Łucznictwo klasyczne > Tematy związane z techniką strzelania

Poprawnosc pozycji

<< < (2/5) > >>

Akama:
Wątek o celowniku został przeniesiony:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=7442.0

Rafikwp.:
Ponieważ to jest film, to nie jestem pewien - na żywo więcej widać, ale sprawdź:
1. Barki - mam wrażenie, że są podniesione. Lepiej jest je opuścić. To trochę trudno wytłumaczyć, ale zrób sobie stop na momencie, w którym trzymasz łuk napięty. Twój bark robi charakterystyczną "górkę". A teraz porównaj to ze zdjęciem z tego samego wątku - barki łuczników są schowane do dołu. Jak chcesz, to poćwicz bez łuku. Najpierw podnieś swobodnie ręcę do góry, a potem nie zmieniają położenia rąk ściągnij barki w dół. No to przy łuku właśnie mają być tak w dół :)
2. Ręka łuczna - tak zaciskasz, ale też jest jeszcze jedna rzecz. Jak już trzymasz łuk, to mnie uczono, żeby ręka łuczna była lekko "skręcona" w lewo, tzn, żeby dłoń był nie w pionie, ale lekko pochylona. Wtedy łatwiej utrzymać pozycję i nie da się zaciskać ręki na majdanie (bo jest ustawiona lekko pod kątem).
3. Kotwiczenie (rzeczywiście: na kość policzkową za krótko, na brodę za daleko i za wysoko), ale jak już kotwiczysz pod kością policzkową, to zdarza się, że przestawiasz głowę - trochę jakbyś ją układał tak, żeby Ci było wygodniej. Generalnie powinieneś zawsze kotwiczyć tak samo - jeśli ustawiasz głowę do kotwiczenia, to może wywołać minimalne różnice w pozycji i celności przy trochę większych odległościach, tzn zobaczysz efekty za jakiś czas jak zaczniesz zwiększać dystans.

Ale trening i kontakt z trenerem będzie kluczowy. A poza tym, to powodzenia :)

Goall89:
Hejho,
dziękuje za wyczerpujące wypowiedzi, odliczam dni do rozpoczęcia kursu! :)
Kolejna setka dzisiaj poszła, jakoś w połowie teningu nagrałem znów kawałek, tym razem statyw jest stabilniejszy;))

Starałem się skupiać na ciągłym ruchu ręką cięciwną i odpychaniu łuku, próbowałem też pamiętać o niezaciskaniu ręki na majdanie, ale to chyba najtrudniejszy element:)


@Rafik, o którym barku mówisz? Nie zwróciłem wcześniej uwagi na ten detal.

Poza tym warunku bez zmian, 6 metrów i tarcza z kartonu.

Będę dźwięczny za komentarze i wskazówki

https://youtu.be/weIwdCpGCzM

Munin:
Na początek małe info jak łapać i trzymać łuk refleksyjny.


Jak widzę zmieniłeś lipne drewniane strzałki na jeszcze bardziej lipne i ciężkie i z koszmarnym parametrem ugięcia fiberglassowe strzałki od Patrona ;)

Całkiem przyjemnie to Tobie wychodzi i przy następnej sesji filmowej poproszę widok bardziej prostopadły na Twoją osobę

Rafikwp.:

--- Cytat: Goall89 w Maj 14, 2017, 10:40:35 pm ---@Rafik, o którym barku mówisz? Nie zwróciłem wcześniej uwagi na ten detal.


--- Koniec cytatu ---
W zasadzie to o obydwu ;) bo obydwa powinny być ściągnięte do dołu,
ale zwróciłem uwagę ma bark ręki łucznej (tej, w której trzymasz łuk)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej