Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390066 razy)

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #300 dnia: Lipiec 02, 2009, 04:57:27 pm »
http://www.lowiecpolski.pl/lowiecpolski.php?aID=3042

Nie udałomie sie jescze kupic tego numeru. Ale widze ze pasów z nas drzec nie beda i podejscie bedzie raczej obiektywne:)

Pozdrawiam :) 8)

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #301 dnia: Lipiec 02, 2009, 10:40:30 pm »
No proszę, coś drgnęło... :o




ale...
polowanie polowaniem,
a tu: http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,58748.0.html
czynności "bardziej prozaiczne", jakie czekają każdego myśliwego po udanych łowach... :-\
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2009, 12:22:01 pm wysłana przez kissielec »

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #302 dnia: Lipiec 05, 2009, 07:10:23 pm »
...Ale widze ze pasów z nas drzec nie beda i podejscie bedzie raczej obiektywne...
Dziś przeczytałem ten artykuł w całości. Nie wierzyłem własnym oczom  :o ... w popularnym myśliwskim (!), opiniotwórczym piśmie - długi, bardzo pozytywny, okraszony impnujacymi zdjęciami - artykuł na temat polowań z łukiem, w dodatku pisany przez Polaka, doświadczonego myśliwego-lufowca, jednocześnie wielkiego pasjonata myśliwskiego łuku (ze 150 sztukami grubej zwierzyny na koncie, upolowanej przy pomocy łuku,...za granicą oczywiście).
A nasi koledzy z X-10 Jaworze, też nie zasypują gruszek w popiele: w aktualnym numerze Broń i Amunicja, również obszerny artykuł o łuku bloczkowym, jego myśliwskiej genezie i nie tylko tarczowym przeznaczeniu (autor - P. Kisser).
Dożyłem tego jednak,... ;)
Ofensywa na "betonowe mury" trwa.


A tu, na okrasę - rzadki przypadek polowania podchodem na "stepie":
http://video.primos.com/streamPlayer.aspx?TID=d8a89ca1-a8ea-44a1-b02f-652fec084494&type=0


« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2009, 07:44:30 pm wysłana przez kissielec »

shepherd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #303 dnia: Lipiec 05, 2009, 08:15:49 pm »
polowanie polowaniem,
a tu: http://www.tactical.pl/forum/index.php/topic,58748.0.html
czynności "bardziej prozaiczne", jakie czekają każdego myśliwego po udanych łowach... :-\
I o to mi chodzilo!
tego mi miedzy innymi brakowalo :)
jak znajdziesz jeszcze jak wyprawiac skore to juz bedzie ameryka ! nie dosc, ze zjesz miesko to jeszcze skore sprzedasz.
Diamond Razor Edge @29"
NAP QUICKTUNE 360
TOXONICS STOCK DOG PLUS
TRU-FIRE PATRIOT
J.FLETCHER TRU PEEP
ICS BOWHUNTER
--------------------------------
Take Me To The Hospital

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #304 dnia: Lipiec 05, 2009, 08:27:16 pm »
jak znajdziesz jeszcze jak wyprawiac skore to juz bedzie ameryka...

... ;D ależ proszę Cię bardzo:
http://www.indianie.kolba.eu/wyprawianie.shtml
no i Ameryka jest... ;)

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #305 dnia: Lipiec 05, 2009, 08:29:03 pm »
Mam nadzieję, że naprawdę się ruszy, już kilka lat temu były pierwsze przymiarki do wprowadzenia łuku do prawa łowieckiego ale upadło.

Bardzo dobry, wyważony artykuł. Byle tak dalej.

pozdrawiam
Abrat
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #306 dnia: Lipiec 05, 2009, 11:25:37 pm »
Cholera a mnie w kiosku oklamali ze ŁP ma byc dopiero w poniedzialek!
Przegladam fora lowieckie i nie wszedzie i nie wszyscy sa na nie... Sokolnicy sie przebili wiec moze nam tez sie powiedzie:))

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #307 dnia: Lipiec 05, 2009, 11:41:01 pm »
witam
czy może ktoś z szanownych kolegów wrzucić PDF lub doc tego artykułu na jakiś serwer lub na mojego mailaari81@wp.pl
dzięki.
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #308 dnia: Lipiec 05, 2009, 11:42:30 pm »
Opór wynika z niewiedzy, mitów, źle pracującej wyobraźni... ;)
Dużo zależy właśnie od sposobu popularyzowania.
Na szczęście, jak się okazuje mamy paru rodaków z dużym doświadczeniem w myśliwstwie łuczniczym, a jednocześnie na tyle aktywnych by nie trzymać swojej wiedzy i opinii w zanadrzu. Oprócz Krzysztofa Mozołowskiego, jest jeszcze Wojciech Łucka, autor znakomitej, moim zdaniem - broszurki o wyborze łuku bloczkowego. Pewnie są też inni, do których warto byłoby dotrzeć.
Duże uznanie należy się także redakcji Łowca Polskiego, która zdecydowała się na przybliżenie szerszych horyzontów, myśliwskiemu środowisku.

p.s.
z tego co podczytuję ostatnio tu i tam, to wśród myśliwych mówi się o koniecznych zmianach prawa łowieckiego i regulaminu polowań, bo tkwi tam wiele nonsensów, które zostały  negatywnie zweryfikowane przez rzeczywistość. Padają z rzadka również nieśmiałe pytania - dlaczego w Polsce nie poluje się z łukiem ? - i nie ma na to żadnej sensownej odpowiedzi. Gdyby zdecydowano się nowelizować Prawo Łowieckie, byłaby to niepowtarzalna okazja do wprowadzenia łuku. Lobbujmy zatem...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2009, 04:34:37 pm wysłana przez kissielec »

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #309 dnia: Lipiec 06, 2009, 10:10:26 pm »
Taa lobbujmy...
A ma ktos moze jakies pomysly???
Petycja?

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #310 dnia: Lipiec 08, 2009, 10:05:43 am »
Dyskutujmy z myśliwymi na ich forach, zbierajmy opinie, wyjaśniajmy, informujmy,...zamieszczajmy zdjęcia i parametry sprzętu, filmy z polowań, starajmy się podkreślać, że nie chodzi tu o żadną samowolę i łucznicze bezhołowie po lasach,...tylko o takie samo łowiectwo, w podobnych rygorach prawa i etyki. Nie dajmy się wciągać w porównania broni palnej do cięciwowej,...to zupełnie inna filozofia i strategia, inne energie pocisku, inne odległości strzału, strzała nie obala, tylko powoduje rozcięcie,...itd., itd. Powinniśmy wskazywać na zdecydowanie wyższą humanitarność polowania z łukiem, przez powodowanie dużo mniejszego cierpienia, zwiększenie szans zwierzyny,...itd. oraz na większe i ambitniejsze wyzwanie dla łowcy.
Oczywiście dla niektórych myśliwych - te argumenty będą nic nie warte, ale wśród nich jest coraz więcej takich którzy byliby skłonni do bardziej wymagających wyzwań.

A może jakaś pisemna ankieta wśród 3D-owców, (aby pokazać ilość zainteresowanych tą formą łowiectwa ) przy okazji spotkania na zawodach, a w efekcie petycja o odpowiednie zmiany w ustawie o broni i w regulaminie polowań,...a do kogo ? musimy o tym podyskutować. Najlepiej jakby wnioskowali sami myśliwi (podejrzewam, że wśród polityków jest ich prawie 90%), a nie Kółko Wzajemnej Łuczniczej Adoracji... ;) Może jest wśród nas jakiś zainteresowany tematem prawnik, może wykonałby szkic takich zmian w ustawach, by nie skończyło się na pogaduszkach...i byśmy mogli udowodnić, że dla nas sprawa jest jak najbardziej serio. Sądząc po ankiecie wyżej - są osoby które zadeklarowały udział w organizacji myśliwstwa łuczniczego w Polsce. Skoro udało się to w tylu europejskich krajach, w tym również pokomunistycznych,...to teoretycznie nie powinno być problemu i u nas - mimo, że ponoć jesteśmy specyficzni... :). Mamy do siebie adresy e-mailowe, mamy forum dyskusyjne - więc ze wzajemnym kontaktem problemu nie ma.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2009, 11:44:59 pm wysłana przez kissielec »

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #311 dnia: Lipiec 09, 2009, 08:04:10 am »
tylko o takie samo łowiectwo, w podobnych rygorach prawa i etyki


 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Uśmiałem się... Szczególnie z tej etyki...

Ale jeśli chodzi o petycję to jak najbardziej się zgadzam. Podpisuję się pod tym obiema rekami ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2009, 08:07:13 am wysłana przez MarcinS »

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #312 dnia: Lipiec 09, 2009, 02:43:23 pm »
...uważasz, że myśliwi-łucznicy nie dorównaliby myśliwym-lufowcom w szlachetności, wrażliwości, umiłowaniu natury i poszanowaniu dla prawa...?  ;)

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #313 dnia: Lipiec 09, 2009, 04:34:39 pm »
O tej etyce to nasi krajowi myśliwi dużo gadaja... a jak to wyglada w rzeczywistosci...  widziałem kiedyś (zimą poprzedniego roku) na żywo polowanie prominentów z PZŁ. Nie miało ono wiele wspólnego z etyką łowiecką
Pozdrawiam
>>>----------->

Hungry

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #314 dnia: Lipiec 14, 2009, 04:31:37 pm »
Sam nie jestem za bardzo zainteresowany polowaniem, ale z zainteresowaniem śledzę ten wątek.
Właśnie wróciłem z wakacji, które spędzałem na Suwalszczyźnie, gdzie właściciel domku który wynajmowałem jest myśliwym i posiada także własne tereny łowieckie oraz własną zwierzynę, np dziki.
Zagadnąłem go o możliwość polowania z łukiem i powiedział, że nie ma problemu (za kasę oczywiście).
Jeśli ktoś jest zainteresowany to podaje adres jego stronki: http://www.falko-ryby.eu/?page=7

ps. pieczony dzik jest przepyszny  ;D