i-kable/1669,cieciwa-bcy-x-do-luku-klasycznego-premium
od zwykłej fast flight?

--- Koniec cytatu ---

Materiałem, z którego jest zrobiona ;)
I nie powiedział bym, że FF to zwykła cięciwa,
najzwyklejsza (najtańsza) to dacron.

FF jest trochę miększa niż BCY-X (takie mam odczucie w palcach jak plotę cięciwy).
W moim odczuciu BCY-X jest przez to trochę "głośniejsza" bo cięciwa wychodzi sztywniejsza.
Ale obie są nierozciągliwe, więc porównywalne w użytkowaniu.
Sam mam teraz większość cięciw z BCY-X
bo mi się 8190F skończyła (przestali ją produkować :( )   

--- Koniec cytatu ---

doozers:

--- Cytat: hepi0327 w Kwiecień 06, 2022, 10:32:05 am ---Jasne, zamówiłem BCY X ze względu na moje własne upodobania i wariacje kolorystyczne. Bo FF ich na sklepie nie miało, zakupiłem tez tłumiki na ramiona właśnie żeby zredukować hałas i drgania,
Powiedz mi, na czym po przyjściu sprzętu do mnie powinienem się skupić? Jaki następny cel zakupowy ustalić?


--- Koniec cytatu ---

Ja bym się skupił na ustawieniu łuku i treningu ;)

Nie wiem czy kupiłeś strzały, bo jeśli nie,
to one powinny być następne, jeśli ramiona są mocniejsze.

hepi0327:

Jasne! a jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy ustawianiu łuku?


--- Cytat: doozers w Kwiecień 06, 2022, 01:39:34 pm ---
--- Cytat: hepi0327 w Kwiecień 06, 2022, 10:32:05 am ---Jasne, zamówiłem BCY X ze względu na moje własne upodobania i wariacje kolorystyczne. Bo FF ich na sklepie nie miało, zakupiłem tez tłumiki na ramiona właśnie żeby zredukować hałas i drgania,
Powiedz mi, na czym po przyjściu sprzętu do mnie powinienem się skupić? Jaki następny cel zakupowy ustalić?


--- Koniec cytatu ---

Ja bym się skupił na ustawieniu łuku i treningu ;)

Nie wiem czy kupiłeś strzały, bo jeśli nie,
to one powinny być następne, jeśli ramiona są mocniejsze.

--- Koniec cytatu ---

doozers:

--- Cytat: hepi0327 w Kwiecień 06, 2022, 02:22:13 pm ---Jasne! a jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy ustawianiu łuku?

--- Koniec cytatu ---

Jest w sieci dużo filmików i opisów jak się składa i ustawia łuk (how to setup recurve bow).
Pooglądaj, poczytaj.
Jak masz problem z angielskim, to w tym dziale
też jest przypiętych trochę porad i poradników również po polsku.

Tu masz jeden z moich ulubionych adresów
https://understandingarchery.wordpress.com/2017/11/02/how-to-set-up-and-tune-your-recurve-bow-all-the-secrets-they-dont-tell-you/

Na Youtube poszukaj Jake Kaminski, ma dużo filmików na ten temat.
Wytłumaczone po amerykańsku, jak dla 4 latka ;)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej