Łucznictwo klasyczne > Tematy związane ze sprzętem

Dobór strzał

(1/3) > >>

Mycy:
Witam wszystkich Formowiczów. Mam na imię Maurycy i od miesiąca jestem  szczęśliwym posiadaczem łuku firmy Ragim  model Victory 64" @28 26#. Na razie nie stać mnie na porządne strzały i używam Glasfiber-strzał Easton Trooper do 40#.  No i właśnie w nich mój problem. Dokupiłem do luku clicker, celownik, buton i fliper co zmusiło mnie do skrócenia strzał do 28" i od tego momentu nie mogę dojść z tym sprzętem do ładu. Skupienie to tragedia a lot strzały to istny breakdance, jak robie test nieopierzonej strzały to nawet w tarcze nie trafiam z 15 m tak bije na lewo, czyli wychodzi mi  ze te strzały są za twarde do mojego łuku, i tu mam kilka pytań jako iż jestem zielony w temacie (chociaż oczytany ;) )
1. czy jest sens użycia np. cięższych grotów, czy darować sobie je zupełnie i dać dzieciom do postrzelania?
2. czy używał ktoś może takiego łuku jakie strzały wybrać z tabeli Eastona
wychodzi mi 1813, ale kto tam wie czy to rzeczywiście 26 lbs a wydatek 230 pln na 12 strzał to dla mnie nie mało
3.  jaki ochraniacz palców ze strony luksportu byście polecili bo mam taki z allegro i za nic nie mogę z tego strzelać (strzały lecą gdzie chcą, bez jest ok)
tylko nie te po 200 pln  ;)

Ogólnie łucznictwo wciągnęło mnie i trzyma, zrobiłem sobie nawet mate z kartonów i desek powiem ze spisuje sie wyśmienicie, narazie umiejętności mam skromne strzelam z 18 metrów i żeby sie nie stresować nie używam
traczy :). Jestem z okolic Poznania, pewnie wcześniej czy później będę musiał wstąpić do jakiegoś klubu, bo ile można jechać na samouctwie z poradników... Z góry dziękuję za wskazówki
Pozdrawiam wszystkich
Maurycy

TomeK:
Witam!
W tym przypadku zdecydowanie polecam udanie się po radę do klubu.
Problem polega prawdopodobnie na tym że strzały są za ciężkie i twarde do tego łuku.Często zdarza się też że strzały po skróceniu nie latają jak trzeba ze względu na źle dobrane groty. Dla początkującego najlepsze są strzały aluminiowe z niższej półki cenowej np. Easton Blues(17zł/promień) lub jeszcze tańsze Easton Gold Stalker(8zł/promień).
Jeśli chodzi o ochraniacz palców to najpopularniejszym modelem jest Cartel Elite Cordovan(48zł) a z tańszych propozycji np. ochraniacz Łukbisu(17zł).

Strona klubu "Leśnik" w Poznaniu http://www.kslesnik.pl/
Na stronie znajdują się wszelkiego rodzaju informacje o klubie, a w dziale PLIKI mapka dojazdu do ściągnięcia.
Pozdrawiam
TomeK

PiotrD:
Akurat Trooper 40#  są bardzo nieszczęśliwe bo poza tym o czym piszesz grot jest nakładany i ma większą średnice od promienia więc przy wyjmowaniu ze słomianki wyrywa słome a przy przeciągnięciu w strone strzału urywa lotki. Tak źle i tak niedobrze.

Mycy:
Witam
Dziękuje za poradę, w niedalekiej przyszłości będę musiał zawitać do "Leśnika".  Mam jednak następne pytanie gdzie kupić promienie w takiej cenie? Gold stalkery były by alternatywa, choć nie mam maszynki do klejenia lotek i wolałbym nabyć kompletne strzały. W luksporcie to najtańsze są Easton Jazz przy zakupie 12 szt wychodzą po 19 pln za szt czyli 228 za kpl, a swoja drogą czy w Poznaniu są jakieś godnie polecenia sklepy łucznicze, mój łuk nabyłem w Spec-shopie na św. Marcinie, ale tam nie widzą co sprzedają namówili mnie na 64" luk a teraz widzę i czytam wszędzie ze na mnie za mały jest. Powinienem mieć przy wzroście 180 cm około 68"no i do niego mi właśnie te Trooperki polecili, jako niezniszczalne.

TomeK:
Gold Stalkery można kupić w Centrum Łuczniczym( http://www.centrum-lucznicze.pl) kompletne strzały kosztują 13.40pln. Jeśli chodzi o sklepy w Poznaniu to jest jeszcze "Hobby" na Głogowskiej lecz nie polecam gdyż wybór w nim skromny a ceny-wręcz przeciwnie:) Najlepszym sklepem jest Łuksport ma najniższe ceny i największy asortyment. Centrum Łucznicze ma w wielu przypadkach ceny mniej korzystne lecz zdarzają się wyjątki(np. w/w strzały).
Pozdrawiam
TomeK

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej