Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390168 razy)

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #915 dnia: Październik 13, 2011, 11:51:53 am »
Tak troszeczkę z innej beczki:
Niedawno rozmawiałem ze znajomym, jak się okazało myśliwym, który po moich krótkich wywodach (czysto teoretycznych :)) na temat celności/odległości i sposobu oddania strzału podczas polowania z łukiem typu recurve stwierdził tylko: "Kurwa, to jest dopiero sztuka!". I ma trochę nadwagi... :)
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #916 dnia: Październik 14, 2011, 08:22:01 am »
Tak troszeczkę z innej beczki:
Niedawno rozmawiałem ze znajomym, jak się okazało myśliwym, który po moich krótkich wywodach (czysto teoretycznych :)) na temat celności/odległości i sposobu oddania strzału podczas polowania z łukiem typu recurve stwierdził tylko: "Kurwa, to jest dopiero sztuka!". I ma trochę nadwagi... :)
przepraszam ale nie zrozumiałem związku sztuki z nadwagą :)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #917 dnia: Październik 14, 2011, 08:27:05 am »
Myślistwo trzeba mieć we krwi:
http://www.youtube.com/watch?v=DChVFKddPfo
aaaaa ten film to rewelacja, po prostu czysta kwintesencja rasy zwanej bokserem,
sam jestem w posiadaniu przedstawicielki tej rasy i byłem naocznym świadkiem jak szarak przemknął obok niej w odległości dwóch metrów a ona wcale nie zareagowała, najprawdopodobniej go nie zauważyła o wystawieniu nie wspomnę,
te psy mają po prostu ZEROWY INSTYNKT ŁOWIECKI, wyprowadzam je na trawkę (wraz z buldogiem angielskim) gdzie koegzystują ze stadem dzikich miejskich kaczek i do głowy im nie przyjdzie ich ganiać. Jedynie buldog minimalnie reaguje na koty.
Piękny film ! Naprawdę.


majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #918 dnia: Październik 14, 2011, 10:07:20 am »
wspaniały filmik, sama kwintesencja polskiego myślistwa,pozdrawiam
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #919 dnia: Październik 14, 2011, 06:08:12 pm »
wspaniały filmik, sama kwintesencja polskiego myślistwa,pozdrawiam
boxer to niemiecka rasa :)

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #920 dnia: Październik 14, 2011, 06:45:17 pm »
TYLKO CZŁOWIEK ZABIJA-BO LUBI, A, ZWIERZĘ TYLKO GDY MUSI. Polujmy więc bez krwawo, wy wszyscy Polscy bowhunterzy nawet nie macie pojęcia o uśmiercaniu zwierzą , zapewniam -żadna przyjemność, nie wspominając o szacunku dla pozyskanego zwierza, człowiek który zabija zwierzęta lekką ręką, musi być rzeźnikiem albo chorym elementem społeczeństwa.Wielu myśliwych należy pozbawić broni i dać im łopaty, jak nie upolują zwierza,to szukają bezpańskich psów w pobliżu lasu.3D. tak poluje człowiek rozumny dwudziestego pierwszego wieku. Złowioną rybę traktuję z szacunkiem.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

_michaś

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #921 dnia: Październik 14, 2011, 07:55:13 pm »
TYLKO CZŁOWIEK ZABIJA-BO LUBI, A, ZWIERZĘ TYLKO GDY MUSI.
Mój kot zabija myszy dla przyjemności. Miskę ma zazwyczaj pełną i nie musi.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #922 dnia: Październik 14, 2011, 08:41:31 pm »
oczywiście pełną miskę Mysz,bo musi jeść,a nie dane mu hodować ,by nie musiał zabijać,to proste.I CO  :-[.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #923 dnia: Październik 14, 2011, 09:54:34 pm »
Tak troszeczkę z innej beczki:
Niedawno rozmawiałem ze znajomym, jak się okazało myśliwym, który po moich krótkich wywodach (czysto teoretycznych :)) na temat celności/odległości i sposobu oddania strzału podczas polowania z łukiem typu recurve stwierdził tylko: "Kurwa, to jest dopiero sztuka!". I ma trochę nadwagi... :)
przepraszam ale nie zrozumiałem związku sztuki z nadwagą :)


Dlatego na samym początku zaistniał niewinny napis: "Tak troszeczkę z innej beczki" ;)
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #924 dnia: Październik 14, 2011, 09:58:06 pm »
TYLKO CZŁOWIEK ZABIJA-BO LUBI, A, ZWIERZĘ TYLKO GDY MUSI.
Mój kot zabija myszy dla przyjemności. Miskę ma zazwyczaj pełną i nie musi.

Choć nie mam kota, wyjaśniono mi to kiedyś - kotka chowająca młode zabija i pozwala zabijać w celach edukacyjnych, kot/kotka bez młodych mająca co żreć zabija w podzięce (lub w "podzięce" - koledze kocur wkładał zdechłe myszy do butów...)
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #925 dnia: Październik 14, 2011, 10:32:22 pm »
 :D :D :D
Jakiś tam łuczek jest .....

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #926 dnia: Październik 15, 2011, 09:20:55 am »
Witam, chciałbym zobaczyć minę kolegi joopsy,jak puszcza 3.nie celne strzały a łoś nadal krwawi,i zasuwa do pana joopsy po jego duszę, bo jego spaczony umysł do niczego mu się nie przyda. nie trafił bo źle widział go na 25m.na szerokich preriach.taki myśliwy,z takim usposobieniem,musi zostać pozbawiony prawa polowania,a nawet szkolnej legitymacji ZSMP.JEŚLI JĄ POSIADA,LUB WIE CO TO OZNACZA. przemądrzałość kolegi i arogancja na tak poważny temat dyskwalifikuje go ze środowiska bowhunterów.Kolego bez urazy poczytaj Etykę Łowiecką. Przez takich ludzi długo w Polsce nie dojdzie do legalizacji amatorów bowhunterów, A sam uważam że w każdym kole łowieckim powinno być trzech łuczników,powodów na to mam kilka,lecz muszą być to ludzie specjalnie przefiltrowani moralnie i psychicznie.TO JEST TYLKO MOJE ZDANIE,I PROSZĘ NIE DOCINAJMY SOBIE,LECZ DZIELMY WIEDZĄ I SZACUNKIEM. Michał.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2011, 12:15:52 pm wysłana przez majdanek66 »
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Ziemowit Tokarski

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #927 dnia: Październik 15, 2011, 10:47:23 pm »
Kolego Michale alias majdanek66, zapraszam Cię uprzejmie na warsztaty organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Myślistwa Łuczniczego - PBA w dniach 21-23 października br. w Brennej. Warsztaty są nieodpłatne. Szczegółowy program oraz informacje organizacyjne w linku poniżej :
http://www.forumlucznicze.pl/tematy-związane-z-techniką-strzelania/warsztaty-pba-t2828.60.html
Będziemy mieli okazję na wzajemne poznanie, wymianę doświadczeń, poglądów etc.
Z chęcią oraz należytą uwagą wysłuchamy także Twoich pomysłów na organizację bowhuntingu w Polsce. Mam nadzieję, iż drobna różnica zdań pomiędzy Tobą a naszym Kolegą Joopsa nie odwiedzie Cię od przyjęcia niniejszego zaproszenia. Byłby to dla nas zaszczyt, gdybyś zechciał poznać nasze środowisko z perspektywy rzeczywistości realnej - a nie jedynie wirtualnej - która częstokroć nie odzwierciedla prawdziwej natury rzeczy. Mając powyższe na względzie, raz jeszcze  uprzejmie zapraszam.
BEAR CARNAGE 70 #
VIPER PREDATOR MICROTUNE
QAD ULTRA REST HDX
A/C/C PRO HUNTING 300
TRUBALL LOOP MASTER

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #928 dnia: Październik 16, 2011, 10:06:36 am »
Witam was serdecznie,z wielkim zaszczytem przyjmuję zaproszenie na warsztaty,postaram się zagospodarować czas,nasze poglądy są podobne zapewniam was,jak joopsa napisał-Świat byłby straszliwie nudny, gdyby się wszyscy ze sobą zgadzali w każdej sprawie.Bardzo mi miło koledzy że przyjęliście mnie mimo mej ostatniej wypowiedzi,lecz nie do końca zrozumieliście mój pogląd na temat polowania z łukiem,cieszy mnie również fakt że jesteście ludźmi inteligentnymi-na pewno będziecie dobrymi bowhunterami, pierwszymi w Polsce którzy z takim  zaangażowaniem przecierają szlak utarty cierniami,jakim jest nasze chore prawo.Miło mi będzie poznać was osobiście przy kulturalnej dyskusji,podpartej strzałą-do tarczy, pełnym dzbanem przedniego piwa, mam sporo propozycji w tym temacie. Proszę o wyrozumiałość gdybym nie mógł się stawić,może to być przyczyna zdrowotna-bezsenność przewlekła-straszna choroba. mogę podać swój numer, w razie potrzeby wstępnej znajomości. pozdrawiam Michał.  proszę abyśmy na tym forum nie używali terminu typu ZABIJANIE.-, LECZ POZYSKANIE TUSZY.  ciekawe ilu z was zje ze mną surową wątrubkę  ;D, ;D, na poważnie.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #929 dnia: Październik 16, 2011, 01:55:08 pm »
Michał-zabierz tej wątr(Ó)bki duuużo, bo wszyscy chętnie z Tobą zjemy taki przysmak! ;)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.