Autor Wątek: Regulaminowy strój łucznika  (Przeczytany 18648 razy)

cyna

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
    • cymkiewicz.eu - archery my love ;)
Regulaminowy strój łucznika
« dnia: Grudzień 22, 2007, 10:15:50 pm »
Witam wszystkich :)

Pytanie może banalne, ale ja na przykład nie wiem :( Na niektórych zawodach łuczniczych jest obowiązkowy strój regulaminowy. Co to dokładnie oznacza? To znaczy co dokładnie wchodzi w zakres stroju regulaminowego? Zakładam że jeśli reprezentuje się klub to są to jakieś koszulki z logo + ew. spodnie dresowe... (?) a jeśli nie posiada się stroju klubowego? Ponoć biel jest kolorem łucznika, to się tyczy zarówno góry jak i dołu?

pozdrawiam cyna :)
Hoyt Ultra Elite XT 3000   //   2008 xD


cymkiewicz.eu   //   marymont.waw.pl   //  3Darchery.pl

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Regulaminowy strój łucznika
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2007, 10:23:31 pm »
Hej!

Bez paniki!
Strój to: albo ujednolicona góra (koszulka klubowa) - rzadko wymagana, aczkolwiek warto takową posiadać.
Lub po prostu "biały strój" (góra i dół) - których jeszcze nigdy nie widziałem... :)
W praktyce: cokolwiek włożysz to się nada...

pozdrawiam
Maciek

ReAkToR

  • Gość
Odp: Regulaminowy strój łucznika
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2007, 02:34:21 am »
żeby tylko się nie okazało ze do 3D też trzeba mieć strój łuczniczy.
Już się widzę na 3D w białym dresiku... zwłaszcza w tym strumyku po kolana w wodzie... bałbym się chyba żeby do mnie nie zaczęli strzelać...

mi biały kolor w żaden sposób nie kojarzy się z łucznictwem... ale jak trzeba to trzeba.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Regulaminowy strój łucznika
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2007, 12:00:50 pm »


Zastanawiam się jednak,czy nie byłoby wskazane wprowadzenie nakazu ubierania kamizelek w jaskrawych kolorach / tak,jak w aucie na autobahnie /,aby strzelający w lesie ludzie byli bardziej widoczni.Moda modą ale najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo.

Witam!

To co Andrzej powiedział to jest bardzo słuszne i w USA gdzie polowania są bardzo popularne po mimo wszystkich ubrań maskujących myśliwi używają bardzo wielu elementów pomarańczowych fluo tak jak pod podanym linkiem: czapek, kamizelek etc.
http://tiny.comm.pl/?06x

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Regulaminowy strój łucznika
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2007, 12:16:14 pm »
I mają przewagę nad tymi samochodowymi, że zazwyczaj są z materiałów oddychających, a te samochodowe to tak jakbyśmy założyli folie na Siebie...

ReAkToR

  • Gość
Odp: Regulaminowy strój łucznika
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2007, 05:26:34 pm »
jeżeli zawody odbywają się w odpowiednim terenie i organizatorzy mają głowy na karku to nie trzeba kamizelek ani innych gadżetów...

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Regulaminowy strój łucznika
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2007, 08:57:15 pm »
Witam!

To ma sens! A może - jako że wciąż formujemy się jako organizacja 3D - ustalić to jako standard??? Wydatek praktycznie żaden a korzyści mogą być spore.

Pozdrawiam
Maciek