Ankieta

Czy chciałbyś zostać myśliwym-łucznikiem ?

Zdecydowanie mnie to nie interesuje. Wystarcza mi łucznictwo sportowe.
3D-tak, ale zabijać zwierzęta ? to chyba przesada.
Nie wykluczone, że łowiectwo spodobałoby mi się
Tak. Chciałbym
Zdecydowanie TAK. Chciałbym być współorganizatorem myśliwstwa łuczniczego w Polsce

Autor Wątek: Łuk w łowiectwie  (Przeczytany 390100 razy)

vince

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #480 dnia: Grudzień 09, 2009, 03:09:27 am »
Piszac o zdjeciu , mialem na mysli koziolka.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e1bf3e960c4842ff.html

Bron o ktorej wspomnialem , to oczywiscie bron czarno-prochowa i tak jak juz koledzy zauwazyli na zakup takowej nie trzeba zadnych specjalnych zezwolen , uprawnien itp.. Kazdy moze ja nabyc .
Jest nawet wyznaczony specjalny sezon na polowanie z taka bronia.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6260e438f493debb.html

Jest to bron bardzo latwa w uzyciu , tania , bardzo celna.
Jezeli chodzi o balans , to zaden z nowoczesnych sztucerow jest w stanie dorownac staruszkowi
Pozdrawiam
 Vince

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #481 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:49:11 am »
Piszac o zdjęciu , mialem na mysli koziolka.

Piękny. Gratulacje.
To Jeleń Wirginijski (Whitetail deer) jeśli się nie mylę.
Pozdrawiam.
DB
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2009, 02:55:48 pm wysłana przez kissielec »

paskud

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #482 dnia: Grudzień 09, 2009, 11:59:06 am »
<3 Gratulacje :)

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #483 dnia: Grudzień 10, 2009, 11:04:27 am »
Polecam temat poruszony na forum:
http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=317814&t=317646
dotyczący:
http://wiadomosci.onet.pl/2701,2082421,pomorze_tragedia_podczas_polowania_na_dziki,wydarzenie_lokalne.html


...a w ostatnią sobotę, będąc u znajomego kuzyna-myśliwego, niedaleko Lubania, byłem świadkiem jak odebrał telefon od kolegi - prosto ze zbiorówki - że właśnie rykoszet położył jednego z myśliwych, stojących w linii. Karetki, policja,... itd.

No cóż zbiorówki - fundament naszej łowieckiej tradycji. Skoro już z założenia nie dajemy szans zwierzynie, to dajmy ją chciaż kolegom...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2009, 11:39:37 am wysłana przez kissielec »

paskud

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #484 dnia: Grudzień 10, 2009, 11:48:39 am »
Mhm, też mi to jakiś czas temu przyszło do głowy. A jednym z zadań na stażu ma być branie udziału w nagonce i niechciałbym, aby jakiś pijany do nieprzytomności myśliwy wziął mnie za dzika :P Zresztą, to się może zdarzyć nietylko przy zbiorówce. Panów z sokolim wzrokiem mamy tylu, że oni z daleka będą widzieć, że to nie Ty a dzik po krzakach łazi ;D

"Cud, Panie, powiadam. Tom widział dzika w krzakach, wielki odyniec to zaiste był. Strzelilim go a tu, patrzym, a leży człek bez ducha. Jakoby sam Pambu objawić chciał, że do zwierza strzelać nie lza..."

Pzdr,
Michał
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2009, 02:57:15 pm wysłana przez paskud »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #485 dnia: Grudzień 10, 2009, 11:50:49 am »
zakochałem się w broni czarnoprochowej:)(ale łuk nadal numer 1) jak sie żona dowie... to spędzę święta na wygnaniu w lesie ;D ;)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #486 dnia: Grudzień 10, 2009, 01:33:00 pm »
zakochałem się w broni czarnoprochowej...

Wg mnie, broń dość odpowiedzialna, podobnie jak łuk. Sądzę w związku z tym, że i taktyka podobna i odległości strzału - nie wiele większe (?).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2009, 03:06:13 pm wysłana przez kissielec »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #487 dnia: Grudzień 10, 2009, 06:50:29 pm »
nawet bardziej odpowiedzialna niż łuk... czytałem dzisjaj na forum że wielu ludzi ma problemy natury prawnej ze względu na to że jest to broń prochowa. Myśle że wygląda to tak , że ludzie słysząc strzał bez większego zastanowienia dzwonią na policję mimo że na tę broń pozwolenia nie trzeba ale wiadomo... jak coś jest głośne to od razu jakiś "mądrala" podnosi alarm. Nie doczytałem jeszcze gdzie można z tego strzelać ale poczytam. Martwi mnie już sam łuk -  mam nie do końca normalnego sąsiada nie żyje niestety z nim w zgodzie choć bardzo chce i juz kiedyś mi groził że on mi załatwi żebym poszedł siedzieć za tę moją "kuszę"(łuk). na dodatek nasi policjanci często zamiast bronić naszego bezpieczeństwa po prostu zbierają statystyki jak chodzi o mandaty itd... troche mi to czasem podcina skrzydła bo przez jakiegoś "mądrale" można narobić sobie niechcianych i niesłusznych problemów tak i w przypadku łuku jak i broni CP.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #488 dnia: Grudzień 10, 2009, 07:33:28 pm »
niechciałbym, aby jakiś pijany do nieprzytomności myśliwy wziął mnie za dzika
Na zbiorówkach, jak sadzę, powodem większości postrzałów nie jest jednak alkohol (chociaż pewnie i to się zdarza, ale większe ilosci alkoholu leją się zwykle "po" a nie "przed"), tylko strzelanie w momencie gdy zwierz jest za blisko linii myśliwych, którą stara się przebiec w poprzek. Nawet jeśli nie mierzymy po linii, to rykoszet od pnia drzewa potrafi spowodować "friendly fire" i tragedia gotowa. W napięciu oczekiwania na zwierzynę, podczas gdy w końcu widzimy jej szarżę na stanowisko...i bardzo chcemy nie zmarnować okazji (na koniec polowania nadaje się tytuł "król pudlarzy" ...itp. :-\) łatwo przesunąć lufę o parę cm za daleko.
A dodatkowo gdy strzela się śrutem - to pomimo czoków w lufach, średnica rażenia śrutem jest stosunkowo duża i znacznie się poszerza wraz ze wzrostem odległości od lufy. 
Wg mnie - taka zabawa możliwa jest wyłącznie dla świetnie wyszkolonych zawodowców (trenujących 2-3 razy tygodniowo na strzelnicach), a nie dla "pospolitego ruszenia" jakim jest nasza brać łowiecka.
Ten aspekt moim zdaniem wymaga zdecydowanych reform w regulaminie polowania.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2009, 01:49:03 pm wysłana przez kissielec »

kombatant

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #489 dnia: Grudzień 11, 2009, 11:02:54 am »
nawet bardziej odpowiedzialna niż łuk... czytałem dzisjaj na forum że wielu ludzi ma problemy natury prawnej ze względu na to że jest to broń prochowa. Myśle że wygląda to tak , że ludzie słysząc strzał bez większego zastanowienia dzwonią na policję mimo że na tę broń pozwolenia nie trzeba ale wiadomo... jak coś jest głośne to od razu jakiś "mądrala" podnosi alarm. Nie doczytałem jeszcze gdzie można z tego strzelać ale poczytam.

Wszystkiego o CP możesz dowiedzieć sie tutaj:

http://bron.iweb.pl/index.php?c=10&sid=628dd44471b8ea88efc205dc3dcfda82

(na tym samym Forum także o wiatrówkach ;))
A.

paskud

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #490 dnia: Grudzień 15, 2009, 01:25:12 pm »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #491 dnia: Grudzień 15, 2009, 01:44:58 pm »
świetny artykuł, dawno sie tak nie uśmiałem:)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kissielec

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #492 dnia: Grudzień 16, 2009, 03:14:27 pm »
...chollera, ktoś dorwał i opublikował bez pytania mój pamiętnik! >:(
 

;)








« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2009, 03:30:16 pm wysłana przez kissielec »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #493 dnia: Styczeń 26, 2010, 07:07:19 pm »
Witam!Dwa dni zajęło mi przeczytanie całego tematu włącznie z obejrzeniem filmików,zdjęć,i stron z podawanych linków,...dużo tego dlatego pozwolę sobie odświeżyć temat i zadać pytanie podsumowujące tych kilkadziesiąt stron,...: co dalej? czy macie koledzy jakiś pomysł jak "ugryźć"temat,jakie są wasze wnioski?
Samick Woodsman 50#

paskud

  • Gość
Odp: Łuk w łowiectwie
« Odpowiedź #494 dnia: Styczeń 27, 2010, 01:09:27 pm »
Ja się wykręcam od odpowiedzi i dorzucam nieco lektury do poczytania ;D
http://tinyurl.com/ya2cqew
http://tinyurl.com/yeuhnyb
Mniej o łukach bardziej o bowhuntingu.