Autor Wątek: przesiadka z tradycyjnego grozera na fieldbowa  (Przeczytany 3612 razy)

tomaszzt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
przesiadka z tradycyjnego grozera na fieldbowa
« dnia: Listopad 07, 2009, 02:42:55 pm »
Witam
Sprawa przedstawia się tak: Do tej pory strzelanie intuicyjne z grozerowskiego baszkira (włąściwie nomad-bows). Zważywszy na możliwości, jakie daje fieldbow z odkręcanymi ramionami (ich wymiana) mam dużą ochotę spróbować z zestawem majdan + ramiona. Pod uwagę biorę samicka deer mastera (bardziej się nadaje do strzelania intuicyjnego) lub leoparda. W sklepie łuczniczym odradzili mi SHT (kwestia krótszych ramion, dłuższego majdanu). Jest jeszcze Hard Hunter nieznanej niemieckiej firmy Beier Distribution, w sklepie e-łuk, który jest wyłącznym dystrybutorem tych łuków powiedziano mi, że łuk robiony na wzór leoparda, ale o niebo lepsze wykonanie. I w tym miejscu zaczyna się problem, bo - samicki robią w chinach i nie za dobre są o ich wykonaniu opinie, natomiast hard hunter jest łukiem jeszcze nie znanym. Jestem bardzo ciekawy waszej opinii o tych łukach i o samym temacie "przejścia" z tradycyjnego łuku na bardziej sportowe podejście.  ???
Pozdrawiam

tomaszzt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: przesiadka z tradycyjnego grozera na fieldbowa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2009, 04:30:13 pm »
OK., "Brednie" pochodzą z luksportu, z e-łuk pochodzi Hard Hunter, ale to tylko sklep więc bardziej ufam forumowiczom. Co do SHT to coraz bardziej się przekonuję, wcześniej sugerowałem się możliwością przymocowywania różnych celowników itp. - dlatego zrodziła się w głowie abstrakcyjna myśl, że SHT bez bajerów jest "niepełnowartościowy".
Cytuj
Jesteś w wielkim błędzie jeśli uważasz że łuk składany taki jak, np. SHT czy Leopard jest sprzętem sportowym- dopóki nie zamontuje się w nich celownika, klikiera czy stabilizatora, to nadal są łukami jak najbardziej tradycyjnymi (TR-RB) !!!
Uprzedzając Twoje pytanie: Łuk sportowy(olimpijski) bez gadżetów to już łuk goły (BB)
- muszę sobie to na ścianie wypisać, jasne jak słońce. Z Hard huntera rezygnuję , za duże ryzyko, nieznana firma. Pozostaje wybór: SHT vs Leopard vs Deermaster ???
Cytuj
Powinieneś był zacząć ten wątek w innym dziale...
- tzn. w łucznictwie tradycyjnym ? Generalnie chodzi mi o osoby, które zajmowały się łucznictwem historycznym i próbują sił z łukami takimi jak SHT. Być może to kwestia terminów.
Dziękuje i pozdrawiam

tomaszzt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: przesiadka z tradycyjnego grozera na fieldbowa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2009, 05:07:23 pm »
Taka, a nie inna odpowiedz człowieka z luksportu pewnie jest skutkiem mojego pytania, w którym, podając swoje "parametry" (180 cm wzrostu, 80 kg wagi i "długie łapska") prosiłem o pomoc w wyborze między sht a deermasterem/leopardem. Zanim przeniosę się do łucznictwa tradycyjnego (zgodnie z sugestią) - może porada: SHT czy Deermaster/leopard a może jeszcze coś innego ?