Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390086 razy)

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #870 dnia: Styczeń 10, 2011, 03:50:57 pm »
możemy przyjąć że się nie da,i odpuścić,możemy przyjąć że "po bożemu się nie da",i spróbować inaczej,ale drażni mnie to że cała rzesza obserwatorów neguje celowość dyskusji,bo odkąd ludzie opuścili afrykę rozwój cywilizacyjny opierał się na wymianie informacji,dziś jednym z narzędzi jest internet,...

możemy każdy z osobna,mamy do tego prawo pisać petycje,ale są tu różni ludzie są tacy którzy wiedzą jak napisać,inni gdzie z tym pójść,jeszcze inni jakich argumentów użyć w dyskusji na wyższym szczeblu,stąd konieczność wymiany doświadczeń,i pomysłów,i dziwi mnie fakt że kogoś to dziwi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 04:00:35 pm wysłana przez Świstak »
Samick Woodsman 50#

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #871 dnia: Styczeń 10, 2011, 03:54:40 pm »
Świstaku,
Po niedawnym spotkaniu w Jaworzu pełen entuzjazmu dzwoniłem do naszego wspólnego znajomego M. (niegdysiejszego pracownika zarządu PZŁ  - uwaga dla czytających), który niestety nie mógł tam z nami być - dzwoniłem zdać relację, pełen optymizmu i chęci podzielenia się planami na przyszłość.

Jego zdaniem próba zrobienia czegokolwiek bez poparcia wysoko postawionej w PZŁ grupy lobbującej u prezesa czy zarządu raczej ma marne szanse powodzenia. Nie będę się rozwodził tutaj dlaczego, bo zdaje się, że w tej dyskusji PZŁ stał się elementem niegodnym uwagi i zupełnie nieistotnym a z drugiej strony myślę, że najlepiej omówicie sobie to przy okazji wspólnego spotkania.

Tak między Bogiem a prawdą, to ciekawi mnie, jakie jest stanowisko zarządu PZŁ. Ktoś wie...?

Ponadto na spotkaniu, o którym piszę podjęliśmy wspólnie jakąś koncepcję dalszych działań. Od tamtego czasu ja nie widzę konsekwentnego realizowania zamierzeń - chyba, że z jakichś przyczyn uznany zostałem za osobę niegodną i najzwyczajniej w świecie grupa mnie zlewa i jednak dalej się realizuje.

Parafrazując Twoje słowa z tej "esencji" kawy zostały jakieś popłuczyny, a wątek przypomina stosunek przerywany chwilami jednostkowych uniesień chęci jakichkolwiek działań. Resztę można nazwać tak "bierny, mierny ale wierny"... a miernota gorsza od niczego.

Sorry za gorzkie słowa, ale tak to widzę.

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #872 dnia: Styczeń 10, 2011, 04:01:44 pm »
... bo zdaje się, że w tej dyskusji PZŁ stał się elementem niegodnym uwagi i zupełnie nieistotnym...
skąd taki wniosek?

...a wątek przypomina stosunek przerywany...
Michał spokojnie... :o.
3D to dla Ciebie masturbacja,... dyskusja o bowhuntingu - to stosunek przerywany ?
Mam propozycję, ...zamiast męczyć się tu z nami ględzącymi "trzy po trzy", zalegalizuj bowhunting w Polsce. Wiemy, że potrafisz  ;).

...ale drażni mnie to że cała rzesza obserwatorów neguje celowość dyskusji...
mnie też  :-\ 
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 07:50:45 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #873 dnia: Styczeń 10, 2011, 07:20:57 pm »
Michał spokojnie... :o.
3D to dla Ciebie masturbacja,... dyskusja o bowhuntingu - to stosunek przerywany ?
Mam propozycję, ...zamiast męczyć się tu z nami ględzącymi "trzy po trzy", zalegalizuj bowhunting w Polsce. Wiemy, że potrafisz  ;)
Zaiste, taka dyskusja byłaby dla mnie męcząca.

Pozdrawiam i mimo wszystko powodzenia życzę...

P.S.
"Physics is to mathematics as sex is to masturbation" Richard Feynman
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 10:03:25 pm wysłana przez @(o.o)@ »

juziu13

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #874 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:44:21 am »
Patrząc na diagram zadaję sobie pytanie:czy bieda i brak pożywienia czy też chęć zabijania żywej istoty i czerpania przyjemności z przyglądania się jej śmierci jest pobudką określenia się -"zdecydowanie tak, chcę polować"!Kocham sport ale to ze sportem nie ma nic wspólnego, to tylko inna forma zawodu rzeźnik. Z całym szacunkiem bo i owszem zawód jak każdy inny potrzebny a zapach krwi ,rytuały łowieckie to tylko przykrywka i cała otoczka, to tylko jak już wspomniałem inna forma zawodu rzeźnik. Różnica? Jeden robi to bo to jego zawód i sposób na zarabianie pieniędzy, drugi chce być  rzeźnikiem bo mu to sprawia wielką frajdę i jeszcze płaci za możliwość wykonywania tego zawodu!
Jeśli kogoś uraziłem to najmocniej przepraszam ,nie było bowiem moją intencją obrażanie kogokolwiek ani też dyskryminowanie zawodu rzeźnik, wyraziłem jedynie swoje zdanie. :(
juziu13

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #875 dnia: Styczeń 11, 2011, 11:50:31 am »
...czy bieda i brak pożywienia czy też chęć zabijania żywej istoty i czerpania przyjemności z przyglądania się jej śmierci jest pobudką określenia się -"zdecydowanie tak, chcę polować"!

Tak... to problem na bardzo obszerną dyskusję, w zasadzie nie na przedmiotowy temat, tylko na temat polowania w ogóle.

Osobisty, dobrowolny udział człowieka w polowaniu - czyli w odwiecznej grze z leśnym zwierzem - to naturalny atawizm istoty mięsożernej, drzemiący w każdym zdrowym Homo Sapiens. Nieprzyzwoicie - gdy w tej grze tylko jedna ze stron ma szanse i polowanie zamienia się w ubój.

Dzisiaj już są tacy dla których czerwona i intensywnie aromatyczna dziczyzna jest niesmaczna i obrzydliwa...w porównaniu z ledwo-różową, ociekającą wędliną z próżniowego, foliowego worka. Niektóre maluchy już nie kojarzą mleka z wydzieliną krowy, a gdy im to uświadomić - krzywią się z niesmakiem.
 
Za jakieś 500 lat być może - niektórzy będą się zastanawiać cóż to za niezrozumiała, prymitywna chuć (a może bieda?) - każe niektórym uprawiać arcy-niehigieniczny sex bezpośredni, w czasie gdy dostępne są równie przyjemne, cybernetyczne, zdalne i bezpieczne formy, a dzieci i tak przecież powstają w probówkach  :D
.

Cywilizacja cywilizacją, ale...nie dajmy się zwariować i szanujmy u siebie normalność  :).

Pozdrawiam    



« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 12:57:24 pm wysłana przez PK »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #876 dnia: Styczeń 11, 2011, 01:13:46 pm »
Patrząc na diagram zadaję sobie pytanie:czy bieda i brak pożywienia czy też chęć zabijania żywej istoty i czerpania przyjemności z przyglądania się jej śmierci jest pobudką określenia się -"zdecydowanie tak, chcę polować"!Kocham sport ale to ze sportem nie ma nic wspólnego, to tylko inna forma zawodu rzeźnik. Z całym szacunkiem bo i owszem zawód jak każdy inny potrzebny a zapach krwi ,rytuały łowieckie to tylko przykrywka i cała otoczka, to tylko jak już wspomniałem inna forma zawodu rzeźnik. Różnica? Jeden robi to bo to jego zawód i sposób na zarabianie pieniędzy, drugi chce być  rzeźnikiem bo mu to sprawia wielką frajdę i jeszcze płaci za możliwość wykonywania tego zawodu!
Jeśli kogoś uraziłem to najmocniej przepraszam ,nie było bowiem moją intencją obrażanie kogokolwiek ani też dyskryminowanie zawodu rzeźnik, wyraziłem jedynie swoje zdanie. :(
juziu13
rozumiem że kolega wegetarianin;)
PK zwrócił uwagę na bardzo ciekawą i oczywistą rzecz - mianowicie w rzeźni zwierzak nie ma żadnych szans natomiast w lesie jak najbardziej, czasem nawet (jak pokazuje praktyka) większe niż myśliwy.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

R

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #877 dnia: Styczeń 11, 2011, 02:13:17 pm »
Osobisty, dobrowolny udział człowieka w polowaniu - czyli w odwiecznej grze z leśnym zwierzem - to naturalny atawizm istoty mięsożernej, drzemiący w każdym zdrowym Homo Sapiens. Nieprzyzwoicie - gdy w tej grze tylko jedna ze stron ma szanse i polowanie zamienia się w ubój.

Cywilizacja cywilizacją, ale...nie dajmy się zwariować i szanujmy u siebie normalność  :).
 

Czy na tym filmiku przedstawiono "grę z leśnym zwierzęciem" chodzi o bieg tego gołego "pana"
I jeśli to jest ta normalność zdrowego Homo Sapiens to strach pomyśleć jak wygląda anormalność chorego Homo Sapiens
filmik - Pig Hunting Competition
http://www.youtube.com/watch?v=6DHprfL0Aek
 

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #878 dnia: Styczeń 11, 2011, 02:46:50 pm »
I jeśli to jest ta normalność zdrowego Homo Sapiens to strach pomyśleć jak wygląda anormalność chorego Homo Sapiens

Tak, masz rację - ten filmik to dobry przykład na nienormalność i wynaturzenie...w czym nieetyczny Homo Sapiens im dalej od natury... tym bardziej wśród stworzeń przoduje  :-[.

Nie ma ten film jednak żadnego związku z tym o czym rozmawiamy. Po pierwsze nie są to sceny z polowania, po drugie ...pastwienie się nad upolowaną zwierzyną, lub używanie ciał upolowanych zwierząt dla celów rozrywkowych - to najjaskrawsze zdeptanie elementarnej etyki łowieckiej, którą ukształtowały tysiąclecia współistnienia człowieka z przyrodą.

Przykładów do czego zdolny jest człowiek w swojej prze-cywilizowanej czyli prymitywnej i psychopatycznej postaci, mamy wiele, w każdej dziedzinie... i dla podobnych filmików moglibyśmy zapewne stworzyć nie tylko osobny wątek, ale i całe, dedykowane forum  :-\.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 03:42:45 pm wysłana przez PK »

R

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #879 dnia: Styczeń 11, 2011, 03:09:36 pm »
Filmik  Hog hunting Hog fight,Bloody!!! Mathews Bows, Ken Reed Productions
http://www.youtube.com/watch?v=M8TgPtnWjE0

Czy ci "panowie" kultywują  "etykę łowiecką"  czy odwrotnie to jest polująca gawiedź.
Czy może to są rzeźnicy którzy wykonują swoja "robotę" za pomocą innego narzędzia.


R

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #880 dnia: Styczeń 11, 2011, 04:19:10 pm »
Ok skoro nie widać związku z dyskusją "łuk w łowiectwie" to chyba rzeczywiste nie ma sensu żebym się produkował. Po prostu tak jakoś spontanicznie zareagowałem na wpis  juziu13.
Pozdrawiam

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #881 dnia: Styczeń 11, 2011, 04:51:44 pm »
Ok skoro nie widać związku z dyskusją "łuk w łowiectwie" to chyba rzeczywiste nie ma sensu żebym się produkował. Po prostu tak jakoś spontanicznie zareagowałem na wpis  juziu13.
Pozdrawiam
to nie ma nic wspólnego z łowiectwem,z łucznictwem niewiele,z bowhuntingiem nic,a z etyką jeszcze mniej,to jedno a drugie jeśli komuś śmierdzi ten wątek,nie musi go czytać,ani pisać o czymś co zna wyłącznie z you tube
@R czy to przypadek że z setek tematów wybierasz właśnie ten i w pierwszych trzech postach udowadniasz nam jakimi to jesteśmy barbarzyńcami poprzez samą chęć polowania?co cię boli?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 05:03:42 pm wysłana przez Świstak »
Samick Woodsman 50#

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #882 dnia: Styczeń 11, 2011, 05:19:45 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=hZ_rKjeNYhM

np. "to" jakoś z BowHunting'iem mnie się nie kojarzy...

aha jeszcze to:
http://www.youtube.com/watch?v=qudgENzq7cg&feature=related
mina faceta po trzecim strzale mówi wszytko :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 05:52:10 pm wysłana przez forlorn »
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #883 dnia: Styczeń 11, 2011, 05:30:21 pm »
''Ta treść może zawierać materiał oznaczony przez społeczność użytkowników YouTube jako nieodpowiedni dla niektórych użytkowników.''


to mi się podoba najbardziej:)
zdanie warte wykorzystania jako podtytuł wątku,...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 05:33:19 pm wysłana przez Świstak »
Samick Woodsman 50#

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #884 dnia: Styczeń 11, 2011, 06:11:33 pm »


aha jeszcze to:
http://www.youtube.com/watch?v=qudgENzq7cg&feature=related
mina faceta po trzecim strzale mówi wszytko :D
zbędny był drugi strzał, tylko facet popaprany jakiś,myślał że strzała ma przewrócić bizona,nie udało się za pierwszym razem, to do skutku?!...,dobrze że miał tylko trzy,...
normalnych filmów nikt nie znalazł?szkoda,...
Samick Woodsman 50#