Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 688970 razy)

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1620 dnia: Listopad 16, 2015, 01:05:53 pm »
Widze ze wpisy na tym forum zawsze spotykaja sie z krytyka strzelam z 400 i to moj problem. Co do zawodow open to widzialem nawet ze gosciu mial 90# i nie bylo problemu. Co za różnica jaka sila jak masz 5 grain/lbs

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

PSE StingerX 70# 29"

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1621 dnia: Listopad 16, 2015, 01:21:39 pm »
Widze ze wpisy na tym forum zawsze spotykaja sie z krytyka strzelam z 400 i to moj problem. Co do zawodow open to widzialem nawet ze gosciu mial 90# i nie bylo problemu. Co za różnica jaka sila jak masz 5 grain/lbs

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

Z początku były to wyłącznie dobre rady dla kolegi od osób długim doświadczeniem ( siebie nie uważam za doświadczonego ). Szkoda tylko że odebrał je kolega jako krytykę, to już nie ich wina. Dalsza lekka uszczypliwość to konsekwencją odpowiedzi kolegi.
Jak się komuś podoba to i z trzcinowymi strzałami może próbować ;)  . Jego cyrk jego małpy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2015, 01:26:59 pm wysłana przez makato »
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1622 dnia: Listopad 16, 2015, 02:45:23 pm »
Dareczku "szczelaj" z tych 400 aż miło ;),aż ci się połamią ( albo łuk ;) ), jak ci się znudzą to bier odrazu "Pięńcetki" trzeba się w koncu rozwijać ;).

Najśmieszniejsze jest to, że mimo iż dostaniesz GOTOWCA na tacy jakie powinny być strzały i czemu twoje są złe, to ty walisz focha i masz nas za debili xD, bo ty strzelasz to jest ok ;), nie nie jest ok i to że ty strzelasz nie czyni tego wyjątkowym, sorry jesteś po prostu głupi jak przeciętna Cebula z urażoną dumą .... Dla mnie to możesz nawet Drewnianymi łyżkami strzelać ale nie pisz proszę, że to ok i jako jedyny argument dając BO JA TAK strzelam, bo brzmi trochę jakbyś ledwo skończył 1 klasę gimnazjum, i myślał ze pozjadałeś wszystkie rozumy....

Skończ z tymi zawodami OPEN... jedyny open na jakim wystartujesz to będą podwórkowe zawody za stodołą....



Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1623 dnia: Listopad 16, 2015, 04:34:20 pm »
Super czekam na wiecej

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

PSE StingerX 70# 29"

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1624 dnia: Listopad 16, 2015, 04:44:19 pm »
tylko że jak mnie pamięc nie zawodzi to Ty Darku masz łuk ustawiony na ok 60#. Czyżbyś go ju aż tak dokręcił?? czy mi się Darki pomyliły ;)
pozdro!

« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2015, 05:50:45 pm wysłana przez forlorn »
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1625 dnia: Listopad 16, 2015, 05:14:23 pm »
Lukaszu ten obrazliwy ton swiadczy o tylko o tobie i nie bede tlumaczyl takiemu znawczy ze powerflihcht maja 8.4gpi co daje 243 +100GROT+30 INSERT w gimnazjum mnie ucza ze to daje 373 podziel to przez 70 daje 5.3 a minimalnie moze byc 5.
Różnica jest, jesli sie nie zna odleglosci, a zależy mi na plaskim locie strzaly.
Panie Lukaszu Pan pewnie po studiach wiec sie powinien pan domyslic ze w tym watku nie wkleil bym postu z zapytaniem o radę. O strzaly a i owszem pytałem w innym wątku, dostałem wyczerpujaca odpowiedź za co dziękuję wszystkim.
Pan panie Lukaszu nie pierwszy raz pokazales jaki z pana awanturnik
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

PSE StingerX 70# 29"

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1626 dnia: Listopad 16, 2015, 06:56:39 pm »
Tutaj nie chodzi o masę strzały tylko o jej spin, czyli ugięcie podczas obciążenia (strzału). Obecnie strzelasz ze spinu 400 a do tego naciągu, długości, masy grotu powinieneś mieć 340.
Zacznij od przeczytania tego - http://www.bowhunter.pl/luczniczy-sprzet-mysliwski/102-regulacja-sprzetu/120-regulacja-luku-konfigurowanie-strzal.html

Co ryzykujesz - w zasadzie ryzyko uszkodzenia strzały i co za tym idzie łuku i potencjalnie siebie.
W sumie to bałbym się strzelać z 400 przy takim naciągu, poza tym łatwiej łuk ustawić mając lekko sztywniejsza odpowiedz promienia, szczególnie w łukach bloczkowych.


Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1627 dnia: Listopad 16, 2015, 07:45:05 pm »
Sprawdze na tescie papierowym. Co prawda sprawdzilem na 400 ale innego producenta.
Dziekuje

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

PSE StingerX 70# 29"

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1628 dnia: Listopad 16, 2015, 07:45:25 pm »
Kolego Darku po pierwsze Ty zachowałeś się niegrzecznie i nie elegancko sugerując ,że nasze rady nie są po prostu życzliwą próbą wytłumaczenia ci,że źle dobrałeś spin i po pierwsze możesz zrobic sobie kuku(nie mówiąc juz o uszkodzeniu strzał i łuku),a po drugie,ze to ma równiez wpływ na celność. Zarzuciłeś nam krytykanctwo i jakieś dziwne intencje wyrażone naszymi radami.
Oczywiście,jak juz tu któryś z Kolegów napisał: twoje zabawki-twoja wola,zrobisz jak uważasz.Wystarczyło napisać-panowie dzięki za rady ,ale ja zrobię po swojemu bo tak mi pasuje. I po sprawie,a tak dałeś trochę ciała.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1629 dnia: Listopad 16, 2015, 07:51:21 pm »
AyE!

Ah, oh. Gdzież moderator na tym forum jak jest potrzebny. Ach gdzie... Przyzywam go w imię Posępnego Cze... A sorki :) nie ta bajka. Ale i tak go przyzywam.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1630 dnia: Listopad 17, 2015, 02:32:04 am »
Moj blad ze napisalem jakie strzaly chcialem tylko pokazac nowa cieciwe ale jak na mnie naskoczyliscie to sorry. Ja na nikogo wulgarnie nie napisalem
Dzieki za miłe slowa to byl chyba moj astatni wpis na tym watku
Pozdrawiam
Szczesc Boże

Wysłane z mojego SM-G386F przy użyciu Tapatalka

PSE StingerX 70# 29"

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1631 dnia: Listopad 17, 2015, 08:40:50 am »
Dareczku kochany,  znowu się unosisz, tak to wątek dla wszelkich onanizatorów sprzętowych do chwalenia się i spuszczania nad naszymi zabawkami  dla dorosłych.... NIKT tutaj tego nie neguje, jednak w momencie kiedy ktoś zauważył, że nie koniecznie dobrze dobrałeś strzały, po prostu ci zwrócił uwagę, że to się nie nadaje do twojego łuku, jest nawet niebezpieczne dla ciebie czy łuku. Zamiast powiedzieć kurde nie znam się takie kupiłem bo wydawało mi się, że są ok, albo sprzedawca mi wcisnął i powiedzieć kurde  dzięki bo jeszcze bym sobie coś zrobił albo zepsuł łuk... ty natomiast z uporem maniaka zacząłeś udowadniać nam ze jesteśmy bandą debili która tylko neguje .... 

NIe nie jestem awanturnikiem jak ci się wydaje, ale jak widzę, że komuś kilka osób 5x tłumaczy ten sam problem, a on dalej nie dopuszcza do siebie myśli, że może faktycznie coś jest na rzeczy,  to wybacz ale trzeba trzeba mu to wyjaśnić jak prostemu chłopu na miedzy, bo rzeczowe argumenty od kilku osób jak grochem o ścianę... Więc proszę cię mnie masz za awanturnika a siebie za kogo w takim razie ??, mędrca łuczniczej ziemi Polskiej ?? Nikt na ciebie nie naskakiwał a jedynie zwrócił ci uwagę, na strzały, jedyny kto zaczął skakać od początku byłeś ty, najśmieszniejsze jest to że ty myślisz, że ktoś ci chciał na złość zrobić albo cię obrazić czy coś, mimo iż każdy działał w dobrej wierze z korzyścią dla ciebie, zuch widzę, że szkoła, i czytanie ze zrozumieniem i ocena sytuacji nie poszła w las  8)


W praktyce w wielkim skrócie kupiłeś łuk typowo do LASU, żeby siedzieć w krzakach albo na drzewie i czaić się na zwierzynę, o naciągu którym można w praktyce przy dobrym strzale powalić Żubra,  kupiłeś do niego złe strzały, odpuszczasz naciąg i marzą ci się jakieś zawody OPEN, i próbowanie sił na tarczy. W praktyce podszedłeś do tematu od dupy strony i kupiłeś pierwsze co ci wpadło w łapy, a jeszcze jak ktoś próbuje ci pomóc to ogarnąć to odrazu FOCH i wszyscy do okoła to chamy i awanturniki, BO JA STRZELAM TO tak ma być i jest OK, potem przyjdzie kto inny nowy zobaczy, że gość wali z łuku 70# strzałami 400 i powie kurde on mówi ze jest ok to jest ok, BIORĘ !!.....


I co to za szczęść Boże ?? to nie kółko różańcowe tylko forum łucznicze ...


pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2015, 08:44:11 am wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Munin

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1632 dnia: Listopad 17, 2015, 11:24:11 am »
Dajcie spokój i prawo człowiekowi być niemądrym w tematach które go bezpośrednio dotyczą. Kolega ostrzeżenie dostał i co z tym zrobi to już jego sprawa. Ja przez te dobre rady i ich nie przyjmowanie mam dwie strony bez zdjęć sprzętów a to już nie cieszy ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1633 dnia: Listopad 17, 2015, 04:25:08 pm »
Klasę w utarczkach słownych pokazuje się nie tym, że ma się rację tylko tym, że prowadzi się w ją sposób, który daje szanse na honorowe wycofanie się z niej naszemu oponentowi.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1634 dnia: Listopad 17, 2015, 04:42:42 pm »
Klasa była stronę i "10postów" wcześniej ;), szansa była nie jedna ....

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350