Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390197 razy)

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #765 dnia: Październik 14, 2010, 11:32:43 am »
...Idę o zakład, że niejeden z nich zrobił okrągłe oczy, że zamiast groźby rozliczenia za dokonane zbrodnie ktoś proponuje im usiąść do okrągłego stołu i pozostać u władzy. Rezultat był zupełnie "Polski" w tym względzie. Najpierw nieudolne rządy Mazowieckiego, potem dymisja rządu Olszewskiego, Wałek okazał się być Bolkiem...[/size]

Zgadzam się z tym spostrzeżeniem w zupełności,...z tym, że ten temat to dość rozwojowy, niełuczniczy off-topic, więc nie fair byłoby go kontynuować tutaj.  
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 12:07:43 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #766 dnia: Październik 14, 2010, 11:41:06 am »
Zgadzam się z tym spostrzeżeniem w zupełności,...z tym, że ten temat to dość rozwojowy, niełuczniczy off-topic, więc nie fair byłoby go kontynuować.  
Masz rację :) Reasumując - lewacki liberalizm, na jakim jako społeczeństwo się wzorujemy niestety uczy dbałości ludzi o ich własną rzyć a poza nią nic nie istnieje. Z taką mentalnością ciężko oczekiwać, że ludzie będą się udzielać w "czynie społecznym"...

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #767 dnia: Październik 14, 2010, 11:44:21 am »
... lewacki liberalizm, na jakim jako społeczeństwo się wzorujemy...
Precyzując... na jakim wzorują się poprawne politycznie środowiska "opiniotwórcze"...Tfu!

A propos pomysłu z maszyną do rzutków... to widać, że trzeba będzie zaopatrzyć się w łuk refleksyjny, bo z bloczka ciężko się strzela do szybko-ruchomych celów... ;).
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 12:06:57 pm wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #768 dnia: Październik 14, 2010, 11:56:44 am »
Dokładnie Tak ja mam kilak łuków odpowiednich do takich strzelań używa sie do tego strzał spiralnie oklejonych piórkami N napisze nam więcej na ten temat ( mam nadzieję )
Pozdrawiam

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #769 dnia: Październik 14, 2010, 12:11:16 pm »
O zakupie hunterka 64" już dawno myślałem. Tylko, że mój naciąg to 32" na łuku tradycyjnym i tego standardowe huntery nie przeżyją. :(
Motek proponował mi Samicka Vernę jako odpowiedni łuk na moje łapska, ale z kolei Dawid twierdzi, że długo on u mnie raczej nie wytrzyma i w końcu i tak popęka. ;( Ech...

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #770 dnia: Październik 14, 2010, 04:29:55 pm »
używa sie do tego strzał spiralnie oklejonych piórkami

Widziałem na zdjęciach, że większość używa do ptasich polowań, tudzież treningu na rzutkach -  potężnych powierzchniowo, pierzastych lotek naklejonych po 5 na jeden promień, albo pierzastego kłębowiska o nazwie flu-flu.

[URL=www.fotosik.pl]

więcej tu:
http://www.trueflightfeathers.com/guide.htm
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 04:47:53 pm wysłana przez PK »

N

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #771 dnia: Październik 14, 2010, 04:50:33 pm »
Dokładnie Tak ja mam kilak łuków odpowiednich do takich strzelań używa sie do tego strzał spiralnie oklejonych piórkami N napisze nam więcej na ten temat ( mam nadzieję )
Pozdrawiam

 ;)

Adam myślał zapewne o strzałach typu "grypa-grypa".......to znaczy flu-flu ;D
To kolejna dziedzina która u nas nawet jeszcze nie raczkuje :) ... strzały tego typu mają olbrzymie(w porównaniu z "normalnymi" strzałami) lotki o równie olbrzymiej powierzchni przez co stabilizacja strzał jest natychmiastowa ... podobnie jak utrata prędkości; w zależności od siły naciągu i sprawności łuku zasięg strzału waha się od kilkunastu do trzydziestu paru metrów...co sprawia że w zasadzie nadają się jedynie do strzelania do celów unoszących się w powietrzu...
Usterzenie stawia tak znaczny opór powietrza, iż możliwe jest nawet użycie promieni o słabszym-względem siły naciągu- spinie...poza tym świetnie brzmią ;)
http://www.youtube.com/watch?v=OqTNw49nI8k&feature=related

Istnieją dwa główne typy "usterzeń"flu-flu(możliwości są nieograniczone) -

Pierwszy stanowi 5- 6 nieprzyciętych na wysokość piór i wklejonych "klasycznie" co 72*/ 60*


Drugi -trochę dziwniejszy(wygląda jak miotełka) to dwa (lub kilka) długie pióra które przykleja się spiralnie do promienia...


To prawda że bardziej kojarzą się z łukami tradycyjnymi
http://www.youtube.com/watch?v=7524unfkROo&feature=related
 ale to przecież nie reguła...
Strzelanie z łuku bloczkowego takimi strzałami do celów latających(albo zawieszonych na pewnej wysokości), mogłoby być interesujące...kolega Cypher znalazł kiedyś ciekawy filmik

http://www.liveleak.com/view?i=d2c_1246342015

Miłego dnia

PS
PK znów mnie ubiegłeś  :)
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 04:59:08 pm wysłana przez N »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #772 dnia: Październik 14, 2010, 05:49:59 pm »
A ja dla odmiany zobaczę jak takie strzały współpracują z bloczkiem :)
Pozdrawiam

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #773 dnia: Październik 14, 2010, 08:55:13 pm »
Jest jeszcze jeden, mniej glowny typ usterzenia... czeski  :D
U nich, na zawodach tradycyjnych bardzo czesto strzela sie do tzw. rzutkow.
Sposob prosty, tani, doskonale funkcjonalny - sam strzelam takimi flu-flukami i mam z tego ogromna frajde  :)

http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=80
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

Wilk

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #774 dnia: Październik 14, 2010, 09:07:19 pm »
W USA umiejętność strzelania do celu w powietrzu przydaje się nawet do bowfishingu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=vwMSy7xK218&feature=player_embedded

Odbiegając trochę od tematu rozmawiałem dzisiaj z moim dobrym kolegą myśliwym i powiedziałem mu o tym co przekazał nam kolega drwalhunter, że PZŁ jest bliski wprowadzenia w naszym kraju Bowhuntingu. Powiedział mi iż na pewno spotkamy się z zarzutem że łuk nie ma dostatecznej "energii powalania" (chyba tak się to nazywa) i powiem szczerze spotkałem się już paro krotnie z tym tematem między innymi na forach łowieckich. Chyba wcześniej nikt z nas nie analizował tego tematu ponieważ łuk tej energii nie posiada co jest oczywiste i zrozumiałe, musimy więc w razie spotkania z przedstawicielami PZŁow. umieć wyjaśnić iż śmierć zwierzyny w skutek trafienia strzałą myśliwską jest zupełnie inna niż w przypadku kuli z broni palnej. bardzo przydatny jest tutaj materiał zamieszczony na bowhunting. pl

Pozdrawiam i darz bór
Andrzej

PK

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #775 dnia: Październik 14, 2010, 10:13:46 pm »
Chyba wcześniej nikt z nas nie analizował tego tematu ponieważ łuk tej energii nie posiada...

Tak, ten "argument" wynika z tego, że wielu myśliwych (oponentów) nie może sobie wyobrazić faktu, że legalizacja łuku w łowiectwie musi odbyć się poprzez wprowadzenie do przepisów, odrębnych regulacji dla łuku...
...Broń Boże nie poprzez zawiłe zmiany czy uzupełnienia przepisów istniejących. W istniejących przepisach stoi jak byk...że wartość energetyczna pocisku ma być taka i taka...a strzale z łuku do niej daleko (bo jej działanie jest kompletnie inne).
Trzeba wyraźnie określić, że to co jest obecnie, nie dotyczy łuku, natomiast dla bowhuntingu wprowadza się to i to... Tak zresztą zrobiły kraje które bowhunting zalegalizowały. Nikt nie babrał się w zawiłe zmiany kilkunastu już funkcjonujacych ustaw i rozporządzeń wzajemnie się zazębiających z różnych dziedzin łowieckich i środowiskowych. Wprowadzono po prostu nowy regulamin polowań z łukiem... i po krzyku.       
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 08:41:27 am wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #776 dnia: Październik 15, 2010, 07:24:11 am »
A tak poważnie mowa o Michale Choczaju.
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 09:18:52 pm wysłana przez Adam Cymkiewicz »

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #777 dnia: Październik 16, 2010, 11:25:15 pm »
Na ubicie z broni palnej składa się kilka czynników. Ubicie z łuku to inna bajka.
Włodarze PZŁ to doskonale wiedzą i naprawdę nie są nastawieni na nie. To NIE jest głosem myśliwych teoretyków. Jeśli o tak wielką skuteczność im chodzi to dlaczego nie można używać celowników termowizyjnych i laserowych?
Przecież w warunkach nocnych były by skuteczniejsze a ponadto minimalizowały by ryzyko ranienia i pomyłki np dzika z żubrem.
Przeciw łukowi to głosy paru forumowych pieniaczy znających się na wszystkim. Nie ma co się tym przejmować a tylko swije robić.
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

Conan78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #778 dnia: Październik 22, 2010, 03:23:13 am »
Dla mnie polowanie z lukiem to czysta poezja. Popieram ta forme polowania w 100 %.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #779 dnia: Październik 22, 2010, 09:20:04 pm »
...a w Toruniu dzisiaj myśliwy zastrzelił 54 letnią kobietę.
Mimo, że nie podzielam pasji myśliwskiej to jednak myślę , że biorąc pod uwagę odległość z jakiej strzelają myśliwi z łuku w porównaniu ze strzelbą to szansa na taki wypadek
 jest mniejsza -przy łuku-bo tu byłaby odległość kilkadziesiąt metrów.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP