Autor Wątek: Świat wg REO  (Przeczytany 8818 razy)

Hungry

  • Gość
Świat wg REO
« dnia: Maj 06, 2013, 03:29:35 pm »
Reo Wilde najlepszy obecnie łucznik bloczkowy Świata posiada własną stronę internetową, na której publikuje między innymi swój blog oraz odpowiedzi na przesyłane mu pytania.

Każdy kto zna j. angielski powinien tam poserfować :)

http://www.reowilde.com

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2013, 10:52:19 pm »
Zaglądam tam co jakiś czas. Są ciekawe informacje w dziale odpowiedzi na pytania
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Hungry

  • Gość
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2013, 11:12:15 am »
ostatnio opublikował kilka ciekawych informacji, np.:

Z czego strzela Reo w sezonie letnim:
Bow- Pro Comp Elite XL with spirals 27 3/4 inch draw 57lb
Arrows- 450 X10 Easton 187 Flex FLetch vanes.
Sight-Axcel CXL Achieve With a .55 Sure Loc scope
Stabilizers-Fuse Carbon Blades ES 30inch front with 21ounces out        front. Side 10inch with 8ounces on the side.
Strings- First string 22strand string and 32 strand cables.
Peep-PaPeep
Rest-SpotHogg with a .08though blade
Release-HT Pro Brass 3 finger


Z czego strzela Reo w sezonie halowym:
Bow- Pro Comp Elite XL with spirals 27 3/4 inch draw 57lb
Arrows- World Archery 2315 X7 30 inch with 200 grain points
             NFAA and Vegas setup 2712’s 32inch and 250 grains points
             4 inch Flex FLetch vanes.
Sight-Axcel CXL Achieve With a .55 Sure Loc scope
Stabilizers-Fuse Carbon Blades ES 30inch front with 21ounces out        front. Side 10inch with 8ounces on the side.
Strings- First string 22strand string and 32 strand cables.
Peep-PaPeep
Rest-SpotHogg with a .08though blade
Release-HT Pro Brass 3 finger

JAk ustawia łuk:
nie robi paper testu, tylko wstępnie ustawia łuk na oko, a następnie zmienia ustawienie podstawki i siodełka tak by uzyskać przy prostym locie strzał jak najlepsze grupowanie się na tarczy.

lukilak1994

  • Gość
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2013, 11:50:10 am »
Mnie zawsze zastanawiało ile gram Reo ma na przednim oraz bocznym stabilizatorze  ;D
Okazuje się że bardzo dużo, 588gram stabilizator przedni oraz 224gramy boczny :o

Przyznam że miałbym problem z oddaniem chociaż jednego celnego strzału z takim obciążeniem. Polecam spróbować ;D

Hungry

  • Gość
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2013, 12:01:31 pm »
no tak, ponad 1/2 kg na przednim stabilu robi wrażenie
aż zważę swoje obciążenie, ale na bocznym mogę mieć podobnie  ;D

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2013, 12:44:10 pm »
Ja próbowałem 11 oz. na przednim i 11oz. na bocznym.. fajnie na początku, stabilnie.. później masakra, ręka puchnie, postawa się komplikuje i ogólna walka ze sprzętem :D
zapalony łucznik

Hungry

  • Gość
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2013, 01:01:36 pm »
Jaką radę daje Reo, by pewniej celować/trzymać łuk po naciągnięciu:
Po każdym treningu (czyli codziennie  ;D ) należy 10 razy pod rząd naciągnąć łuk i utrzymywać się (pozycje do strzału) jak najdłużej w celu. Gdy już celownik opuści wyznaczone pole (np. poza 7-mkę) należy odpuścić łuk.

Jak ma ustawiony spust BT (tj. jaka drogę musi pokonać na krzywce by wystrzelił):Ustawiony ma na twardo, czyli musi go dośc mocno przekręcić by wusytzelił, dzięki czemu jest pewny, że sam przypadkowo nie wystrzeli. Doprowadzenie do wystrzału od momentu naciągnięcia zajmuje mu aż 10 sekund.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2013, 04:53:32 pm »
masakra z tym jego BT, ja próbowałem na długim i twardym naciągu spustu ale ni w ząb, nie wiedziałem kiedy gad odpali xD, w sumie jak zmieniłem kąt zwalniania na bardziej płaski to spust mimo tego ze zahacza się tam na kawalątku haczyka, to jest tak twardy, że trzeba dobrze go przeciągać aż te 0.5mm spadnie z zaczepu, na większym kącie łatwiej spada z blokady. Ale jak ustawiłem na początku ( bo stres przez wystrzałem ) na długą drogę to kurde naprawdę trzeba długo trzymać na celu żeby zwolnić, bo nigdy do końca nie wiedziałem kiedy puści.

Mój ma jeszcze opcję Click, ale kurde mimo, że wskoczy na klik i robi się gorąco to jeszcze jeszcze można go ciągnąć. Ale po paru dniach coraz lepiej idzie strzelanie.

Ale tak jak Reo ma jakoś 1kg w stabich ( wliczając masę samych stabich ) to masakra jakaś :)
, choć jak jest to dobrze zrównoważone to kwestia machania tym w osi góra dół, problem się zaczyna jak dochodzi za duże ciążenie przód/tył.

A to ćwiczenie z trzymaniem na celu no ciekawe w sumie

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2013, 08:05:49 pm »
Ja mam po 225 gramów przód i tył.
Próbowałem najwięcej na przodzie 375 gram i z tyłu 450 gram i było za dużo. Chociaż obiecuję sobie jeszcze poeksperymentować z 300 gramami z przodu.

U Reo najciekawsza jest duża waga z przodu, co jest dopasowane moim zdaniem do jego stylu tj odgięcia się do tyłu. Takiego dużego ciężaru z przodu nie ma chyba nikt z czołówki.

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Hungry

  • Gość
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2013, 01:41:52 pm »
zważyłem swoje obciążenie:
- przód = 170 gr
- lewy bok = 540 gr (!!!) prawie tyle co Reo z przodu  ;D

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2013, 03:13:06 pm »
No to ja wam opowiem story, które odkryłem dziś i mało z krzesła nie zleciałem, wywiesiłem karteczkę w pracy i wróciłem do domu, żeby sprawdzić czy na pewno :).

Otóż jakiś czas temu kupiliśmy ojcu łuk ( tzn on sobie kupił ja po niego byłem w berlinie ).

Dał go nam znajomy właściciela gdyż on pisał, że musi jechać bodaj do Austrii w sprawach zawodowych, znajomy rozmawiał po angielsku ale ciut kaleczył ( nie że ja władam perfekt ale on to takim niemieckim angielskim mówił ), i mówił, że ten właściciel łuku był w las vegas rok temu, tu ma jakiś podpis na łuku kogoś tam, ja generalnie go zlałem ciepłym moczem, oglądałem sprzęt i przytakiwałem.

Dziś przeglądając pierdoły o REO znalazłem jakąś fotkę z tarczą z jego autografem i mnie piorun mało nie strzelił xD

otóż gość od Łuku który nam sprzedał nazywa się ERICH MOSER ( tak ma też strzały opisane które dał do łuku ). Sprawdziłem właśnie turniej w las vegas z przed roku

http://www.archery.org/UserFiles/Document/Results/Results/2012/12_IWC_Vegas/TMLIST.pdf oto zawodnicy itp, na stronie 3, widnieje ERICH MOSER, na stronie 4 REO WILDE.

No kurdę mogę dumnie powiedzieć, że mamy w domu łuk z autografem samego REO'a , łuk to mathews conquest triumph dla leworęcznych ( niestety bo ojciec to mańkut :P ).

To fotka ramienia na łuku,



Fotka strzały wcześniejszego właściciela



A o to Fotka którą przypadkiem znalazłem i mnie oświeciła i zmusiła do połączenia faktów i sprawdzenia wszystkiego.





pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 11:13:24 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Hungry

  • Gość
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2013, 03:35:10 pm »
 :o   no to ci się chłopie pofarciło.

Nasi reprezentanci na IV R. PŚ we Wrocławiu powinni postarać sie o podobne autografy  ;D

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2013, 03:44:20 pm »
Ja już planuję kupić ramiona i mu podmienić xD, on i tak nie docenia wagi tego szczęścia jakie go spotkało xD


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2013, 10:12:38 pm »
Nie no dla mnie bomba..  :D
zapalony łucznik

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Świat wg REO
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2013, 10:27:07 am »
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 02:33:27 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One