Autor Wątek: Regulamin 3D - pytanko o kategorię  (Przeczytany 9013 razy)

paskud

  • Gość
Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« dnia: Grudzień 08, 2009, 12:03:27 pm »
Witam,
Pytanko na dziś jest takie - jak w myśl naszych regulaminów wygląda kategoria Mini? W tłumaczeniu regulaminu EAA znalazłem zapis, że to dzieci powyżej 11tego roku życia.  :'(
Pozdr,
Michał

zgaszony

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2009, 01:14:04 pm »
Czołem mówimy o wieku nie mylić z kategorią sprzętu.

paskud

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2009, 01:53:11 pm »
Tak, tak, o wieku - pytanko - czy jest błąd w tłumaczeniu i powinno być "do 11" zamiast "od 11" (punkt 8.3.4). Tłumaczenie znalazłem tutaj:
http://www.cypher.home.pl/sekcjalucznicza/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=182

zgaszony

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2009, 02:21:33 pm »
Dokument wykonany przez Tłumacza Przysięgłego. zszyty każda strona opatrzona okrągła pieczęcią  całość zarejestrowana Repertorium nr 54/08 Nowy Sącz dnia 05.02.2008 nr uprawnień Tłumacza TP 2777/05 treść nie podlega dyskusji, natomiast interpretacja?? a dokładnie co jest niezrozumiałe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 02:32:47 pm wysłana przez zgaszony »

paskud

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2009, 02:26:55 pm »
Rany, a Ciebie co ugryzło? Chcę się dowiedzieć, czy w zawodach, w których jesteś jednym z organizatorów, mogą startować młodsze dzieci czy też nie. Zresztą nieważne...

zgaszony

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2009, 02:35:59 pm »
Jak do tej pory startowały młodsze dzieci pod nadzorem dorosłych. nic mnie nie ugryzło staram się odpowiedzieć precyzyjnie i nie chcę dyskutować na temat tego czy tłumaczenie jest prawidłowe czy też nie.

kissielec

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 08, 2009, 03:37:55 pm »
"8.3.4. Minis (MIN) Age > 11 and parental (or other) supervision mandatory / will be shot from appropriate distances no further than 30 yards. Can be used any type of bow with or without a sight. If a sight is used, it can be fixed pins, moveable sight or scope with or without magnification. Any type of release aid, glove, finger tab or bare fingers may be used. Any accessories (stabilizers, overdraw, peep sight, bubble level, kisser button...) may be used."
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 03:40:45 pm wysłana przez kissielec »

paskud

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 08, 2009, 04:20:21 pm »
Dowiedziałem się już tego, co mi było potrzebne :)
Na nadchodzący sezon - jeżeli życie pozwoli - chciałem się wybrać razem z dzieciakiem i nie chciałem, żebym mu musiał tłumaczyć, że "tamten pan powiedział, że jest za mały, żeby wziąć udział w zawodach". To by sprawiło mu ogromną przykrość i zawód, stąd było moje pytanie.
Jak rozumiem, nasz regulamin jest wersją rozszerzoną regulaminu EAA o możliwość dopuszczenia do startu dzieciaków młodszych niż jedenaście lat, podobnie jak został poszerzony o tradycyjne łuki refleksyjne...

Pzdr,
Michał

zgaszony

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2009, 07:20:24 pm »
Dokładnie tak dzieci pod opieką rodziców są dopuszczone do udziału w zawodach i aby nie było niedomówień będzie to zawarte w założeniach szczegółowych do poszczególnych rund PP i MP.
Pozdrawiam Adam

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2009, 08:42:40 pm »
Hej
Dyskusja, momentami bardzo (jak by to dyplomatycznie powiedzieć  :D)np. gwałtowna na temat regulaminu już była i chyba nie ma co jej powtarzać.
A może warto powtórzyć po paru latach doświadczeń?

Z tego co dla mnie było ważne w podsumowaniu:
- jesteśmy świadomi, że regulamin EAA 3D zawiera błędy, jak dla mnie miejscami kuriozalne i nie za bardzo rozumiemy dlaczego ich nie poprawiono, choć były zgłaszane,
- organizujemy zawody w Polsce i możemy wprowadzić sobie modyfikacje regulaminu. Kiedyś było to np. dopuszczenie łuków refleksyjnych jako oddzielnej kategorii sprzętu (styl)- teraz w regulaminie jest "prymitive bow, horse bow" choć są w tym fragmencie głupie zapisy.

poza tym:
Jeśli mamy być zrzeszeni w EAA3D to jesteśmy skazani też na ich regulamin (i musimy mieć tłumaczenie przysięgłego tłumacza - moje wątpliwości wyjaśniaj już kiedyś zgaszony, jeszcze zanim zgasł). Możemy, jak najbardziej, na naszych zawodach mieć jakies oddzielne modyfikacje.

I tutaj: najczęściej w informacji  o 3D w Polsce jest napisane tylko np: obowiązuje regulamin EAA 3D -
Tak jak napisał Adam:
Cytuj
aby nie było niedomówień będzie to zawarte w założeniach szczegółowych do poszczególnych rund PP i MP
  - powinniśmy dodatkowo wyraźnie napisać w ogłoszeniach zawodów, co jest modyfikowane lub dodane względem regulaminu EAA 3D

Błędy w regulaminie to już wspomniany wiek dla MINI (już było cytowane okrślenie Age > 11), który pokrywa się w regulaminie z Kadetami
Cytuj
cadets 12 - 14 - all cadets are shooting from blue stake ...
, hmm... właściwie pokrywa się ze wszystkimi  ;D od razu poczułem się młodszy - tylko mogę mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego:
Cytuj
parental (or other) supervision mandatory

albo zapis w kategorii sprzętowej (stylu) PB-HB gdzie koledzy z EAA3D utrzymują (z nie znanych mi przyczyn), że horse bow jest łukiem symetrycznym
Cytuj
Horse bow is a symmetric recurved composite bow
(najbardziej drastycznym zaprzeczeniem takiej tezy jest yabusame  ;D),

w ogóle zapisy PB-HB są, jak dla mnie, problematyczne, z dużym potencjałem na generowanie konfliktów  :-\

oraz inne radosne "kwiatki" powodujące, że regulamin nie jest do końca spójny.
Jeśli by ktoś miał ochotę skupiania się, na zawodach, na rzeczach mniej istotnych niż strzelanie oraz jak ktoś by chciał organizatorom uprzykrzać życie, to ma, co nieco, zadanie ułatwione ;D.

pozdr,
Abrat
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 09:05:12 pm wysłana przez Abrat »
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

paskud

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:11:54 pm »
Hej Abratku,
Myślę, że dość jasno wyraziłem swoje intencje i daleki jestem od dokuczania organizatorom w jakikolwiek sposób. Trafiłem dosłowne tłumaczenie regulaminu EAA i zwątpiłem... Cieszę się, że będą dodatkowe zapisy regulujące te kwiatki i myślę, że warto byłoby je dołączyć jako uzupełnienie tłumaczenia na stronie 3darchery.
Pzdr, Michał

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:17:46 pm »
Nie miałem na myśli nikogo konkretnego odnośnie uprzykrzania życia - to było tak teoretycznie  :)
w ogóle, chyba Cię doskonale rozumiem i byłem raczej jednym z bardziej "czepialskich" w tej starej dyskusji  ::)

regulamin powinien rozwiewać wszelkie wątpliwości, a nie stwarzać

pozdr,
Abrat
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 09:19:55 pm wysłana przez Abrat »
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

zgaszony

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:19:40 pm »
Jako uzupełnienie nie bardzo możemy dołączyć, natomiast wolno nam a nawet należy opracować regulacje szczegółowe poszczególnych zawodów i to między innymi zostało postanowione na spotkaniu organizacyjnym w Jaworzu
Pozdrawiam Adam

Abrat

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:23:23 pm »
Możemy natomiast, tak mi się wydaje, nadal monitować o wprowadzenie zmian w oficjanym regulaminie?

pozdr,
Abrat
łuki: od sasa do lasa, najchętniej coś refleksyjnego

zgaszony

  • Gość
Odp: Regulamin 3D - pytanko o kategorię
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2009, 09:25:32 pm »
A nawet powinniśmy :)
Adam