Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390052 razy)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #885 dnia: Styczeń 11, 2011, 06:20:40 pm »
TO zwierze jakoś mało czujne, mam nadzieję, że nie było tresowane.
Bo jak się mylę to Panowie zamiast na polowanie do lasu to może lepiej do rzeźni.
Tam się nastrzelacie do woli , a i pieniążków zaoszczędzicie.

Jestem troszkę złośliwy - przepraszam, ale jacyś pseudomyśliwi włąśnie koszą sarernki nieopodal mojego domu.

Pozdrawiam z nadzieją, że wasz wątek zajmie kolejne strony bezowocnych wymian zdań, poglądów i planów.
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #886 dnia: Styczeń 11, 2011, 09:30:46 pm »


Jestem troszkę złośliwy - przepraszam, ale jacyś pseudomyśliwi włąśnie koszą sarernki nieopodal mojego domu.

 

tomo a kto ma wykonać plan odstrzału? okres polowania na kozy kończy się w połowie stycznia. Za każdą nieodstrzeloną zgodnie z planem sztukę musieliby zapłacić z kasy koła za szkody w uprawach leśnych.
Uważam, że lepiej wydawać pieniądze zarobione na sprzedaży tusz np. na reintrodukcję zająca czy kuropatwy niż tracić kasę z powodu niewykonanego planu...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 09:33:14 pm wysłana przez MarcinS »

juziu13

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #887 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:24:45 pm »
Nie jestem wegetarianinem. Mój skromny post miał sprowokować dyskusję na temat zabijania zwierząt a więc nad polowaniem. Reagując na wypowiedzi Kolegów wszystkim tym,którzy bardzo stanowczo opowiadają się za udziałem w polowaniu zadaję pytanie : czy widzieli strzelone zwierzę walczące resztką sił ze śmiercią? Oczywiście nie mówimy tu o filmikach, które nawet w 10 procentach nie oddają grozy sytuacji. Nie jestem ani twardogłowym ani fanatykiem i zdaję sobie sprawę- bowhunting prędzej czy później zawita i do nas. Dziwi mnie natomiast parcie by już w tej chwili chwytać łuk i strzelać! O przygotowaniu do takiej łowieckiej przygody jakoś nikt nie wspominał. Myślę również,że nie należy zrażać do siebie lufiarzy a wręcz przeciwnie zapraszać na nasze strzelania, pokazywać możliwości naszych pięknych łuków i rozmawiać rozmawiać i rozmawiać! Dlaczego pisałem o rzeźnikach? Bo denerwują minie pseudo-myśliwi , którzy idą do lasu by zabić za wszelką cenę a nie polować!
juziu13 :(

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #888 dnia: Styczeń 12, 2011, 10:00:32 pm »
Większość z nas wie na co się decyduje,i jest to kwestia własnego sumienia i poczucia estetyki,o etyce a więc o tym czy ktoś jest rzeźnikiem czy nie, nie decyduje rodzaj broni, o przygotowaniu do tego rodzaju polowania wspomniano wielokrotnie od kiedy istnieje wątek czyli od 2008,a większość z tu obecnych,i zainteresowanych to zawodnicy,którzy strzelać zaczęli na długo przed zawiązaniem tego tematu.

Przeczytaj wątek od dechy do dechy,potem zorientuj się czym jest 3D,potem chwilę się zastanów,i może zmienisz zdanie/skorygujesz post,...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 10:04:11 pm wysłana przez Świstak »
Samick Woodsman 50#

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #889 dnia: Styczeń 12, 2011, 10:05:28 pm »
...Bo denerwują minie pseudo-myśliwi , którzy idą do lasu by zabić za wszelką cenę a nie polować!
Dobrze to ująłeś... mnie też tacy denerwują. I podejrzewam, że innych kolegów również. Polowanie to doprowadzanie do sytuacji "mam cię". I już. A dalej? sprawa prosta, mam ochotę na dziczyznę - strzelam. Nie mam ochoty - strzelam migawką aparatu. To dla mnie jest polowanie.
Jednakże oprócz tego, łowiectwo to hodowla i leśna gospodarka fauną, plany odstrzałów, selekcja zdrowotna, zwalczanie szkodników i plag. Reasumując to też pewien rodzaj bardzo pożytecznej służby.  Z tym, że od tych aspektów powinni być zawodowcy.

Ja natomiast nie nadawałbym się na łowcę - który idąc do lasu myśli o wykonaniu planu... bo inaczej będzie płacił za szkody ze swojego portfela...Brr! to nie dla mnie. Na szczęście ten model nie funkcjonuje wszędzie na świecie.
Ostatnio czytam korespondencję kolegi myśliwego z Kanady,...który jest bardzo zdziwiony że polscy myśliwi odpowiadają za siły natury. "To tak jakby narciarzy karać za większy lub mniejszy opad śniegu"...(to jego porównanie). Ktoś po prostu znalazł sobie w myśliwych ofiarnego koziołka i zatyka nimi gębę rolnikom domagającym się odszkodowań. Wielu nawet nie zastanowi się jakie to kuriozum.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2011, 10:09:05 pm wysłana przez PK »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #890 dnia: Styczeń 12, 2011, 10:14:50 pm »
@ juziu
jeżeli chcesz się skarżyć na nieetyczne polowania to pomyliłeś fora.
powinieneś napisać na http://www.lowiecki.pl/index.php lub inne tego typu tematyczne.
bo to właśnie najwięcej braku szacunku do zwierzyny jest wśród myśliwych (mięsiarzy) lufowych.
a powiedz mi... jak nie teraz to kiedy?
teraz jest właśnie szansa aby łuk wprowadzić do urządzeń łowieckich i trzeba to wykorzystać.
ty myślisz że nagle ludzie zaczną brać łuki i gonić do lasu po dziczyznę?
bo ja w to wątpię. nie można jednak bronić tego osobom, które będą do tego wyszkolone i miały odpowiednie świadectwa upoważniające do tego typu polowań.
ja na przykład chciałbym popolować z łukiem zanim się zestarzeję ;)
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #891 dnia: Styczeń 12, 2011, 10:15:54 pm »
@PK
Piotrze temat odszkodowań i tego z czyjej kieszeni powinny być wypłacane ciągnie się od lat. Zwierzyna jest własnością skarbu państwa a za szkody płacą myśliwi... Niestety tak jest to u nas skonstruowane...

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #892 dnia: Styczeń 12, 2011, 11:02:12 pm »
... Niestety tak jest to u nas skonstruowane...

 :-\ Wiem Marcin...dlatego wskazuję na taki paradoks.
Państwo zachowuje się z wielkim tupetem i feudalną bezczelnością: Zwierz mój, ale za to co mu do łba strzeli, niech w całości odpowiada i płaci wynajęty przeze mnie - opiekun zwierza. A ja mu za to, łaskawie pozwalam za pół-darmo zwierza potarmosić... A okazuje się, że opiekun to nie zawodowiec, tylko sobotnio-niedzielny rekreant, więc zwierz od poniedziałku do piątku i tak robi co i gdzie chce...
A "poszkodowani" zacierają kosmate łapki  :P- bo szkody na 100% będą i odszkodowanie się należy. Mądre to ?
Prawdziwe, groźne szkody w rolnictwie - wyrządza obecnie kapryśna aura a nie fauna leśna (ja bym obciążył meteorologów... :D).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 06:12:18 pm wysłana przez PK »

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #893 dnia: Maj 26, 2011, 12:18:31 am »
Celowo odświeżam wątek inicjalny o myślistwie łuczniczym, bo jest w nagłówku ciekawa ankieta... ;D z pokaźną grupką zapalonych, przyszłych bowhunterów.
To był czas fantazjowania i zbierania motywacji,...teraz jest czas działania i deklaracji. Gdzie są ci gotowi współtworzyć polski bowhunting ?  :) bo "słowo się rzekło i...kobyłka u płota".
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 12:23:17 am wysłana przez PK »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #894 dnia: Maj 26, 2011, 09:58:09 pm »

Prawdopodobnie tam gdzie byli dwa lata temu,niektórzy być może zeszli już z tego padołu,na suchoty lub przejechani przez tramwaj,to był czas kiedy miałem więcej czasu, pieniędzy,i chęci,,...teraz jest czas dbania o własne stado,inny rodzaj atawizmu,chęć polowania zastępuje mi czas poświęcony na zarabianie pieniędzy,które wymieniam na dobra materialne,dla polepszenia bytu swojego stada,tak jest ten nasz świat zorganizowany,... z całym szacunkiem dla waszej Piotrze,Adamie,Piotrze,i innych pracy,i CELOWO o tym piszę,bo trochę ucierpiała moja ambicja.











Samick Woodsman 50#

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #895 dnia: Maj 26, 2011, 10:03:02 pm »
Własne stado...jest ważniejsze. Masz rację. Mam nadzieję, że jak już je doprowadzisz w bezpieczną okolicę...dołączysz kiedyś do nas. Pozdrawiam.
 :)

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #896 dnia: Czerwiec 01, 2011, 08:50:20 am »
Odwieczny problem myśliwego-łucznika: szybsza czy cięższa strzała...?
http://archeryreport.com/2011/05/heavy-light-arrows-downrange-speed-power-part-iii/
Pierwsza dopada znienacka krótszą drogą, druga leci i leci...ale skutecznie razi.
Test (pod zamieszczonym linkiem), pokazujący parametry dla dwóch skrajnych strzał: bardzo lekkiej(326grs) i bardzo ciężkiej(580grs),... demonstruje, że po 20 yardach lotu - strzała cięższa traci mniej prędkości, niż strzała lekka. Z kolei ubytek energii kinetycznej jest odwrotny,...strzała ciężka traci jej więcej niż strzała lekka.
Wniosek...wg mnie taki, że recepta na dobrą strzałę myśliwską...czyli odpowiednio ciężką, ale i bardzo szybką - leży gdzieś po środku.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 03:28:57 pm wysłana przez PK »

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #897 dnia: Czerwiec 14, 2011, 02:18:23 pm »
W czerwcowym numerze Braci Łowieckiej jest notka na około pół strony o PBA dodatkowo opatrzona zdjęciem naszego Kolegi z forum  :)

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #898 dnia: Czerwiec 28, 2011, 08:33:01 pm »
https://www.nockontv.com/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=1&Itemid=56

...jeśli ktoś posiada umiejętność czytania w j.ang. ...lub internetowy translator,... to polecam te artykuły John'a Dudley'a...o łukach, strzałach, łucznictwie tarczowym, terenowym...i jego największej pasji - bowhuntingu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 10:36:34 pm wysłana przez PK »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #899 dnia: Lipiec 05, 2011, 10:22:05 am »
http://www.youtube.com/watch?v=HvtvBMgtnS0

ciekawy film są dwie części.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???