Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 687346 razy)

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #960 dnia: Październik 10, 2013, 10:13:57 am »
no nie zabrania, tak samo jak iść z łukiem z którym raczej wyjdę bo napęd pozostanie ten sam :), jakoś celosnik sportowy nie jest specjalnie większy od dobrego myśliwskiego :), a Laga przednia luzik :)

pzdr. Łukasz

Łukasz załóż osprzęt niesportowy i wtedy pokaż co potrafisz na zawodach 3D

jak dla mnie przewaga dzięki technice

Nawet jak będę miał łuk sportowy co zapewne nastąpi to nie będę z nim chodził na 3D

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #961 dnia: Październik 10, 2013, 10:32:47 am »


Proponuję, żeby ktoś założył nowy wątek od tego posta,
Łuk to czy flinta? Z taką lufą...
.. pt. np: "Mięczaki z długą pytą, czyli: czemu długi stabilizator jest lepszy od krótszego?"  ;D
Zaczyna się tu robić temat nie na temat.
Z chęcią dodałbym coś, ale nie chcę zaśmiecać.

Może moderator zadziała, bo dyskusja robi się ciekawa.
zapalony łucznik

yokai

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #962 dnia: Październik 10, 2013, 10:57:59 am »
Swoją drogą to ciekawe podejście, używając łuku bloczkowego zarzucać innym przewagę dzięki technice.
Tylko czekać na wypływające finansowe porównania sprzętu (o:

Już nie przerywam, kontynuujcie, fajnie się Was czyta.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2013, 11:03:11 am wysłana przez yokai »

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #963 dnia: Październik 10, 2013, 11:09:50 am »
Ja mam czasem wrażenie, że ważne jest czym się strzela, a nie jak się strzela. Ale to tylko moje spostrzeżenie :).
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

lukilak1994

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #964 dnia: Październik 10, 2013, 11:12:39 am »
Widze, że wszyscy specjaliści strzelania 3D. A większość wszechwiedzących w tym wątku 3D strzelało raz w życiu(pomijając fakt, że w Polsce 3D jest w większości organizowane na zasadzie "postrzelamy za stodołą" ) i pojęcia o dyscyplinie nie ma..... Oczywiście pomijam tutaj starych wyjadaczy ;D

Polecam pooglądać:
http://www.bowjunky.com/pro-reality/


Balrog PS. Parująca soczewka? Pierwsze słyszę, wiele razy strzelałem w deszczu i nie obserwowałem takich zjawisk :) bardziej przeszkadzają refleksy świetlne niż krople wody :P ale to kwestia odpowiedniego "daszka" na lipku. Widzę, że bladego pojęcia nie masz, na prawie każdy temat związany z łukiem bloczkowym i używania go do konkretnych dyscyplin.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2013, 11:15:21 am wysłana przez lukilak1994 »

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #965 dnia: Październik 10, 2013, 11:14:46 am »
zgadzam się z Piotrem, nowy wątek by się przydał. A dla tych co nie są fanami osprzętu polecam taki filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=P8JvcW-pNvA
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #966 dnia: Październik 10, 2013, 11:23:56 am »
Polecam pooglądać:
http://www.bowjunky.com/pro-reality/

Jak dla mnie to mogli równie dobrze do tarczy walić
Stoją w miejscu i walą do celów
ostatnio strzelałem 3D na siekierkach i było 100x fajniejsze
trzeba było samemu ocenić odległość i cele były poustawiane w rożnych odległościach
było strzelanie z rożnych pozycji a także z góry i pod górę
To była dla mnie zabawa a nie to co na tym filmie
jakby weszli na górkę czy musieli z niej zejść to by im się Hihoty zabrudziły i lance połamały  ::)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #967 dnia: Październik 10, 2013, 11:27:31 am »
a myślisz, że na tych zawodach 3D to są podane odległości ? zobacz tutaj do jakich oni punktów strzelają.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=AttiMSlsz70
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #968 dnia: Październik 10, 2013, 11:29:38 am »
Balrog PS. Parująca soczewka? Pierwsze słyszę, wiele razy strzelałem w deszczu i nie obserwowałem takich zjawisk :) bardziej przeszkadzają refleksy świetlne niż krople wody :P ale to kwestia odpowiedniego "daszka" na lipku. Widzę, że bladego pojęcia nie masz, na prawie każdy temat związany z łukiem bloczkowym i używania go do konkretnych dyscyplin.

Jak czytałem o sprzęcie to była o tym wzmianka
dotyczyło to celownika Viper predator do którego mozna zakładać szkła

Cytuj
nieużyteczne gadżety" jak soczewka oraz ultrafioletowe podświetlenie pinów - nie uległy zniszczeniu ani awarii - nie mniej jednak potwierdziły się słowa Kolegów, iż w terenie te gadżety są w zasadzie bezużyteczne a w pewnych okolicznościach (opady atmosferyczne, mgła) wręcz przeszkadzają. Są stosunkowo drogie a pożytku z nich żadnego - więc nie polecam ich jako "dodatków" do samego celownika, który i bez nich sprawuje się wyśmienicie.
http://www.bowhunter.pl/forum/7-osprzet-luczniczy/550-luczniczy-celownik-mysliwski.html

nie strzelałem jeszcze w deszczu i nie mam soczewki więc mogę w tym wypadku sie nieznać

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #969 dnia: Październik 10, 2013, 11:48:15 am »
Wracając do tematu ;D
Mój sprzęcik do niszczenia X-ksów :P


lukilak co to za staby na Twoim sprzęcisku??
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #970 dnia: Październik 10, 2013, 12:48:12 pm »
Balrogu z krótkim myśliwskim stabem strzelałem dłużej niż z 30 calowym (w bloczku) i ci co mnie znają wiedzą co i jak strzelałem. A jeśli myślisz że długim stabem "10" na tarczy same wpadają to się niestety mylisz... a soczewka w 3D IMO bardziej przeszkadza a nie pomaga. Jeśli ktoś sobie wyobraża że przez soczewkę widać doskonale strefy trafień na figurze to się grubo myli. Więc teksty o przewadze dzięki technice są nietrafione to raz, dwa że łuki sportowe i tak strzelają wtedy w swojej kategorii więc czemu cie boli że ktoś strzela z osprzętem sportowym?

Balrogu zapraszam Cię i Waszą grupę na BTK (bloczkowy turniej korespondencyjny), wiele osób tam strzela z krótkimi stabilizatorami i z łuków myśliwskich. Będziesz mógł się sprawdzić na ich tle.
Temat dotyczący turnieju jest  tu na forum.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2013, 02:24:11 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


jeż

  • Stowarzyszenie
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #971 dnia: Październik 10, 2013, 02:17:58 pm »
... Parująca soczewka? Pierwsze słyszę...

No to Kolega jeszcze niewiele słyszał, albo to co padało trudno nazwać deszczem. Na ostatnich Mistrzostwach Polski w Głuchołazach lało tak, że nic nie było widać z powodu zaparowanych soczewek. I żadne daszki nie pomogły. Jedynym wyjściem było zdjęcie soczewki jak ktoś strzelał ze światłowodem. Ja niestety miałem naklejoną kropkę, więc strzelałem jak rozmyta plama stawała się trochę jaśniejsza.

lukilak1994

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #972 dnia: Październik 10, 2013, 02:28:41 pm »
Dużo słyszałem i już wiele niespodzianek deszcz mi sprawił :P
Ale sytuacji z parującą soczewką nie miałem. Czy okulary podczas deszczu parują? Ktoś powie, że TAK, ale wystarczy przetrzeć szkło najzwyklejszą szmatką do czyszczenia i po sprawie. Mowa oczywiście o szmatkach nasączanych odpowiednimi preparatami. Takowe dostępne są praktycznie w każdym kiosku. Efekt utrzymuje się dość długo, na sezon powinno starczyć.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2013, 02:30:41 pm wysłana przez lukilak1994 »

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #973 dnia: Październik 10, 2013, 03:21:50 pm »
nie wiem mi też nigdy nie zaparowała, a ze 2x strzelaliśmy w deszcze, raz w dość solidnym, ja mam akurat kondona na lipko ale nawet podczas strzelania zakapało trochę na szkło i oprócz tego nic strasznego się nie działo.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #974 dnia: Październik 10, 2013, 03:55:57 pm »
Efekt parowania/skraplania występuje gdy na zimną soczewke zaczniemy działać ciepłym powietrzem.
To tak w teorii a w praktyce wygląda to tak że efekt parowania soczewki wystapi gdy zaczciemy hmm dyszeć na soczewke lub/i jej dotykać ciepłymi rękoma, kumple z ASG używają do gogli pasty do konserwacji mebli lub wazeliny bezbarwnej, delikatnie pokrywając nią szybke w tym przypadku powierzchnie soczewki. Kłopot z głowy. Przepraszam za offtop
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a