Autor Wątek: strzelanie na nartach  (Przeczytany 6172 razy)

Hungry

  • Gość
strzelanie na nartach
« dnia: Marzec 12, 2010, 11:13:08 am »
zima już się kończy, a mi tu nagle przyśniła się nowa fajna konkurencja łucznicza dla łuków tradycyjnych.
Na podobnych zasadach jak strzelanie z konia ale nie tylko z łuków wschodnich, można by strzelać jadąc na nartach na lekkim stoku.
Jeden strzał do przodu jeden w bok i jeden do tyłu (z tym będzie najgorzej). Kto się nie wywali  ;D ten pewnie wygra ...

I w zimie byłoby co robić  :D

(a może tylko odbija mi, bo za długo już strzelam na hali m???)

kissielec

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2010, 12:05:28 pm »
Hm, konflikt postaw:
wyprostowana do strzału z łuku - i pochylona do zjazdu na nartach...(?) - zakładajac ze strzelamy w ruchu.
Wbrew pozorom mógłby to być sport upadkowy,... ;D co nartom mało szkodzi - ale łuki i strzały tego nie znoszą.
Mimo, że z zapałem zjeżdżam na nartach prawie każdej zimy - to mariaż narciarstwa z łukiem - widziałbym raczej w postaci długodystansowego biegu a la biathlon. Ta dyscyplina istnieje - i to pod patronatem FITA: http://www.merlinarcherycentre.co.uk/resource/resource_disciplines/ski_archery.htm
 :)
Może na fali po-olimpijskiego zainteresowania bieganiem na nartach - taki sport zimowy narodzi się i u nas ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2010, 12:16:35 pm wysłana przez kissielec »

Hungry

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2010, 12:26:35 pm »
bieganie jest zbyt męczące  ;D, a zjazd np. 5 km/h z prawie płaskiej górki w postawie wyprostowanej = nie widzę przeszkód :)

kissielec

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2010, 12:38:50 pm »
Trzeba spróbować na wrotkach (strzał w bok), lub deskorolce (strzał w przód)... :D

Rosomak

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2010, 07:57:41 pm »

N

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2010, 08:22:37 pm »

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2010, 11:28:24 pm »
Przy takiej pogodzie jaka jest teraz u nas warte rozważenia byłoby zorganizowanie strzelania z kajaka do celów umieszczonych po obu stronach rzeki ;D. Oglądając zdjęcia z ostatnich zawodów w Bytomiu wydaje się że niewiele brakowało a po strzały właśnie trzeba by było pływać kajakiem.

N

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 27, 2010, 09:37:23 pm »
Przy takiej pogodzie jaka jest teraz u nas warte rozważenia byłoby zorganizowanie strzelania z kajaka do celów umieszczonych po obu stronach rzeki ;D. Oglądając zdjęcia z ostatnich zawodów w Bytomiu wydaje się że niewiele brakowało a po strzały właśnie trzeba by było pływać kajakiem.

 ;)






źródło : http://www.archery.ru/cpg/displayimage.php?album=lastup&cat=0&pos=628
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2010, 09:41:02 pm wysłana przez N »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2010, 06:28:12 pm »
to już u nas było cztery może pięć lat wstecz grupka łuczników w kajakach bawiła się nad Biebrzą naprawdę ciekawa forma,a dało by się ją zmodyfikować do bardziej zaawansowanej wyprawowej wersji,coś jakby "obóz wędrowny" to też już było,i działa a w wersji jak dotąd najciekawszej łuk wykorzystywany był(skutecznie!) do wzbogacania diety złożonej z piwa i konserw o mniejszego kalibru dziczyznę:)
Samick Woodsman 50#

N

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2010, 06:36:32 pm »
...a w wersji jak dotąd najciekawszej łuk wykorzystywany był(skutecznie!) do wzbogacania diety złożonej z piwa i konserw o mniejszego kalibru dziczyznę:)

Ciekawa ta "dieta" Stefanie  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2010, 06:52:28 pm wysłana przez N »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2010, 06:44:52 pm »
typowa dla grupki niezbyt poważnych "turystów" nigdy z kolegami nie pływaliśmy dla samej przyjemności pływania,bo co to za radocha?:)
Samick Woodsman 50#

PK

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2010, 07:34:01 pm »
...coś jakby "obóz wędrowny" to też już było,i działa a w wersji jak dotąd najciekawszej łuk wykorzystywany był(skutecznie!) do wzbogacania diety złożonej z piwa i konserw o mniejszego kalibru dziczyznę:)

Kajaki, dzika rzeka, polowanie z łuku refleksyjnego,...?
obejrzyj film "Deliverance" z J.Voight'em w roli głównej  :).

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2010, 08:07:28 pm »
Witam Piotrze:) filmu nie oglądałem,ale na to przyjdzie czas na emeryturze, klimat takich wycieczek jest nie do opisania i jest to właściwy kierunek,nie namawiam do kłusownictwa,tylko ruszenia czterech liter za kilka lat takie doświadczenia mogą być bardzo pomocne,...jeszcze w to wierzę,...;)
Samick Woodsman 50#

comando

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2010, 11:26:20 pm »
Eeeee tam kajaki!!! Stefan ale było fajnie na I rundzie co? Te klimaty nocą!!! te foty na luzie!!! Fajnie było co? Tsza to powtórzyć w Qtachach nie!!! Hejka ty brutalu!!! Lucio!

mariusz_wroblewski

  • Gość
Odp: strzelanie na nartach
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 28, 2010, 09:29:15 pm »
Hmmmm a ja ostatnio obejrzałem kilka filmików i coraz bardziej zaczynam się przekonywać do łucznictwa na biegówkach! Tylko jest kilka problemów. Pierwszy to moje kolana, które jeszcze się do jakiegokolwiek sportu zimowego nie przekonały (i długo nie przekonają), a drugie to dostosowanie łuku. Pozostaje oczywiście nauka techniki jazdy na biegówkach.

Czy ktoś już próbował? http://hungry4sport.com/Multimedia/Show/s/539/ jak dla mnie wygląda zachęcająco.