Autor Wątek: Stabilizator Win&Win HMC22 - zerwany gwint  (Przeczytany 1034 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Stabilizator Win&Win HMC22 - zerwany gwint
« dnia: Październik 03, 2015, 09:40:46 pm »
Witajcie :)

Chciałem się z Wami podzielić dosyć przykrym doświadczeniem, które spotkałem mnie przed kilkoma dniami.
Od trochę ponad tygodnia strzelam ze stabilizatorem od Win&Win z serii HMC22 - o długości 32" z fabrycznymi ciężarkami.
Stabilizator całkiem fajny - oprócz wizualnych wrażeń bardzo przyjemnie tłumi drgania.

Niestety, ale podczas ostatniego treningu podczas ostatniego strzału w serii stabilizator po prostu spadł mi na ziemię.
Okazało się, że zerwał się gwint w szybkozłączce (Cartel 612).

To już widziałem wcześniej, że ten gwint jest dosyć krótki i co ciekawe widzę przez otwory że w środku tej rurki leci dalsza część gwintu, ale wątpię, że mogą to jakoś dodatkowo wykrecić.
Na ten moment muszę przykręcać stabilizator bezpośrednio do łuku, ale boję, że i ta krótsza część gwintu również się zerwie.
Będę to próbował reklamować, ale spodziewałem się trochę więcej po czymś takim, zwłaszcza, że nie jest tani, a ostrzelałem z nim kilkaset strzałów.

Na razie będę czekał na informacje co dalej, ale w razie czego - uprzedzam.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Stabilizator Win&Win HMC22 - zerwany gwint
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2015, 09:59:31 pm »
a jaką długą masz śrubę w tym stabilizatorze ? nie ma ona wejścia na imbus i mozliwości jej wykręcenia ?
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

wojo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Stabilizator Win&Win HMC22 - zerwany gwint
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2015, 10:11:11 pm »
To chyba nie tylko problem Twojego stabilizatora. U mnie gwint tez jest za krótki (miałem kilka różnych stabów). Myślę, że problem może leżeć też w szybkozłączce.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Stabilizator Win&Win HMC22 - zerwany gwint
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2015, 10:13:41 pm »
a jaką długą masz śrubę w tym stabilizatorze ? nie ma ona wejścia na imbus i mozliwości jej wykręcenia ?

Teraz się nie dowiem, bo początek gwintu leży gdzieś w trawie :/
Ale zerknę, chociaż teraz to bym musiał go wykręcać kombinerkami.

EDIT: sprawdziłem i gwint od ciężarków ma wejście na imbus :)
Co prawda nie mogę go ruszyć ale moze faktycznie spróbuje jakoś wykręcić ten pierwszy gwint.

@wojo - owszem, szybkozłączka też była taka, że ten gwint się jeszcze skracał, ale nie spodziewałem się czegoś takiego.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 11:00:38 pm wysłana przez vellkan »
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium