Autor Wątek: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'  (Przeczytany 42948 razy)

Feanorm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 13, 2016, 03:25:29 pm »
Właśnie na niego spoglądałem

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 13, 2016, 08:06:36 pm »
Jak chcesz to Dawid ma go na sklepie jako goły łuk albo zestaw:
http://sklepluczniczy.pl/uki-bloczkowe-zestawy/2432-zestaw-pse-brute-force-lite-2017.html
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Feanorm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 13, 2016, 11:15:49 pm »
Dzięki za info. Właśnie widzę, że w nawet przystępnej cenie. Do tego spust, strzały i mogę ruszać na treningi

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 09, 2017, 11:58:41 pm »
Nie wiele znalazłem o tym łuku na forum więc muszę się podłączyć do tematu, mianowicie po przewaleniu Polskich sklepów z łukami najbardziej wydaje mi się odpowiedni ten; http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-bowtech-carbon-icon-vp-cam-rh-70-lbs-26%2C5-30%2C5-%2C-kolor-mossy-oak%2C-zestaw/p/83338
co o tym sądzicie??? Czy może kupic golasa http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-bowtech-carbon-icon-vp-cam-rh-70-lbs-26%2C5-30%2C5-%2C-kolor-mossy-oak/p/83470

Ps. Widze że kolega Artz posiada to cacko ale dawno nie był obecny na forum.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 10, 2017, 06:30:16 am »
Ale wydaje ci się najbardziej odpowiedni do czego? Nic nie napisałeś do czego chcesz go używać. Do tarczy, do polowania, rekreacyjnie? Napisz coś o sobie, jaki wzrost, jaka rozpiętość ramion? Bo może ten model będzie miał dla ciebie za małą długość naciągu. A przede wszystkim podaj budżet, na sam łuk lub z wyposażeniem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 10, 2017, 12:00:36 pm »
No tak sorki ze sie nie określiłem, wzrost 178 cm rozpiętość ramion 183 cm do strzelania 3D moze kiedys polowanie jak sie "zararze,, budżet 4000 zł na komplet ewentualnie moge coś naciągnąc

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 11, 2017, 10:21:26 am »
Zobacz w dziale "Kupno /sprzedaż "Kolega sprzedaje hoyta carbon element g3 za dobre pieniądze plus fajna podstawka opadajaca i celownik.
Rozumiem, że jeszcze nie strzelales z bloczka, dlatego wybór na początek łuku o mocy 70# nie jest dobrym pomysłem. Nawet jak jesteś wysportowanym, silnym chlopem.
Czy to musi być koniecznie łuk carbonowy?
Poszukaj czegoś o mocy 60#. Obnizysz jego moc podczas nauki, a potem ewentualnie podkrecisz na maksa.
Według mnie znacznie lepszym wyborem jest np.ta PSE Wendetta. Nowy model z 2017 roku w pięknym malowaniu:
http://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-sklep-luczniczy/2447-pse-vendetta-vx-2017.html
Coś może utargujesz z ceny  (jak np.kupisz w tym samym sklepie resztę gratów ) i będziesz miał najnowszy model z dużym ATA i bardzo szybki.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2017, 10:34:08 am wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 11, 2017, 12:39:46 pm »
Strzelałem z cobry kolegi i sie troche zaraziłem. Carbon nie koniecznie ale czytałem na forum że waga łuku jest ważna z tąd wybór carbonu. Zastanawiam sie nad Bowtechem ponieważ ma regulacje od 50 do 70# i dobre parametry według  mnie choć moge się mylić bo jestem świeżak. Czyli ten bowtech nie będzie się naddawał dla mnie nawet jak ustawie go na starcie na 50#?

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 11, 2017, 08:12:39 pm »
Strzelałem z cobry kolegi i sie troche zaraziłem. Carbon nie koniecznie ale czytałem na forum że waga łuku jest ważna z tąd wybór carbonu. Zastanawiam sie nad Bowtechem ponieważ ma regulacje od 50 do 70# i dobre parametry według  mnie choć moge się mylić bo jestem świeżak. Czyli ten bowtech nie będzie się naddawał dla mnie nawet jak ustawie go na starcie na 50#?

Cobra to nie łuk, i nie będziemy się tutaj rozpisywać :) Jeśli nie strzelałeś z prawdziwego bloczka to jeszcze nie wiesz czym to pachnie, a pachnie pięknie :D

Nie napinaj się na łuk 70 funtów - dopóki nie polujesz, a tarcza nie ucieka to nie ma sensu, wielu tak robiło, a większość z nas potem i tak odpuszcza bo nie ma sensu siłować
się na treningu 200 razy z taką mocą.

Ten Hoyt to kawał dobrego sprzętu i w tej cenie możesz się jeszcze konkretnie doposażyć w razie czego.
Ale nowe PSE też są tego warte, a z Dawidem ze sklepuluczniczego na pewno się dogadasz, jak kupisz u niego więcej sprzętu.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 11, 2017, 10:07:58 pm »
Oj chciałbym powąchać takiego łuku ale niestety nie znam nikogo w pobliżu kto posiadałby takie cudo, a Ty z kąt jesteś? Może była by możliwość spotkać się żebym mógł zobaczyć jak to jest     strzelić z profesjonalnego łuku ( o ile dam rade naciągnąc ;D) Co do mojej decyzji odnośnie tego bowtecha carbon icon ponieważ ,,podobno" działa w 3 zakresach ( choć w opisach na innych stronach sklepów są wymienione tylko 2 zakresy) bo chciałbym mieć łuk który bez dodatkowych urządzeń będę mógł sam sobie regulować. Wiem ze powinienem na starcie kupić sobie np. Stingera i oczywiście rozważam to tylko do regulacji w gre wchodzą prasy itp Myślę że najlepiej jeśli byłby ktoś chętny poświecić mi trochę czasu, pozwolić oddać kilka strzałów z rożnych loków wtedy w 100 procentach byłbym pewien w co inwestować. Wiem że z czasem wolnym kiepsko nieraz ale jeśli tylko ktoś byłby chętny oprowadzić mnie po strzelnicy będę bardzo wdzięczny Pozdrawiam.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 12, 2017, 01:23:13 am »
Ten pse też ma możliwość regulacji dość sporą.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 12, 2017, 01:36:57 am »
Też nie możesz spać przy pełni? He wiem że ma i to chyba od 31# tylko że bardziej skomplikowane jest regulowanie sily bo podobno bez prasy cieżko dlatego mylałem że dla lajka bedzie lepszy bowtech z łatwą regulacją

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 12, 2017, 10:17:49 am »
W PSE długość naciągu regulowana jest bez prasy. Z tym probowaniem z czyjegoś bloczka to bym za bardzo nie liczył. Obejrzeć, pomacac -tak, ale ja swojego łuku nie dał bym do postrzelania komuś poczatkujacemu. Najlepiej abyś spróbował w sklepie gdzie będziesz kupował łuk. Fajnie by tak było, wziąć czyjś łuk  (kosztujacy nieraz kilkadziesiąt tysi)i sobie próbować czy mi podpasuje strzelanie z bloczka.Dlatego właśnie zachęcamy  (nawet jak ktoś ma większy budżet )aby zacząć od Stingera. Postrzelac, poćwiczyć technikę, zobaczyć czy bloczek to jest to co mi się podoba. Jeśli tak i marzy mi się lepszy łuk, to sprzedajemy Stingera. Zawsze się znajdzie chętny i niewiele stracimy przy sprzedaży  (a nabrane doświadczenie będzie bezcenne ).Kupujemy nowy, lepszy łuk.
Raczej taką drogą powinieneś iść a nie liczyć, że ktoś ci uzyczy swój łuk do przymierzania i nauki strzelania. A jak chcesz od razu coś lepszego, to po to masz Kolegów z Forum, którzy doradzą dobry sprzęt.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Arek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 12, 2017, 02:15:42 pm »
Rozumiem, jestem też wedkarzem i też niechetnie dałbym komuś łowić na moje wędki bo nie są to kijki z ,,bazaru" :) Myslałem ogulnie o łuku nawet klasycznym tak do rozeznania siły naciągu. Dzwoniłem do sklepu e-łuk i gość powiedział że niema możliwości pruby strzału tak jak np na targach Expo Hunting dlatego pytałem tu na forum jesli ktoś miałby taką możliwość. Wiec jakby ktoś miał Stingera do opchnoecia to jestem na kupnie :D

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 12, 2017, 02:21:41 pm »
Po prostu wiele nie trzeba żeby taki łuk za "kilka tysi" zepsuć ;) Ktoś kto pierwszy raz podchodzi powinien próbować strzelać z bloczka o mniejszej sile naciągu, 50-60# to dla wielu osób zbyt dużo na pierwszy raz, a co dopiero 70#.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 02:31:21 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)