Autor Wątek: Łuk bloczkowy do 600 zł  (Przeczytany 11776 razy)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 13, 2015, 04:37:44 pm »
na takie osprzęty to w ogóle nie patrz, to są do delikatnych łuków klasycznych z bardzo małymi drganiami, wibracjami itp. Na bloczku to to dnia nie przeżyje, a i dla klasyków to nic ciekawego.

Nie wiem za ile Sebastian jest gotów sprzedać Ci tego questa, ale za te używaną podstawkę masz 155 i 150 za nowy spust razem 300 zł, za dwie dosyć ważne rzeczy, reszta na łuk.

Ale generalnie łucznictwo do tanich sportów nie należy, cięciwa się zużywa, strzały na początku dosyć szybko pewnie też połamiesz, zazwyczaj potrzebne są jakies podstawowe narzędzia do regulacji chocby komplet imbusów calowych itp.

Nie chcę Ciebe zniechęcać, ale budżet jaki masz to bardziej pod łuk tradycyjny podchodzi niż bloczkowy zestaw.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2015, 04:47:22 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Spawaczthc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:32:37 pm »
Ustalam ostateczną cenę z Sebastianem zbieram resztę pieniędzy i do dzieła na razie zakupie wg twojej rady łuk spust i podstawkę
Dzięki wielkie za doradztwo na pewno w razie pytań będę pisał

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 13, 2015, 05:59:38 pm »
To nie są podstawki do bloczka. Marek miał na myśli zapewne taką:

Ten celownik tez się do bloczka niezbyt nadaje.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 13, 2015, 06:03:18 pm »
Marek na 100% mial taka na mysli. A celownik to raczej lepiej poszukac cos typu pse orion uzywki czesto pojawiaja sie na forum i allegro, pilnuj aukcji i forum a zawszE cos sie znajdzie
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 13, 2015, 09:22:24 pm »
Witam :)

Ja zaś zacząłem od również słynnej Cobry i powiem szczerze jako 15-letni chłopak zrobiła na mnie kolosalne wrażenie po dopiero dwóch latach fascynacji zdecydowałem sie na Stingera ;) różnica znaczna :) nastepne dwa  lata i w koncu CRX 32 70# on to dopiero dał wrażenie :) pierwsze zwolnienie cieciwy i nie widzialem gdzie strzała poleciala :) i takie z mojej strony " o kurczaczki no zajebiscie" przesiadka stinger a crx huhuhuuu... teraz szykuje sie na Bowtecha 360 :) trzeba dozbierać i kupować  ;D ciekaw jestem swojej reakcji po oddaniu pierwszego strzału z tego demonika prędkości :) w zasadzie crx nie jest najgorszy i nie najwolniejszy. W latach chyba 2012 robił furorę jako jeden z NAJLEPSZYCH łuków mysliwskich. także kolego jesli nie masz kasy bierz i ta corbę zobaczysz ze zrobi na Tobie pozytywne wrazenie. duuużo forumowiczów od niej zaczynało.
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 13, 2015, 09:55:22 pm »
Tak, dużo na początku miało Cobrę, w tym i ja, i chyba każdy z nas uważa to za błąd który tylko opóźnił prawdziwe strzelanie.

Dlaczego już musisz kupić łuk? Lepiej dozbierać, poczekać a w tym czasie opanować teorię a później kupić coś na poziomie.
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 13, 2015, 10:03:27 pm »
też miałem na początku chęć na bloczka ale moje życie się lekko zmieniło poszła kasa na nowy dom ale zakupiłem samicka dałem za cały zestaw 600 zł i cieszę się z łucznictwa więc jeżeli ma się kupić jakiś badziew bloczkowy to lepiej jednak kupić samcka i mieć jakąś przyjemność ze strzelania nić inwestować w coś co nie będzie dawało radości takie moje zdanie.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 14, 2015, 10:43:31 am »
Matrix miej litość i nie polecaj chłopowi Cobry.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 14, 2015, 02:46:57 pm »
Jeżeli już absolutnie nie ma kasy na lepszy łuk, a bardzo chcemy spróbowac strzelania z bloczka to zdecydowanie lepszym wyborem od Cobry bedzie ten łuczek:
http://www.bowhunting.pl/sklep/luk-bloczkowy-ez-archery-bowmax-30-50-rh-23-31-czarny/p/82195
Widziałem juz u dwóch osób i naprawdę sobie chwalili. Widziałem na własne oczy-łuk jest jak na taką prostą konstrukcję naprawdę celny.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

scibor1

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 14, 2015, 03:31:59 pm »
Ja zaczynałem od PSE Nova większość osób już o nim zapomniała...

Ja właśnie z takiego w wersji barebow sobie pykam wakacyjnie z palców (60#) i jakoś daję radę. Może faktycznie czas sprzedać i rozejrzeć się za czymś z wyższej półki?
Martin Saber TD

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 14, 2015, 03:33:19 pm »
o tym łuku to już była mowa rok temu  8) http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=4943.0

a tu filmik ze sklepu .... https://www.youtube.com/watch?v=dO4EpJLllI0
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2015, 03:38:07 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 14, 2015, 11:57:30 pm »
strzelając z łuku bloczkowego łatwo o taki incydent  https://www.youtube.com/watch?v=AJoxJJjcQFU
Sam obecnie nie mam sprzętu ale mam w planach wciągu roku(mam nadzieje) kupić bloczka
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2015, 12:00:02 am wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 15, 2015, 09:23:59 am »

Ale generalnie łucznictwo do tanich sportów nie należy, cięciwa się zużywa, strzały na początku dosyć szybko pewnie też połamiesz,

Hej.
Marek ma rację że ten sport do tanich nie należy w szczególności jak chce się mieć dobry sprzęt. Jedyne co mnie zaskakuje to częste czytanie że strzały się gubią i szybko niszczą. Osobiście udało mi się przez swoją całą karierę zgubić jedną strzałę nie liczę robin.

Ja zaczynałem od PSE Nova większość osób już o nim zapomniała...

Ja właśnie z takiego w wersji barebow sobie pykam wakacyjnie z palców (60#) i jakoś daję radę. Może faktycznie czas sprzedać i rozejrzeć się za czymś z wyższej półki?
Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Nikt z nas nie wie jaką przyszłość planujesz z łucznictwem

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2015, 09:29:04 am wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk bloczkowy do 600 zł
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 15, 2015, 10:27:13 am »
Co do niszczenia czy zużywania się strzał, to wszystko zależy do jakiego celu strzelasz, jakich używasz strzał i jak często zdarza się trafić poza cel .....

W moim przypadku od czasu do czasu mimo 3 lat strzelania, przytrafi się jeszcze samostrzał ze spustu BT i wtedy strzałka trafia nie koniecznie w matę, a np. w wał (jak masz pecha to akurat w kamyk w wale), albo w metalowy pręt maty, albo akurat w krawędź maty.  Z mojego ostatniego kompletu 12 strzałek zostało aktualnie 10 ( jeden sezon strzelania).

Ale pierwsze strzały jakie miałem czyli tradycyjnie powerflighty to sie dosyć szybko zużyły, carbon sie starł bo pilśnia przywierała do nich zdecydowanie łatwiej niż do Carbone One, pomijając sporo niecelnych strzałów pechowo trafianych w pręty skręcające matę.

Następne strzałki to miałem ACC, i tu niestety potrafił się rozwarstwić carbon od alu przy trafieniach strzała w strzałe ale nie robinie tylko zderzenie boczne promieniami, mam chyba do dzisiaj z 3 czy 4 strzałki na długość dobre ale wklęśnięte alu pod carbonem i rozwarstwione ...

Jak dotąd najlepiej mi służą Carbone One, mimo obijania się bokami w macie nic im się nie dzieje, piny skutecznie bronią przed robinami, czasem tylko spust puści nie w tym momencie co bym chciał.

 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One