Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390082 razy)

Tharfin

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #945 dnia: Październik 20, 2011, 11:23:19 am »
MACHIAVELLI NICCOLŇ (czyt. makiawelli nikolo, 1469-1527)


Jego najważniejszym dziełem jest Książę, pisany w latach 1512-20, wydany w 1532 r., w którym został zawarty zbiór wskazówek dla pełniących władzę z główną tezą, że rządzący jest zobowiązany oddzielić politykę od moralności (Machiavelli doskonale rozumiał, że władzę zdobywa się podstępem i przelewając krew, utrzymuje się ją dzięki terrorowi, a traci - przeważnie na drodze rewolucji i zdrady; wyznawał teorię "cel uświęca środki", jego doktryna polityczna nazywa się "makiawelizmem"). Ponadto był on autorem poematów i komedii obyczajowych, m.in. Mandragory (1521), która weszła do kanonu arcydzieł włoskiego teatru renesansowego oraz traktatów, rozpraw politycznych i historycznych np. O księstwach, Rozważania na temat pierwszej Dekady Tytusa Liwiusza, O sztuce wojennej.


Tyle że skuteczna władza to upadek wartości i wolności.

Machiavelli nie stworzył machiavellizmu, stworzyli to francuscy przeciwnicy Katarzyny Medycejskiej, którzy bali się wprowadzenia "tyrana" we Francji. Znamienne jest to, że dzięki temu zapomniany Machia odżył, a we Francji pan Bodin(uznawany przez wielu za protoplastę liberałów) wprowadził prawne podstawy dla abolutyzmu ;).
Polecam: The use and abuse of Machiavelli(nie pamiętam autora) i Melancholia władzy(Igor Kąkolewski).

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #946 dnia: Październik 20, 2011, 02:03:42 pm »
Ursus americanos na Homo sapiens bowhunterus :D
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 07:45:35 am wysłana przez dany »
Sage 35#

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #947 dnia: Październik 20, 2011, 04:24:10 pm »
Z koniem o mechanice kwantowej rozmawiać możesz, czy koń zrozumie ??? to już inna sprawa. Natomiast zapomnij o tym że możesz wpłynąć na zmiany poprzez głosowanie.
   
      
MACHIAVELLI NICCOLŇ (czyt. makiawelli nikolo, 1469-1527)


Jego najważniejszym dziełem jest Książę, pisany w latach 1512-20, wydany w 1532 r., w którym został zawarty zbiór wskazówek dla pełniących władzę z główną tezą, że rządzący jest zobowiązany oddzielić politykę od moralności (Machiavelli doskonale rozumiał, że władzę zdobywa się podstępem i przelewając krew, utrzymuje się ją dzięki terrorowi, a traci - przeważnie na drodze rewolucji i zdrady; wyznawał teorię "cel uświęca środki", jego doktryna polityczna nazywa się "makiawelizmem"). Ponadto był on autorem poematów i komedii obyczajowych, m.in. Mandragory (1521), która weszła do kanonu arcydzieł włoskiego teatru renesansowego oraz traktatów, rozpraw politycznych i historycznych np. O księstwach, Rozważania na temat pierwszej Dekady Tytusa Liwiusza, O sztuce wojennej.


Tyle że skuteczna władza to upadek wartości i wolności.
i tym oto sposobem zawisły nad tym wątkiem mroki średniowiecza. Ja zdecydowanie bliższy jestem słowom pewnego fizyka, który powiedział iż prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa.
Prawdę mówiąc poglądy Joopsy są mi bliskie jednak staram się realnie odnieść do naszej rzeczywistości a nie ruszać na wiatraki. To tak jakby obrażać się i obrażać innych że nie potrafią czegoś zrozumieć. To kwestia mentalności a ona nie kształtuje się na podstawie wypowiedzi kilku jednostek. To efekt tradycji i systemu wartości przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Dodać należy iż nie ma systemu idealnego i każdy ma swoje plusy oraz minusy. Pozostaje robić swoje, wpajać dzieciom rozsądne wartości. Szanować siebie i innych oraz prawo które każdy ma szanse zmienić co my jako PBA mam nadzieję w relatywnie krótkim czasie udowodnimy.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 04:38:09 pm wysłana przez g13r0 »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #948 dnia: Październik 24, 2011, 08:36:53 am »
A może ktoś z BH-ów ma szanse dojścia do Palikota lub jego posła?
Możliwe, że na fali medialnej popularności mógłby coś dla Was ugrać?
Coś by drgnęło w mediach, tak mnie to naszło bo wczoraj rozmawiałem z takim starszym radcą prawnym i taki pomysł podsunął. Nie wiem czy w jego programie znajduje się chęć prywatyzacji LP, a co za tym idzie zwierzętom zmieniono by status z własności SP i możliwy byłby układ z polowaniami podobny do modelu USA??? Tak sobie gdybam...
Sage 35#

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #949 dnia: Październik 24, 2011, 08:55:18 am »
dany, masz sporo racji, Palikota, trzeba było naginać przed wyborami, myślę że byłby skłonny do dyskusji, nasze LP. są zbyt uszczuplone w zwierzynę, drewno opałowe, itd. Uważam że na początek  należy wprowadzić prywatne tereny hodowli zwierzyny, na dużych terenach o zróżnicowanej strukturze, zacznijmy od tego, prawo tego nie zabrania, paragrafy można by nagiąć.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #950 dnia: Październik 24, 2011, 11:46:07 pm »
miałem okazję pogadać z Andrzejem Piątakiem który uzyskał najlepszy wynik w kraju. Facet ma fermę norek i sprzedaje masę futra do Chin. Z tego tytułu dziennikarze już mu niezłą jazdę robią. Mam zamiar utrzymać z nim kontakt więc temat można mu przybliżyć choć jak znam polityków a kilku znam to nikt nie będzie d... nadstawiał. Gość jest bardzo sympatyczny i otwarty, jednak cele polityczne i interes partii są nadrzędne i to jest oczywistość. Myślistwo nie jest popularnym tematem i mogliśmy to zaobserwować przy kampanii na prezydenta gdy Komorowski zapierał się że przestanie polować.
Co dopiero myślistwo łucznicze które powszechnie jest odbierane jako zabawę w "Indian" skutkującą zwiększonym cierpieniem zwierząt. Postawa Komorowskiego akurat na mnie zrobiła bardzo negatywne wrażenie i odebrałem to jako ewidentną słabość jednak liczy się wynik wyborczy i statystyczne poparcie. Moim zdaniem żaden polityk nie nadstawi tyłka dla grupy pasjonatów. Nie tędy droga. Przyglądam się procesowi legalizacji bowhuntingu w Norwegii i Szwecji. Pewna kobieta jako obrończyni praw zwierząt pokazuje publicznie zdjęcia zwierząt okaleczonych strzałami (z grotami treningowymi) które żyją np ze strzałą w głowie i się męczą. Popularyzacja łucznictwa, merytoryczne argumenty, poparcie autorytetów w zagadnieniach łowieckich, uświadomienie realnych możliwości bowhuntingu i medialne sygnały dla myśliwych w prasie branżowej tak aby zapragnęli spróbować nowego rodzaju polowania. To jest droga do myślistwa łuczniczego w Polsce. Po prostu rozszerzenie myśliwym asortymentu dostępnych narzędzi pozyskiwania zwierzyny.
 

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #951 dnia: Październik 25, 2011, 08:41:45 am »
Witaj, ja niestety też tak uważam,jesteś realistom, a p.Komorski podobno nadal poluje.Ciężkie są polskie drzwi do wyważenia w polowaniu z łukiem.Walka z  zielonymi będzie chyba najbardziej mozolna.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

_michaś

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #952 dnia: Październik 30, 2011, 12:26:14 pm »

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #953 dnia: Listopad 02, 2011, 06:35:48 am »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #954 dnia: Listopad 02, 2011, 09:37:15 pm »
To dopiero jutro :)

piast

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #955 dnia: Listopad 03, 2011, 02:39:15 am »
heh tak czytam i czytam i troszkę odczuwam że większość to opiera się na zasadzie " że nie wolno -CO ? JAK ?  TO NAM NIE WOLNO ?"

czyli mam łuk i co z nim zrobić  ?
- a postrzelał bym do zwierzyny


zaczynaliście wątek od poważnej rozmowy i pomysłach a skończyliście na polityce i użalaniu że nawet wiewióreczki (zresztą nie występującej w Polsce)  nie wolno

no jak wy macie takie podejście to się wcale nie dziwie że was nikt poważnie nie bierze  pod uwagę

zacznijcie od PZŁ,   tam znajdźcie ludzi tym zainteresowanych , (może sam pan komorowski z łukiem zacznie latać po lesie )

no ale niestety coś za coś ,wtedy już trzeba należeć do PZŁ ale przecież jak ktoś kocha polowania to się poświeci

swobody wszystkim dać nie wolno


ps. tezy że przecież zwierzyna ma większa szanse bo trzeba na mniejsza odległosc.. może o tak ?
tylko ilu tak naprawdę myśliwych podkrada się do zwierzyny ? jak wygodniejsza   ambona  i przyuczona (zwabiona jedzeniem)  zwierzyna  takie są realia ,


pewnie mnie pojedziecie ale co tam, tylko prosze nie cytujcie. Sam  nie wiem skąd u  ludzi na forach  zamiłowanie do cytowania postów ? hmm może żeby  nie stracić wątku  ? ale to inny temat

Karkasonne

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #956 dnia: Listopad 03, 2011, 06:43:20 am »
Dzisiaj 3 listopada, imieniny Huberta, święto myśliwych :) Tak więc najlepszego wszystkim hunterom :]

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #957 dnia: Listopad 03, 2011, 07:15:56 am »
Witam,ja też dopisuję się do życzeń.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #958 dnia: Listopad 03, 2011, 08:09:08 am »
zaczynaliście wątek od poważnej rozmowy i pomysłach a skończyliście na polityce i użalaniu że nawet wiewióreczki (zresztą nie występującej w Polsce)  nie wolno

Jest w tym stwierdzeniu sporo racji.
Dyskusje na forach, w tym i na naszym, często wymykają się w stronę totalnego surrealizmu  :-[,...bo w poszczególnych wątkach pisują nie koniecznie poważnie zainteresowani danym tematem. Dlatego by włączyć się rzeczowo,...trzeba uruchomić aktywny filtr...ignorujący narcystyczne popisy i dygresje.
Pozdrawiam. 
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 09:12:04 am wysłana przez Piotr Kociołek »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #959 dnia: Listopad 03, 2011, 08:29:01 am »
Ja mam na drugie Hubert i dziękuję ;)
Piotrze słuszna uwaga.
Ale @Piaście coś się ruszyło ja osobiście jestem w podziwie dla chłopaków, ile dokonali i jak to poszło w ciągu roku do przodu
i życzę wszystkim myśliwym w dniu ich patrona samych roztropnych decyzji przy zwalnianiu spustu (zarówno przy cięciwie jak i w kabłąku), by Bór im darzył (zwłaszcza Komorowski jednym podpisem) oraz Św. Hubert wraz z Eustachym krzyżował tylko ścieżki prawdziwych i etycznych myśliwych z najpiekniejszymi zwierzętami oraz chłodził rozgrzane głowy kolegów na forum.
Darz Bór wszystkim
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 08:38:22 am wysłana przez dany »
Sage 35#