Autor Wątek: Wykrecanie łuku  (Przeczytany 8255 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Wykrecanie łuku
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2010, 07:53:49 pm »
a myślałeś po prostu o ręce łucznej
oczywiście ale np. wielu doświadczonych łuczników ma ten problem a po drugie nawet gdybym chciał to jakoś zniwelowac to pozostaje odkręcanie majdanu ręką łuczniczą co powoduje niesamowity dyskomfort więc czy walczyc z tym czy zaakceptowac fakt i strzelac dalej tak jak jest?
a jak u Ciebie zgaszony wygląda owe skręcanie majdanu?
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

zgaszony

  • Gość
Odp: Wykrecanie łuku
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2010, 07:59:20 pm »
u mnie nie ma takiego problemu od czasu kiedy udało mi się zapanować nad oparciem łuku na dłoni łucznej, a to z kolei zajęło mi jakiś rok :)
( ale łuki z masywnymi rękojeściami zupełnie mi nie leżą i zmieniam rękojeść na odpowiednią dla mnie )
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2010, 08:13:38 pm wysłana przez zgaszony »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Wykrecanie łuku
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2010, 08:15:52 pm »
ja w moim łuku mam właśnie taką masywną rękojeśc więc jutro ją odkręcę i może użyję taśmy.. kiedyś już tak próbowałem ale bez taśmy i miałem nie odparte wrażenie że jest lepiej ale upijało strasznie więc taśma mam nadzieje rozwiąże sprawę jak chodzi o komfort strzelania a co do efektów zobaczymy... zauważyłem też że im bardziej ręka łucznicza zmęczona tym bardziej strzałki grupują się na prawo... więc sporo pracy przede mną:)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

shiffo

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Wykrecanie łuku
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2010, 08:58:08 pm »
Ja odkrecilem moją rękojeść, ponieważ odbojnica do kabli dotykała rączki i nie można byłu ustawić takiego położenia aby kable sie nie dotykały. Teraz się nie dotykają i wszystkie strzały poszły mi wyżej, dzieki czemu mogę teraz obniżyć celownik, który martwił mnie tym, że jest już na samej górze. Zamiast tej bardzo niewygodnej rękojeści w moim PSE NOVA VECTOR 5 zastosuje owijkę taką jak do rakiet tenisowych.
PSE NOVA Vector 5, 50lbs,  TOXONICS STOCK DOG PLUS, Easton Powerflight 500

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Wykrecanie łuku
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2010, 09:01:31 pm »
Ja odkrecilem moją rękojeść, ponieważ odbojnica do kabli dotykała rączki i nie można byłu ustawić takiego położenia aby kable sie nie dotykały. Teraz się nie dotykają i wszystkie strzały poszły mi wyżej, dzieki czemu mogę teraz obniżyć celownik, który martwił mnie tym, że jest już na samej górze. Zamiast tej bardzo niewygodnej rękojeści w moim PSE NOVA VECTOR 5 zastosuje owijkę taką jak do rakiet tenisowych.
w moim pse nova jest to samo.A gdzie tą owijkę kupiłeś?? i jaką bo z tego co wiem jest wiele różnych owijek.
pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Wykrecanie łuku
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2010, 10:52:13 pm »
w wielu sklepach sportowych jest taka tasma na rekojesci rakiet tenisowych do kupienia, nie ma z tym problemu
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/