Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390101 razy)

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #570 dnia: Luty 01, 2010, 01:47:16 pm »
Z tym big archery distributor przesadził  ;D ale do rzeczy.
Trzeba zdecydować.
Ile jest osób zainteresowanych?
Może zamiast płacić w Niemczech zapłaćmy Juha za pobyt i zróbmy to na miejscu?  Tyle że to wakacje. Znając życie dzisiaj są chętni a lipiec/sierpień okaże się za każdy gdzieś wyjeżdża. Kasa na ewentualny jego pobyt musi być zdeponowana zanim powiemy mu: przyjeżdżaj co by nie robić z niego wariata  :)
Do tłumaczenia także się dorzucę.

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #571 dnia: Luty 01, 2010, 02:50:51 pm »
Jerome survival schule ma stałą bazę w Polsce i tu odbyłby się kurs,i egzamin ściślej w Rokitnie w zachodniopomorskim
Samick Woodsman 50#

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #572 dnia: Luty 01, 2010, 02:58:28 pm »
   
Official Ohio bowhunting safety course    Link to Ohio Division of Wildlife
Chapter 1: Introduction to Bowhunting Rozdział 1: Wprowadzenie do Bowhunting
Bowhunting and Its Benefits Bowhunting i jego zalety

Bowhunter with bow and arrow Bowhunting is the act of pursuing or taking wild game animals using a bow and arrow. Bowhunting jest czynnością wykonywania lub podejmowania zwierząt łownych pomocą łuku i strzał. This practice, however, is about more than the pursuit or killing of game. Ta praktyka jest jednak coś więcej niż prowadzenie lub zabicie gry. Even though providing meat for the table is a satisfying feat, there are many more benefits of bowhunting. Nawet na mięso dla tabeli spełniających wyczyn, jest o wiele więcej korzyści bowhunting.

    * Wildlife Management: Bowhunting is an effective wildlife management tool used to promote the growth of healthy animal populations and improve habitats, especially in areas overpopulated with deer and in places where modern firearms are restricted. Łowiectwa: Bowhunting jest skutecznym narzędziem zarządzania dziką fauną i florą wykorzystane do promowania zdrowego wzrostu populacji zwierząt i poprawy siedlisk, szczególnie w obszarach przeludnionych z sarny w miejscach, gdzie nowoczesny broni palnej są ograniczone.
    * Recreation: Bowhunting provides outdoor activities for more than three million Americans. Rekreacja: Bowhunting przewiduje zajęcia na świeżym powietrzu przez ponad trzy miliony Amerykanów.
    * Economic: Bowhunters contribute more than $13 billion per year to US retail sales. Ekonomiczne: Bowhunters przyczynić się ponad 13 mld USD rocznie do USA w sprzedaży detalicznej.
    * Aesthetic: Bowhunting experiences in the outdoors can be deeply satisfying. Estetyka: Bowhunting doświadczeń na zewnątrz może być głęboko satysfakcjonujące. Many hunters see bowhunting as a form of art. Wielu myśliwych patrz bowhunting jako formę sztuki.
    * Education: Bowhunting provides a lifetime of learning experiences. Wykształcenie: Bowhunting stanowi trwania doświadczeń edukacyjnych.
    * History: Bowhunting offers insights into history, cultural traditions, and the hunting heritage. Historia: Bowhunting oferuje wgląd do historii, tradycji kulturowych i dziedzictwa polowania.
    * Social: Bowhunting brings together people of all abilities and backgrounds. Społeczny: Bowhunting łączy ludzi o zróżnicowanych umiejętnościach i tła.
    * Therapeutic: Bowhunting offers an escape from the fast-paced and stressful demands of modern life. Terapeutycznych: Bowhunting oferuje uciec z dynamicznym i stresujące wymogami współczesnego życia.
    * Health: Wild game meat is healthier than domestic meat raised for human consumption. Zdrowie: Dziczyzna jest zdrowsze od mięsa domowych podniesiony do spożycia przez ludzi. Archery also provides year-round activity for individuals and families. Łucznictwo również przez cały rok działalności na rzecz osób i rodzin.

   
Ohio Division of Wildlife Ohio Division of Wildlife
Course Overview Przegląd kursu
Course Chapters Kurs rozdziałów
Get Certified Certyfikacja
Wildlife Glossary Słownik przyrodniczy
Bowhunting Resources Bowhunting Resources
< Back to Previous Page <Powrót do poprzedniej strony    Table of Contents Spis treści    Go to Next Page > Przejdź do następnej strony>
   
Official bowhunting safety course for Ohio bowhunters last modified: August 20, 2009 Bowhunting Dziennik kurs bezpieczeństwa bowhunters Ohio ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2009
Email Email Ohio Bowhunter Webmaster with questions or comments about this web site. z pytaniami i uwagami dotyczącymi tej witryny sieci web.
Questions? Pytania? Call Today's Bowhunter at 1-800-830-2268 Copyright ? 1998-2010 Today's Bowhunter and Kalkomey Enterprises, Inc. All rights reserved. Call Today's Bowhunter na 1-800-830-2268 Copyright ? 1998-2010 Dzisiejsze Bowhunter i Kalkomey Enterprises, Inc Wszelkie prawa zastrzeżone.
Review the Today's Bowhunter privacy policy . Przegląd Dzisiejsza polityka prywatności Bowhunter.    
Oryginalny tekst w języku: angielski
Social: Bowhunting brings together people of all abilities and backgrounds.
Zaproponuj lepsze tłumaczenie
Samick Woodsman 50#

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #573 dnia: Luty 01, 2010, 03:01:31 pm »
tak robi to tłumacz google, ch....to i owo,ale szybko i da się zrozumieć,testy układane są pod ten właśnie kurs internetowy pierwsze pytanie dla Oregonu-odpowiedź w tym tekście ;)
Samick Woodsman 50#

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #574 dnia: Luty 01, 2010, 03:12:29 pm »
Zapytałem J.Kylma, czy szkoła Jerome, działa w porozumieniu z EBA. Otrzymałem odpowiedź:

Piotr,
I just wrote to David too about the bowhunter education.
EBA is using the International Bowhunter Education Program IBEP. I checked the web page of the German/Polish man and there was nothing about bowhunting, so I'm afraid that he would sell you a seminar that has nothing to do with real bowhunting and official bowhunter education.
Be sure to use the official IBEP program. IBEP is the only real international education. This is mandatory in some countries and voluntary in many others. Some countries may have their own bowhunter education, but they normally accept the IBEP if a foreigner wants to hunt there.
Only sertified IBEP instructors can use this program. I am a Master Instructor (since 1992), so I have the right to educate new Instructors as well. The students will get a Certified Bowhunter card after completing the 2 day class and a written test. The test is not too demanding. So if one attends the class and listens and has checked the IBEP manual before the class, there shouldn't be any problems.
You can check www.nbef.org to learn more about the program.
About the costs. As I wrote earlier I might be able to get the flights covered by CIC Wroking Group Bowhunting - at least up to 300-400 euros - *for the first seminar*. Then some one should transport me form and to airport, and you would need to organize my accommodation and food. The IBEP Instructors do not get any salary for this work. The IBEP manuals, cards and IBEP patches are cheap -a about 10 euro per student. Those you can order from EBA / Anders Gejer after we have agreed about the IBEP class.
So, yes we can help you. If I can choose I'd like to come in the summer.
I already have minimum one trip (abroad) per month till May. But after that I have more relaxed time.

Juha


...wynika z tego, że jednak nie działają razem. EBA nie autoryzowało tej szkoły. Trzeba by się na coś zdecydować.
Juha pisze też o kosztach takiego seminarium w Polsce. Zrozumiałem, że transport lotniczy zwróci mu C.I.C. (międzynarodowa organizacja myśliwska działająca m.in. na rzecz promocji bowhuntingu) a po naszej stronie byłaby jego dowózka na miejsce, zakwaterowanie i wyżywienie. Dodatkowo po 10euro od uczestnika za materiały edukacyjne, karty,.... Jeśli coś przekręciłem, to mnie poprawcie.

Trochę obawiam się, że aby to zorganizować sprawnie i bez obciachu, nie wystarczy nasze internetowe forum. Czy X10 lub Twój sklep Dawid, podjęłyby się logistyki takiego przedsięwzięcia ?
Oczywiście wszelkie koszty rozłożyłyby się na uczestników.

No i sprawa materiałów edukacyjnych. W ramach kursu, EBA dostarcza materiały edukacyjne IBEP. Napisałem do EBA prośbę/pytanie, czy te materiały by udostępnili wcześniej - celem przetłumaczenia na polski.
Bo jeśli tak, to może tłumaczmy od razu te...które oferuje EBA - i które będą korespondować z kursem, jaki miałby miejsce w Polsce (?).
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 03:37:24 pm wysłana przez kissielec »

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #575 dnia: Luty 01, 2010, 03:27:44 pm »
Myślę że tak, aczkolwiek jest jeszcze kilka pytań:
czy znowu południe i wszyscy przyjadą czy centralna Polska.
Można dać ogłoszenie do gazet łowieckich - im więcej uczestników tym niższe koszty.
Znając już miejsce, trzeba znaleźć hotel dla Juha i uczestników seminarium.
Tak czy owak bez konkretnej liczby uczestników, tłumaczeń etc. możemy gdybać nadal...

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #576 dnia: Luty 01, 2010, 04:13:34 pm »
Otóż okazuje sie, że materiały EBA są te same co na stronie http://www.nbef.org/. - a więc te za których tłumaczenie się zabieramy. Mam tylko objekcje co do takiego żywcem tłumaczenia - czy nam to wolno ? bo np. EBA - sprzedaje to za 10euro podczas kursu  :-\.

Wydaje mi sie, że logistycznie lepszy byłby środek Polski, ale jak ktoś chce to i na południe lub nad morze dojedzie. To ostatecznie okazja która nie powtarza się kilka razy w roku, jak zawody 3D (a mimo to ilu uczestników przyjeżdża na poludnie. Nawet ze Szczecina).
Wg mnie wydaje się , że lepiej jak by organizacją tego zajęła się instytucja (klub łuczniczy, sklep luczniczy, organizacja łowiecka,...) a nie pospolite ruszenie, natomiast kwestia wynajęcia jakiejś "leśniczówki" z zakwaterowaniem gdziekolwiek - to już pomniejsza sprawa. Może jakieś koło łowieckie zainteresowane ?. Trzeba by też zacząć od ogłoszenia i listy zdeklarowanych chętnych... 
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 04:25:56 pm wysłana przez kissielec »

macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #577 dnia: Luty 01, 2010, 04:34:53 pm »
Jestem z południa Polski (Beskid Niski) mamy tu fantastyczne tereny leśne,górki(jednym słowem dzicz). Dużo myśliwych z Francji przyjeżdża w te strony polować .Mamy największą liczbe wilków na km w Polsce a nawet Niedźwiadki które uciekają ze Słowacji bo tam odstrzał na nie jest legalny a granica bardzo blisko(no i ci wygłodniali cyganie;-) ).Popytam w kołach łowieckich jak wygląda sprawa organizowania czegoś takiego u nas.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 04:39:49 pm wysłana przez macheti »

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #578 dnia: Luty 01, 2010, 06:18:22 pm »
W związku z dzisiejszą korespondencją którą przytoczyłem - pytanie do Stefana który tak fajnie to wszystko rozpoczął  ;):
w związku z tym, że EBA nie potwierdziła związku z Jerome Survival School, a sens miałoby to tylko wtedy, gdyby efektem kursu i egzaminu były certyfikaty EBA, bezsprzecznie uznawane wszędzie na świecie, - może JSS mógłby zorganizować w zaoferowanej wcześniej cenie taki kurs ale obowiązkowo pod szyldem EBA (gdyby w tym celu JSS zaprosił J.Kylma na 2 dni do Polski ?) wtedy wilk byłby syty i owca cała, a nam odpadłby problem logistyki (?).

A z drugiej strony...sceneria w miarę komfortowej i pojemnej leśniczówki w ciemnej głuszy...czemu nie ? Wycia wilków i pomruki niedźwiedzi, ... były odpowiednią scenerią :).
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 06:59:20 pm wysłana przez kissielec »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #579 dnia: Luty 01, 2010, 07:15:23 pm »
więc,...jestem po kolejnej rozmowie z J.Romańczukiem,kursy odbywają się na zasadach EBA z pełną zgodnością materiałów szkoleniowych,certyfikat odbycia kursu jest w formie licencji wydawanej jednorazowo i ważnej dożywotnio (może ktoś ma możliwość ściągnięcia wzoru takiej licencji?) testy egzaminacyjne będą tłumaczone na polski, mi to wystarcza jeśli są pytania podaję kontakt 00491728934248(kom.)
Samick Woodsman 50#

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #580 dnia: Luty 01, 2010, 07:45:42 pm »
więc,...jestem po kolejnej rozmowie z J.Romańczukiem,kursy odbywają się na zasadach EBA z pełną zgodnością materiałów szkoleniowych,certyfikat odbycia kursu jest w formie licencji wydawanej jednorazowo i ważnej dożywotnio (może ktoś ma możliwość ściągnięcia wzoru takiej licencji?) testy egzaminacyjne będą tłumaczone na polski, mi to wystarcza jeśli są pytania podaję kontakt 00491728934248(kom.)

Ale kto wydaje tą licencję? On czy EBA? Albo czy ta licencja jest honorowana przez EBA?

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #581 dnia: Luty 01, 2010, 08:05:09 pm »
Licencja honorowana jest w krajach dopuszczających bowhunting w Europie,USA,iKanadzie chyba też w Australii(tego nie jestem pewien)
Samick Woodsman 50#

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #582 dnia: Luty 01, 2010, 08:15:04 pm »
To o co pytał Herr Otto Flick - jest wbrew pozorom b. istotne. Otóż bez wątpienia kurs organizowany  przez JSS - merytorycznie jest zgodny z EBA i nie wątpię w osobiste doświadczenie p. Romańczuka, tym bardziej, że wszystkie kursy bowhunter'skie na świecie - są oparte na szkielecie opracowanym przez NBEF w Stanach.
Z tym, że jeśli już płacić za kurs, egzamin i licencję, to tylko z gwarancją, że wyda ją EBA, a nie kto inny, choćby wzory kart licencyjnych były podobne lub nawet identyczne.
Mnie inny certyfikat niż z EBA, szczerze mówiąc nie interesuje,
bo w perspektywie, jako zainteresowana bowhuntingiem społeczność, mamy cel główny całej tej imprezy - czyli współdziałanie z EBA na rzecz legalizacji łuku w polskim łowiectwie, a nie wyłącznie zdobycie dla siebie uprawnień do polowania za granicą.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2010, 09:13:40 pm wysłana przez kissielec »

zgaszony

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #583 dnia: Luty 01, 2010, 08:19:35 pm »
Właściwie nie można nic dodać do wypowiedzi Piotra ale może warto to powtórzyć
nasz główny cel to współdziałanie z EBA na rzecz legalizacji łuku w polskim łowiectwie

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #584 dnia: Luty 01, 2010, 10:30:51 pm »
mamy cel główny całej tej imprezy - czyli współdziałanie z EBA na rzecz legalizacji łuku w polskim łowiectwie, a nie wyłącznie zdobycie dla siebie uprawnień do polowania za granicą.
  to się troszkę nie zrozumieliśmy,zakładałem że podstawowym problemem jest brak możliwości zrobienia odpowiednich uprawnień w kraju,co byłoby punktem wyjścia do dyskusji z PZŁ bo dlaczego możemy w całej Europie,i obydwu Amerykach a u siebie nie,...lub czy nasze pieniądze są gorsze niż Niemieckie,Szwedzkie,Francuskie etc.zwłaszcza jeśli już tu są trzeba nam tylko pozwolić je wydać,...
Samick Woodsman 50#