Autor Wątek: łuk z ramionami poziomymi - prosze o pomoc  (Przeczytany 1256 razy)

gableros

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
łuk z ramionami poziomymi - prosze o pomoc
« dnia: Lipiec 29, 2011, 10:26:44 pm »
witam kolegów
do tej pory strzelałem z łuku refleksyjnego teraz mam zamiar kupić bloczkowy myśliwski - chciałem kupić paroletni używany ale dobrej jakości max. 1500zł (z całym osprzętem)
ale zastanawiam sie czy jest duża różnica w precyzji i kulturze strzelania  po stronie modeli z ramionami krótszymi i bardziej poziomymi jak np hoyt powerhawk

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: łuk z ramionami poziomymi - prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2011, 06:47:30 pm »
witam kolegów
do tej pory strzelałem z łuku refleksyjnego teraz mam zamiar kupić bloczkowy myśliwski - chciałem kupić paroletni używany ale dobrej jakości max. 1500zł (z całym osprzętem)
ale zastanawiam sie czy jest duża różnica w precyzji i kulturze strzelania  po stronie modeli z ramionami krótszymi i bardziej poziomymi jak np hoyt powerhawk
każdy model ma swoje cechy, de gustibus non est disputandum, lepiej zaczerpnąć opinie użytkowników np na archerytalk a najlepiej samemu spróbować,
jeśli szukasz łuku o dużej kulturze pracy to polecam produkty firmy Mathews,
tanie to one nie są ale pracują cicho zgrabnie i bez zbędnych wibracji i jest to cecha wszystkich modeli z jakimi miałem do czynienia, nawet brutalny Monster zachował te cechy,
generalnie Hoyt też robi dopracowane konstrukcje,
jeśli uda Ci się kupić Mathews Apex7 to na pewno będziesz zadowolony to bardzo przyjemny model który wygrał wiele mistrzostw, klasa sama w sobie,
miałem wczoraj okazje postrzelać z takie cudeńka o sile 80#, ekstaza mimo że strzelałem nie na swoją rękę
na co dzień używam Apex7@60# i strzałki pięknie latają oraz Prestige@68# i tam już jest trochę brutalniej ale wciąż cicho i kulturalnie, czego chcieć więcej ?
to raczej modele niekoniecznie mające poziomie ramiona


VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: łuk z ramionami poziomymi - prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2011, 07:57:30 pm »

Bardziej zwracaj uwagę na kształt majdanu i Bh, to znaczy polecam majdany defleksyjne i bh 7"-8" oraz raczej One Cam. Unikaj majdanów z wypiętym tyłkiem w twoją stronę, trzęsą się na boki i są mało stabilne.
Resztę znajdziesz tu na forum, tylko poszukać i trochę poczytać przy okazji robiąc sobie notatki.
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.