Autor Wątek: Strzały tarczowe  (Przeczytany 8499 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Strzały tarczowe
« dnia: Czerwiec 02, 2015, 06:40:06 pm »
Jakie strzały polecacie do strzelania tarczowego na powietrzu? Od razu napisze,że nie stać mnie na jakieś X10. Zastanawiam się nad 3 ,pierwszy to VAP-y 3,następnie VAP-y 6 oraz Easton Carbon One.
Proszę też o radę jakie lotki zastosować,własnie z przeznaczeniem do strzelania na powietrzu 50 m, może jakieś lotki spiralne. ? Oraz jak lepiej kleić lotki -prosto czy z offsetem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:14:56 pm »
Jeśli o oklejanie chodzi, to mam w tej chwili taki sam dylemat. Czy okleić prosto, czy helikalnie, czy skośnie, a może po prostu lotkami quick spin? Prosiłbym o poradę kolegów z większym doświadczeniem. Boję się zepsuć promienie, bo trochę kosztowały.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 07:16:31 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:19:14 pm »
To pochwal się chociaż,jakie promienie kupiłeś?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2015, 07:22:47 pm »
Nano pro Carbon Express :) . Z wolframami.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2015, 08:16:12 pm »
ja używam od dwóch sezonów, a teraz trzeci będzie carbone one i jak na dosyć budżetową strzałę tarczową to dają radę. Ale miałem też w rękach VAP 1 i te bym dzisiaj kupował gdybym strzałki musiał wymienić.

 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2015, 08:30:43 pm »
Też już strzelałem z Nano Pro i uważam, że to najlepsze strzały na świecie :). Porównywałem z X10 i V1 i miałem w każdej serii lepiej o co najmniej 1 pkt (średnio 10pkt/odległość). Poza tym mam wrażenie, że one poprawiają moje błędy - jak jest dobrze, to jest dycha/X, jak jest niezbyt dobrze, to wpada łapana dycha. Dopiero jak ewidentnie skaszanię, to jest gorzej. Z żadnymi innymi tak nie miałem. Dlatego jestem ich szczerym wyznawcą, mimo ceny.
Oprócz nich nieźle mi się strzelało z Easton ACG oklejonych helikalnie, ale z Carbon X-pressami nie ma porównania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 08:35:06 pm wysłana przez Irion »
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2015, 08:37:49 pm »
Obecnie mam v1 oraz a/c/c mogę polecić te i te z naciskiem na v1

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:05:05 pm »
IMO różnica w wynikach między strzałami 0.006 i 0.001 o ile jakaś jest niewyobrażalnie mała. Nie wiem jak bardzo dobrym trzeba być aby to zauważyć ;) Najtańszymi strzałami można spokojnie strzeleć pow. 350 o ile ktoś jest na tyle dobry sam z siebie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:15:39 pm »
a Bridger Deaton strzela czy strzelał z Gold Tip Velocity 400 i też daje radę  8)

http://goldtip.com/productdetail.aspx?ptid=6
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:19:46 pm »
Ważniejsza jest chyba tolerancja spinu a tego chyba żaden producent nie podaje ;)

Z ciekawostek często strzały .001 .003 i .006 są produkowane z tej samej długiej rurki karbonowej tyle że .001 są wycinane ze środka, .003 bardziej z brzegów a .006 z samych końców ;)

Dobra praktyką jest kupienie większej ilości .006 i ich selekcja przede wszystkim pod kątem spinu.

http://www.carbontecharrows.com/main/arrow-spine-weight-and-straightness/

Carbon One odradzam, Easton pakuje do nich jakieś białe coś, koledze po intensywnym strzelaniu po prostu się starły aż do tego białego ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 09:40:34 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2015, 09:59:02 pm »
Jacku ,ale proszę wytłumacz o co chodzi z tą selekcją pod kątem spinu, bo nie bardzo wiem o czym piszesz.
Panowie oprócz propozycji różnych promieni tarczowych , proszę podawajcie jak byście radzili okleić strzałki. Bo to przecież też bardzo ważna sprawa. Czyli np. do tych VAP-ów które jak widzę najczęściej są wymieniane,jakie zastosowalibyście lotki i jak klejone.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 02, 2015, 10:35:02 pm »
To nie jest ważna sprawa ;) Nie zauważyłem różnicy w celności w zależności od sposobu klejenia lotek, miałem proste miałem z offsetem - dla mnie to w zasadzie bez znaczenia. Selekcja czyli np z 2 kompletów wybierasz sobie 12 szt które mają jak najbardziej do siebie zbliżony spin. Ale ja tego nie robię, nie chce mi się.

Nieporównywalnie więcej zależy od techniki a nie od takich rzeczy jak 2 grs różnicy na strzale czy typem klejenia lotek ;) 

Co chcę powiedzieć? Ano to że jakiekolwiek kupisz strzały i jakkolwiek je okleisz będziesz z nich strzelał bardzo podobnie. One nie spowodują wzrostu wyniku o 10 czy 15 pkt, no chyba że stare były źle dobrane.


Natomiast warto spojrzeć na strzały pod katem użytkowym - aby miały pin nocki(!) oraz tanie i dostępne komponenty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2015, 10:47:10 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:09:39 pm »
w pełni zgadzam się z Jackiem :)
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Irion

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2015, 11:40:36 pm »
Dzięki Jacku za radę. No to przestaję się przejmować, kleję prosto i zabieram do ostrych treningów, żeby być "dobry sam z siebie". Pewnie do weekendowego Pucharu jeszcze nie będę, ale z czasem... ;) Pozdrawiam serdecznie.
Bowtech RPM360 70#/28"
Mathews Conquest pro Z4

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały tarczowe
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2015, 12:04:12 am »
Każdy ma swoje doświadczenia i wnioski - ja tylko opisuje swoje. A są one takie że to ja jestem prawie zawsze tym słabym ogniwem, a nie sprzęt. Ot strzela człowiek w jeden dzień wszystko ładnie wchodzi. 3 dni później sprzęt ten sam a na tarczy jedna wielka kiszka... I co zrobisz? Nic nie zrobisz ;)

Natomiast kupowanie sprzętu z najwyższej półki niezależnie czy faktycznie coś daje czy nie - ma też aspekt psychologiczny - wtedy już na pewno nic nie zwalimy na słabe staby, krzywe strzały itd ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2015, 12:07:35 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)