Autor Wątek: Instrukcja do Leupolda RX II  (Przeczytany 10629 razy)

kombatant

  • Gość
Instrukcja do Leupolda RX II
« dnia: Marzec 06, 2011, 03:20:25 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 10:41:17 pm wysłana przez kombatant »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2011, 08:24:13 pm »
zależy do czego chcesz używać tego dalmierza Andrzeju.
jeżeli do łucznictwa to ustaw sobie najlepiej takie funkcje jak na moim obrazku:

zaznaczyłem Ci kolorem co powinieneś mieć na wyświetlaczu.
BOW - wiadomo
C - dla łuków o prędkości strzały powyżej 280 fps
LOS - czyli odległość w linii prostej do celu
i zapomniałem zaznaczyć jeszcze wybierz M lub Y(czyli metry lub jardy)
jeżeli takie opcje pojawią się w Twoim okularze to dalmierz jest gotowy do liczenia trajektorii lotu strzały uwzględniając pochylenie kątowe względem celu. a jak  duże jest pochylenie to pokaże inklinometr (pod funkcją LOS) w stopniach.
i tak w prawym dolnym rogu LOS będzie wyświetlać odległość do celu w linii prostej a te największe cyferki centralnie nad krzyżem wyświetlać będą odległość na jaką musisz nastawić celownik ;)
<150 - to jest do mierzenia odległości do celu odległego więcej niż 150 jardów( w trybie BOW nie działa)
jako krzyż celowniczy proponuję ustawić ten najmniejszy krzyżyk czyli sam +
ponieważ pozwala mierzyć odległości do małych celi (np: zając, bażant  ;D)
w niedostatecznej widoczności(mgła, mżawka ) używaj funkcji RAIN jednak dla łucznictwa raczej nie jest przydatna (za małe odległości aby było widać niewyraźnie).
jeżeli chcesz używać TBR(funkcja balistyczna dla broni palnej) to tam jest już sporo więcej konfiguracji uzależnionych od kalibru pocisku i balistyki zewnętrznej. to nie jest do pisania tutaj(za dużo tego). jeżeli ktoś będzie potrzebował info to chętnie się podzielę.
jak coś Andrzej to jestem na mail'u PW lub kom.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 10:45:14 am wysłana przez arkadio »
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

kombatant

  • Gość
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2011, 07:42:38 pm »
Dziękuję.
....
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 10:41:46 pm wysłana przez kombatant »

PK

  • Gość
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2011, 09:14:22 pm »
Ten dalmierz Leupolda - nie jest adresowany wyłącznie dla cięciwowców,...  więc zakres oferowanych informacji jest tu dość szeroki.

Mój z kolei (Nikon Archer's Choice) pozbawiony jest wszystkiego, co łucznikowi nie jest niezbędne. Zasięg 100m, cz-białe wyświetlanie, dwie funkcje odległości: oko-cel, oraz dystans z redukcją kątową (Ang) - do wyboru. Do tego metry/yardy i dokładność do 0.5m.
I wsio...



na prawdę godny polecenia ze względu na prostotę kałacha, ergonomię i szybkość posługiwania się nim. Natomiast dla myśliwego polującego jednocześnie bronią palną...to zdecydowanie za mało.

« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2011, 09:12:51 am wysłana przez PK »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2011, 10:37:39 pm »
ot i stary jopsa...
widzę, że znów będziesz zabierał głos na każdy temat sugerując co komu potrzebne a co nie.
że Ty masz jakiś badziewny dalmierz to każdy musi taki mieć?
człowiek kupił dalmierz i prosił o instrukcję a nie pytał się Ciebie wcale który  będzie dobry.
po to jest technika żeby z niej korzystać a do baterii jest wskaźnik zużycia.
dziwię się, że Ty masz jakiś dalmierz w ogóle.
przecież wszystko wiesz to powinieneś znać odległość do każdego celu?
...co za typ... >:(
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

PK

  • Gość
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2011, 11:04:17 pm »
Redukcja kątowa to też zbędny wodotrysk dla gadżeciarzy.

Hm,...o tym najłatwiej przekonać się w praktyce,...no powiedzmy na zawodach field lub 3D, gdzie strzela się do celu pod różnymi kątami. Nieumiejętne zredukowanie nawet prawidłowo ocenionego dystansu oko-cel, zwykle prowadzi do hybionego strzału, pomimo, że sportowe strzałki są dużo szybsze niż myśliwkie. W zasiadce jest dużo łatwiej, bo to my aranżujemy sytuację. W podchodzie sytuacja zwykle nas w pewnym stopniu zaskakuje... więc dobrze mieć dalmierz który szybko pokaże nam to co potrzeba, a w realiach polowania wykonywanie rachunkowych, pamięciowych działań... to absurd.
Nie zawsze jest jednak czas lub sposobność na użycie dalmierza...stąd trening 3D - dla odpowiedzialnych bowhunterów.     
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2011, 11:08:39 pm wysłana przez PK »

PK

  • Gość
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2011, 08:32:17 am »
Cenne jest, że posiadacze różnego sprzętu, opisują go w szczegółach na forum,... bo w ten sposób wszyscy się uczymy. Natomiast drwina z cudzych wyborów...przypomina zachowanie dzieci w piaskownicy licytujących się na foremki  :-[.

A co do sprzętu...to panuje tendencja, by łączyć funkcje różnych aparatów w jedno. I nie zdziwiłbym się, gdyby to samo urządzenie było jednocześnie mini lornetką, kompasem, dalmierzem, GPS-em, latarką i...np zapalniczką ;). Ostatecznie w danej chwili korzystamy jedynie z jednej funkcji - i pozostałe w niczym nie przeszkadzają,...natomiast po cóż w trakcie wyprawy dźwigać 5 urządzeń. Co do natłoku danych na tym samym wyświetlaczu...sprawa jest bardziej dyskusyjna, ale wszyscy wiemy, że to wyłącznie kwestia przyzwyczajenia.

Ja tam ze swojego telefono-aparato-kalkulatoro-radio-odtwarzaczo-interneto-dyktafono-latarki...jestem bardzo zadowolony ;D.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2011, 09:43:36 am wysłana przez PK »

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2011, 11:19:57 pm »
Witam!
Przepraszam, że nieco odbiegam od tematu wątku kolegi, jednakże moje pytanie jest podobne. Mógłbym Was drodzy forumowicze prosić o instrukcję do Bushnell'a Tour V2 ?  Nabyłem go po atrakcyjnej cenie i nie została dołączona instrukcja obsługi. Pomimo tylko dwóch przycisków nie wiem jak zmieniać ustawienia, raz się udaje a raz nie :-(

pozdrawiam,
Wojtek
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2011, 11:30:42 pm »
joopsa ,bzdury na kiju wypisujesz  tym bardziej że nie masz pojęcia o tym co oceniasz. Tak sie akurat składa ,ze posiadam identyczny dalmierz co Arek ( zresztą wziąłem przykład z niego :) ) i obsługuje sie go banalnie prosto. Ustawiasz go tylko raz na poczatku i nic więcej się tam nie majstruje...no chyba ,ze kogoś ręcę non stop świerzbią by grzebać w d...dalmierzu ;D. Pomiar odległosci odbywa sie błyskawicznie za pomocą nacisnięcia jednego guziczka. Znasz może jakis prostszy sposób ?? Chętnie posłucham. Mam go chyba ponad rok już i wskażnik baterii nadal pokazuje powyżej 50 proc. Zanim więc zaczniesz sie czepiać czegoś to wypadałoby zasięgnąć informacji o produkcie. Jeżeli byłeś w wojsku to zapewne uczyli Cie prostych metod szacowania odległości do celu za pomocą wyciągnietej ręki i kciuka bądż linijki. Stosuj sobie te metody a nie będziesz się musiał martwić o baterie czy mniej przydatne funkcje ;)
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

N

  • Gość
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2011, 11:41:43 pm »
Witam!
Przepraszam, że nieco odbiegam od tematu wątku kolegi, jednakże moje pytanie jest podobne. Mógłbym Was drodzy forumowicze prosić o instrukcję do Bushnell'a Tour V2 ?  Nabyłem go po atrakcyjnej cenie i nie została dołączona instrukcja obsługi. Pomimo tylko dwóch przycisków nie wiem jak zmieniać ustawienia, raz się udaje a raz nie :-(

http://www.bushnellgolf.com/downloads/Tour_V2.pdf

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2011, 11:56:51 pm »
dzięki!
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2011, 08:06:08 am »
Przeczytałem powyższą instrukcję, ale nadal nie wiem jak zmienić jardy na metry.... podobno miało to być proste.... próbuję wszystkich kombinacji i nic. Przepraszam, że zawracam głowę, jednak jest to dla mnie ważne. Z góry dzięki!

pozdrawiam,
Wojtek
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

PK

  • Gość
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2011, 08:44:38 am »
Przeczytałem powyższą instrukcję, ale nadal nie wiem jak zmienić jardy na metry.... podobno miało to być proste....

"UNIT OF MEASURE OPTIONS
...To select between yards and meters, quickly press and
release the POWER button to turn on the unit (on top of the unit), look through the eyepiece, depress the ?MODE? button (left side of the eyepiece) and hold it down for approximately 5 seconds..."




Aby wybrać yardy lub metry: szybko przyciśnij i zwolnij przycisk POWER (na górze urządzenia) aby włączyć urządzenie, następnie patrząc przez okular - przyciśnij przycisk MODE (z lewej strony okularu) przez 5 sek. Na górze pojawi się napis SETUP i symbol aktualnie ustawionej jednostki "Y". Przyciskiem MODE zmień jednostkę na "m" (metry). Jeśli żądana jednostka pojawi się w okularze, zatwierdź wybór przyciskiem POWER. Ponowne włączenie dalmierza pokazuje zawsze ostatnio ustawioną jednostkę.

Tyle pisze w instrukcji,...a posiadacze tego modelu może dorzucą jeszcze coś od siebie.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 05:54:14 pm wysłana przez PK »

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2011, 10:30:23 pm »
ok :-) dzięki , spróbuję
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

PK

  • Gość
Odp: Instrukcja do Leupolda RX II
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 12, 2011, 11:23:29 pm »
@PK Ja też byłem zadowolony z telefonu z wodotryskami, lecz tylko do tego lata gdy się wybrałem na tygodniowy rejs jachtem. Bateria padła trzeciego dnia i był problem z ładowaniem.

..a widzisz, a ja ze swoim telefono-kombajnem, przeszedłem >200km w wysokich górach, z dala od cywilizacji (1.5 tyg. marszu). A to dzięki solarnej ładowarce, przypiętej na zewnątrz plecaka... :) Energii starczyło nawet na klikanie zdjęć i podładowywanie GPSa.